Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen értelemben lehet a...

Milyen értelemben lehet a homoszexualitás hormonális betegség?

Figyelt kérdés
Nem vagyok homofób, nem értek egyet azzal, hogy a melegség bármilyen típusú betegségnek számít, de egy fórumon azt a hozzászólást olvastam, hogy a homoszexualitás hormonális betegség. Ezt milyen alapon lehet kijelenteni? Nem vagyok túl jó biológiából, de szeretném megérteni, hogy ennek van e bármiféle alapja.
2010. dec. 1. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez témába vág [link] szerintem jó.
2010. dec. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
hát szerintem egyáltalán nem
2010. dec. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem hormonális, hanem veleszületett genetikai rendellenesség. Eddig ezt olvastam mindenhol, még Czeizel Endre is ezt mondta, pedig ő genetikus a javából.
2010. dec. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A homoszexualitás nem betegség, de a homofóbia igen a homofóbia ha átlép egy határt ugyanolyan pszichikus betegség lesz, mint pl.: a rovaroktól való kórós iszony. Nem lehet hormonális betegség, mert genetikai eredete van. Noha a kilaklulásában biztos szerepet játszanak a hormonok is.
2010. dec. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
A kialakulásában a hormonok játszanak szerepet. Nem betegség. Ez egy olyan dolog, ami már terhesség alatt, magzatként kialakul. Először minden magzat nőnek indul és utána kapnak férfi hormonokat. Ha valaki nem kap elég férfi hormont, akkor a férfi nemi szerve lesz csak meg, de az agya az olyan lesz mint a nőké. Tehát nem gondolkodik férfiasan, hanem inkább a lányos dolgokat fogja preferálni. Ezért vonzódik a saját neméhez. Ezt nem lehet kinevelni a gyerekből, és a gyermek akkor sem lehet meleg, ha meleg szülők, - örökbefogadott - gyermeke. Hiába van az, hogy ezt a példát látja, ennek csak a hormonokhoz van köze.
2010. dec. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ne keverjük a szezont a fazonnal....


két elmélet van a homoszexualitás eredetére

1 genetikai eredetű

2 nem megfelelő hormonhatások magzati korban


mindkettőre sikerült részleges bizonyítékot találnia a kutatóknak, de jelenleg a genetikai eredetnek van tudományos körökben nagyobb elfogadottsága...és tulajdonképpen meggyőzőbb tudományos bizonyítékok is támasztják alá


de nem betegség egyik elmélet szerint sem, csak egy állapot


amúgy jelenleg a 2 ponttal magyarázzák a transzszexualitást is

2010. dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
a homokosság NEM genetikai betegség.
2010. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

18:59 vagyok. Szépen le lettem pontozva. DE. Én azt válaszoltam, hogy genetikai rendellenesség! NEM BETEGSÉGET ÍRTAM!!! Utána lehet nézni bárhol, ahelyett, hogy le lennék pontozva, és ki lenne javítva az, amit nem is írtam le!!!

Elég a google-ba beírni: homoszexualitás és genetika, máris kiad egy rakás választ. Évekkel ezelőtt még sokak szerint nevelési hiba volt, mert lányt fiúként, fiút lányként neveltek, de ez is ostobaság, mint hogy valaki akarja-e a másságát, vagy nem. Ilyennek született, ennyi.

2010. dec. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez stimmt, hogy ilyennek született, de akkor miből gondolod, hogy rendellenesség. Azt mondhatod, hogy a mi kultúránk szerint az, de akkor mi van azokkal a kultúrákkal ahol nem tekintik annak.
2010. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az X kromoszómában azonosították azt a gént, amely felelős a homoszexualitás kialakulásához. Ráadásul az anya X kromoszómáiban van egy eltérő gén, még ha ő heteroszexuális is, a születendő gyermekének nagy esélye van a homoszexualitásra.

Az már egy más kérdés, hogy a világ sok részén elfogadott, természetes, míg hazánkban még mindig minimális a tolerancia.

Maga a genetika nem országhatár-függő, semmi köze a különböző kultúrákhoz, szokásokhoz.

Míg az olyan világsztárok népszerűsége cseppet sem csökkent, akik nyíltan felvállalták a másságukat, nálunk még beszélni sem nagyon illik a témáról. Hasonló, mint a prostitúció, itt is a legegyszerűbb a struccpolitika. Viszont attól, hogy nem beszélünk róla, még léteznek.

2010. dec. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!