Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy nem szeretem, ha fotoznak? Es miért kell mindig piszkálni vele?

Figyelt kérdés

Bármilyen alkalom van, ahol fotózás van (esküvő,szülinap, kirándulás,stb...), akkor én ha lehet kihuzom magam a fotózás alól.

Erre mindig megkapom azt nagynenimtol es nagybatyamtol, hogy "majd nagyon bánni fogod!", "olyan szép vagy, miért nem lehet lefotózni??"

Es a hasonlók.

Meg a pofavagast, amikor épp készülne egy pillanatkép, én meg kiugrok a képből, mielőtt megcsinalnak.


A Facebook profil képeimen is hátulról/oldalról vagyok fotózva esetleg szemből, de akkor is eltakarom az arcomat.

Megmutattam nagybatyamnak a jelenlegi profilkepemet, erre akkor is kb beszólt, hogy jó-jó, de ha szembe fordulnek mennyivel jobb lenne es miert nem olyan a kép???


Nemrég volt a családban esküvő, akkor azért, hogy ne legyen nagy botrány beálltam arra a pár képre, de az esküvői fotók között gyorsan atlapozom, amelyiken rajta vagyok

Készült polariod kép is, azt megnéztem, kb elsírtam magam, hogy hogy nézek ki rajta... (Es nem a fotóssal volt a baj 😃 )


Es igen, később valóban kevés kép lesz rólam ennyi idősen, de az legyen az én bajom.


Miert kell mindig erőltetni ezt az egész fotózás dolgot?

Miert nem lehet megérteni, hogy én nem szeretem, amikor fotoznak??

Mással is volt mar ilyen?

Hogy magyarázzam el nekik, hogy nem szeretem megnezni a fotókat magamról?


Mert ha azt mondom, hogy nem tetszik a fotó, akkor rögtön mindenki rávágja, hogy de miert nem, milyen jó lett ez a kép.

Ja, persze....


Köszönöm annak, aki elolvasta, annak meg méginkább, aki válaszol is :)



2016. aug. 27. 08:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Te nem azt nem szereted,ha fotóznak,hanem magadat nem szereted.Sürgősen tedd rendbe az önértékelésedet.
2016. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%
Egyetertek az elsovel. Nagyon komoly onbecsulesi es onbizalmi problemaid lehetnek, es a helyedben inkabb ezt probalnam megoldani, nem a tunetet.
2016. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%
Az elso kettonek igaza van. Menj pszichologushoz.
2016. aug. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Én már nagyon bánom, hogy kevés kép készült rólam. Most így 45 évesen szívesen nézegetném a régi énemet. Kb. 25 éves koromig van pár képem, azóta szinte csak útlevélhez, személyigazolványhoz, jogosítványhoz fotóztak le. Legalább olyan alkalmakkor állj fényképező elé, amikor szépen fel vagy öltözve, meg van a hajad csinálva stb., és a legjobb fotókat nyomtasd is ki, hogy papír alapon is meglegyen, mert a digitális fotók 20-30 év alatt eltűnhetnek, de a nyomtatott képet a szekrény mélyéről előveheted majd 40 év múlva megmutatni az unokáidnak. Hidd el, hogy jó lesz emlékezni a fiatalságra, a régi szép időkre.
2016. aug. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Én is utálom, ha fotóznak. Ha a tükörbe nézek, nincs problémám magammal, egyszerűen nem vagyok egy fotogenikus alkat, nincs jó fotóarcom. Csak olyan képeim vannak magamról, amit én csináltam. Csoportképekbe is max esküvőn állok be, még a barátaim közé se, ha pedig megpróbálnak fényképezni, elfordulok. Ez 10 éves korom óta így van, a családi nyaralások is állandóan arról szóltak, hogy miért fordulok el...

Sose fogják megérteni, de megszokják. Nagymamám pl már felfogta és inkább megkér, hogy csináljak magamról olyan képet, ami nekem tetszik és küldjem el neki.

20L

2016. aug. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

Én is így vagyok. Szép nő vagyok, de abszolút nem fotogén. Személyesen jól nézek ki, de a képeken borzalom komolyan.

És ezért nem szeretem, ha családi eseményekkor valaki folyton fényképezget, pláne ha fel is teszi valamelyik közösségi oldalra. Volt már ebből balhé.

Nálunk is van aki nem fogja ezt fel. Baromi idegesítő, én mindig elmondom, hogy bocs de nem fényképezkedek. Max esküvő meg ilyenek, és ennyi. De ott is minimálisat.

2016. aug. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
38%
Fontos eseményen illik beállni egy képre. Gondolj bele. Meghívnak egy esküvőre, egy csomó pénzt elköltenek, intézik a kajádat, akár a szállásodat is, és te egy rohadt képre nem vagy képes beállni?! Ez nem rólad szól, hanem másokról. Lehet, hogy szeretnének pár emléket. (pl: idős emberek amikor nézegetik az unokájukat, azon tűnődve, hogy megélik e a következő látogatást stb.)
2016. aug. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
31%
Rengeteg komplexus szorult beled.
2016. aug. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Én se szeretem ha fotóznak.
2016. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Én is ilyen vagyok sajnos. Utálom magamról a képeket. Nem is igazán van rólam. Pedig tényleg jó lenne albumban kinyomtatva visszanézni majd... Én is csúnyának látom magam a képeken. Csak olyan tetszik amit magamról készítek. Azon másoknak is tetszem. De pl amik kirándulás alkalmával úgy készültek hogy nem figyeltem oda, hát komolyan egy borzalom. Ráadásul fent is vannak ezek facebookon,bár nekem úgy van beállítva a facebook hogy kapok egy értesítőt ha valaki bejelöl képen vagy bejegyzésben és szerencsére így azokat nem engedem megosztani az adatlapomon. Nyilván másnál látszik, de nálam közvetlenül nem.

Nagyobb eseményeken azért állj oda egy egy képre. Úgy illik.

21L

2016. aug. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!