Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A homoszexualítás betegség?

A homoszexualítás betegség?

Figyelt kérdés

Akkor ezek szerint egy egészséges ember nem érez szexuális vágyat a saját neme iránt, de ugyanúgy nem izgul rá egy gyerekre, állatra, hullára, vagy vér szerinti rokonára sem. Akkor ez mind ugyanaz a betegség, csak más az iránya? És azért nem szeretik a melegeket, amiért például a pedofilokat, vérfertőző kapcsolatban élőket stb... sem?

Nem akarok senkit megsérteni ezzel a kérdéssel, nem ez a szándékom!


2010. máj. 31. 08:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem betegség!
2010. máj. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
40%
Sok olyan betegség van, amiből nem lehet kigyógyulni, hanem együtt kell vele élni. Akkor már nem is betegségek? Tehát a "nem lehet kigyógyulni belőle" és a "nem tehet róla" nem indokok arra, hogy a homoszexualitás nem betegség.
2010. máj. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Igen sajnos betegség,kerestem egy neurologiakönyvben egy betegség leirását véletlenül ott akadtam rá,hogy bizonyos idegbetegekben a hajlam erösebb a homosexualitás irányában.Nem itélem el öket de nem is szeretem.Az anyaméhben tuti nem dől el,Sok kiválto oka lehet,ha valaki az lesz.Régen is voltak homokosok stb nem hozták ennyire nyilvánosságra mint most Mintha divat lenne,söt még melegfelvonulást is tartottak.De hát az ő dolguk.Egy kicsit sajnálom őket,mert a kicsibabánál nincs szebb a világon aminek te vagy az apukája,vagy anyukája.Tehát az élet megfosztja őket a legyszebb természetes dologtól ami agyermeked nevelése.Tul sürün foglalkoznak ezzel a témával,és milyen a fiatal kiváncsi mindent kiakar probálni és egy két hülye meg is teszi.És lehet rossz irányba ferdül föleg ha egy idösebb partner még pénzeli is.Nekem volt kollegám homokos nagyon joképü srácc volt mindent megtudtam vele beszélniSőt tőle kértem tanácsot ha randira mentem mit vegyek fel?Nem kelett töle félnem hogy megakar kapni mint nőt,igy nagyon jo barátok voltunk
2010. máj. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%

„De aberráció az biztos és a társadalom normális fennmaradása ellen való.Ha nem születik megfelelő számú gyerek akkor ki fogja fenntartani a társadalmat egy idő után?”


Per pillanat az a társadalom normális fennmaradása ellen való, ha még tovább szaporodunk...


„Igen sajnos betegség,kerestem egy neurologiakönyvben egy betegség leirását véletlenül ott akadtam rá,hogy bizonyos idegbetegekben a hajlam erösebb a homosexualitás irányában.”


Persze neurológia könyveket olvasgatsz, de helyesen írni egyáltalán nem tudsz. Valószínű... megosztanád velünk, melyik is ez az idegbetegség, hogy utána tudjunk nézni?


A kérdésre:

Nehéz válaszolni rá, először azt kéne definiálni, mi is az a betegség. Mert ha a homoszexualitás betegség, és gyógyítandó, akkor pl. a balkezesség is az. Ha nem, akkor nem.


Az biztos, hogy egy eltérő nemi irányultság, olyan, mint mondjuk a lábimádat, kötözés-imádat. És igen, ide tartozik a pedofília és a nekrofília is, ezek is nemi irányultságok. A különbség, hogy két homoszexuális, amikor együtt van, az mindkettejük beleegyezésével történik, ergo nem árt senkinek. A pedofil és nekrofil viszont árt, olyan emberekkel közösül, akik életkoruk (vagy mert halottak), nem tudnak érett döntést hozni. Ezért van az, hogy bizonyos nemi irányultságokkal nincs semmi baj, mások viszont jogosan büntetendők.

2010. máj. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
A vérfertőző kapcsolat is mindkét fél beleegyezésével történik, sőt még gyereket is tudnak csinálni. Akkor ezt is el lehet fogadni, mert nem ártanak vele senkinek?
2010. máj. 31. 16:47
 16/24 A kérdező kommentje:
A szex lényege a gyermeknemzés, persze nem csak ösztönökről meg fajfenttartásról van szó, ennél sokkal bonyolultabb a dolog az embereknél, de ezért van az, hogy csak olyanra izgul rá, aki ellenkező nemű, és korban is elég érett, hogy egészséges gyerekeket tudjanak nemzeni, ami ettől eltérő az nem normális!?
2010. máj. 31. 16:57
 17/24 anonim ***** válasza:
71%

A szex lenyege mar reg nem a gyereknemzes(ovszer, fog.gatlok, muvi beavatkozasok...), hanem az, hogy ket ember kifejezze az egymas iranti szeretetet( vagy csak dugjon egy jot).

Te komolyan nem latod, hogy moralisan mennyiben kulonbozik egy verfertozes ket ferfi/no kapcsolatatol, vagy csak teszed az ertetlent?


Nem betegseg es az egyik elozo hozzaszolo nem tudom, hogy hanyas kiadasu kotetet olvasott, de mar regen nem nyilvanitjak betegsegnek.

2010. máj. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Amennyiben bizonyítást nyerne, hogy genetikai "defekt" a homoszexualitás, akkor mondhatnánk rá, hogy egyfajta betegség, nemdebár? Elvégre eltér a normától, az "egészségestől", értitek mire gondolok.

Félreértés ne essék, nincs velük bajom!

2010. máj. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
73%

"Amennyiben bizonyítást nyerne, hogy genetikai "defekt" a homoszexualitás, akkor mondhatnánk rá, hogy egyfajta betegség, nemdebár? Elvégre eltér a normától, az "egészségestől", értitek mire gondolok."


Akkor a zöld szem is egy betegség, ugye? Meg a balkezesség. Legyünk uniformok, az lenne a legjobb, ha egy ember klónoznánk, és mindenki ugyanolyan lenne, ugye?


A vérfertőzésről annyit, hogy magával a kapcsolattal tényleg nem ártanak senkinek. A gyerekvállalással viszont már ártanak: a gyereknek. Úgyhogy ezért elítélendő az ő gyerekvállalásuk.


„A szex lényege a gyermeknemzés, persze nem csak ösztönökről meg fajfenttartásról van szó, ennél sokkal bonyolultabb a dolog az embereknél, de ezért van az, hogy csak olyanra izgul rá, aki ellenkező nemű, és korban is elég érett, hogy egészséges gyerekeket tudjanak nemzeni, ami ettől eltérő az nem normális!?”


Ez nagyon nagy hülyeség. Egyrészt, ahogy írták, a szex lényege ma már nem a gyermeknemzés. Másodsorban ezzel az erővel, aki meddő ember házastársa, az nem normális.

2010. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Persze nem csak akkor szexelnek, ha gyereket akarnak, de szex nélkül elég nehéz lenne gyereket csinálni.

A meddőség más, mert ott nem tudja előre, és ha kiderül, akkor elfogadja a helyzetet.

2010. jún. 1. 18:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!