Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg tisztelnem kéne anyámat?

Tényleg tisztelnem kéne anyámat?

Figyelt kérdés

Kicsit elegem van, sokszor ingerültebben szólok neki, de csúnya szavakat nem használok.

Már felnőtt nő vagyok, de ha anyámnak valami baja van velem akkor úgy káromkodik velem mint egy kocsis. 21 évesen (2éve) költöztem el otthonról, addig kb minden nap megkaptam valamiért, hogy "rohadj meg, dö+ölj meg, semmirekellő ku3va és hasonló szépségeket". Most egy családi rendezvényen nagynéném mondta, hogyha az Ő lánya beszélne így vele(tényleg nem beszéltem vele csúnyán) olyan pofont adna neki, hogy a fal adná a másikat, mondtam neki, hogy anyám sokkal csúnyábban beszél velem, erre közölte, hogy az nem baj, ő az anyám úgy beszél velem ahogy akar. Én csak néztem, hogy ez hülye?

Biztos felnőtt emberként el kellene tűrnöm és mosolyogni hozzá, hogy leku3váz. Anyámmal kb évente 4-5 alkalommal találkozok évente, azóta jobb a helyzet, de tudom, hogy a hátam mögött emiatt is kapom az ívet, hogy Ő 21 évig eltartott és én most le se szarom. Azt még el kell mondanom, hogy ő kiabálta rám minden nap, hogy húzzak már el a házból, meg ő nem kér semmi mást csak, hogy eltűnjek az életéből.

Nem úgy szeretem az anyámat ahogy kéne. Abban sem vagyok biztos, hogy szeretem. Csak ő az anyám ezért ha kell segítek neki. Kötelességtudatból.

De tisztelni nem tudom. Vagyis mindaddig tisztelettudó vagyok vele amíg Ő is az velem. De nem tudok egy olyan emberrel tisztelettudóan beszélni aki úgy beszél velem mint egy darab ....al



2017. aug. 17. 10:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Azt kell tisztelni szerintem aki kierdemli, anyukad nem tartozik ebbe a kategoriaba. Es az onmagaban meg nem eleg a tiszteletre, hogy valaki idősebb vagy a tanarod, vagy az edesanyad.
2017. aug. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy kéne. Anyám úgy beszél velem, ahogy a tiéd veled, azt mondta nem lesz belőlem semmi, csak egy qrva leszek, már gyerekként ezeket kaptam, mindenért ütött, tépte a hajamat, ha vissza álltam neki még jobban ütött, ordibált, gyerek korom óta be akarta bizonyítani, hogy pszichopata vagyok, közben ő az. Mindenkinek mesélte, hogy én hogy beszélek vele, tiszteletlen vagyok. Mondom neki talán azért, mert ő úgy bánik velem, mint egy kutyával, de szerinte ő mindenkivel úgy bánik, beszél, ahogy megérdemli, tehát az én hibám minden. Hát persze... Annyi mocskot tett velem, hogy 9 A4-es oldalt tele írtam vele. Minden kapcsolatot megszakítottam vele, javaslom, hogy tedd te is ezt.
2017. aug. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Ha te sem kapod meg tőle a kellő tiszteletet, akkor ne foglalkozz vele.
2017. aug. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ezt én is mindig megkaptam bármi, BÁRMI volt, hogy agybeteg vagyok és nekem csak egy jó pszichológus kéne.

És ezt mondta is mindenkinek. Annyi megalázást kaptam tőle :(

És mindig sajnáltatta magát az összes rokonnak, hogy én kikészítem őt, ő már ezt nem bírja tovább stb. Legtöbbször ordítani tudtam volna, hogy ne legyen már ilyen szemét és ne hazudjon már!!!!

2017. aug. 17. 10:33
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Függeszd fel a kapcsolatot. Meg fogsz nyugodni. Nem kell segíteni neki, nem olyan öreg, hogy ne tudná megoldani az életét. Van olyan közmondás, hogy Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.
2017. aug. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 acelsziv ***** válasza:
94%

Ahogy írod a család más tagjai sem ép eszűek.

Nem kell tisztelned. Találkoznod se kell vele. Azt akarta, hogy tűnj el az életéből legyen meg hát a kívánsága.

2017. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Én hasonlóan rmek családból léptem le 1000km-re a páromhoz.


ÉVente egyszer kibírom azt az 1-2 órát, de utána örülök is, ha végre visszajövünk :)

2017. aug. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 KulGery ***** válasza:
0%

Miért tiszteljem az anyámat? Gondolom neked még nincs gyermeked... "Kilenc hónapig hordott a méhében... Ez így illendő". Tudod, akármennyire is alpári vagy sem, tisztel téged vagy sem (miért is tisztelje egy szülő a gyermekét? Egyáltalán mit is jelent a tisztelet?), már csak az, hogy felnőttél, és ebben ő segített, de az is elég, hogy kihordott, és nem ment vetélkedőre.

A szülőt nem azért tisztelem, mert jópofa velem, hanem azért mert miatta létezem.


És ha esetleg elfogadod Isten létezését, akkor azért is tiszteld, hogy nagyobb eséllyel élj hosszabb ideig, ha már a 10 parancsolatban benne van.

Jah, ha nem fogadod el, akkor is igaz a törvény.. ezért is érdemes tisztelni.

2017. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó, ha ekkora nagy keresztény vagy akkor azt is tudod hogy az élet ajándék (elvileg) istentől, nem a szüleinktől. Egy gyerek sem kéri hogy megszülessen, de ha már a szülei úgy döntöttek hogy lesz gyerek, akkor kutya kötelességük azt a gyereket normálisan felnevelniük. A tisztelet az egy kölcsönös, együtt felépített dolog, nem pedig valami ami alanyi jogon jár.
2017. aug. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó előtti, akkor tiszteld csak tovább a szüleidet, mert annak idején kufircoltak egyet. Csak tudod, nem ezért jár, hanem a tisztességes, szeretetteljes nevelésért. A kérdező csak megalázást kapott. A helyében nem éreznék többé kötelességtudatot.
2017. aug. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!