Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te kinek a családnevét adnád...

Te kinek a családnevét adnád a gyermekedre, ha házasságon kívül születne?

Figyelt kérdés
2017. nov. 22. 20:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%

Az apukájáét ilyenkor is.


Kivéve mondjuk, ha az apa személye bizonytalan (több férfivel is voltam egymás után) vagy ismeretlen (a nevét sem tudom annak, akivel voltam). De azért ezeket elég nehezen tudom elképzelni magamról őszintén szólva. Még védekezéssel is, nem hogy anélkül...


Illetve a másik kivétel, ha apuka még a szülés előtt lelépett, és eltűnt teljesen, úgyhogy a kapcsolatot sem tudom felvenni vele. Vagy igen, de közölte egyértelműen, hogy őt nem érdekli egyáltalán a gyerek, látni sem akarja, nem fogja tartani a kapcsolatot vele.


A fenti szélsőséges eseteket leszámítva viszont tényleg azt szeretném, hogy a valódi apukája nevét kapja, nem az én egyik felmenőmét, vagy valami kitalált nevet. Függetlenül attól, hogy a "házasságon kívüli születés" itt most azt jelenti, hogy együtt élünk, csak élettársakként; vagy nem élünk együtt, de azért járunk; vagy jártunk valameddig, aztán barátságban elváltunk egymástól; stb.

2017. nov. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%
Érdekes, én férfiként abszolút nem ragaszkodnék hozzá, hogy a gyerekem az én családnevemet viselje, nekem tökéletesen megfelel a másik két (anyja családneve, kettőnké kötőjellel) verzió is.
2017. nov. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Házasságban és azon kívül is akié jobban hangzik.
2017. nov. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ ez mit jelent. Házasságon kívül, viszont élettársi kapcsolatban, vagy egy egyéjszakás kalandból fogant gyermekről van szó? Ha élettársi kapcsolatban, akkor természetesen az apáét, ha egyéjszakás kaland, vagy amúgy is egy laza kötetlen kapcsolatból, akkor a sajátomat.
2017. nov. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
84%
Az apjáét.
2017. nov. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Most tökjó ötleteket adtatok nekem.

Eddig megakartam változtatni a nevemet, hogyha majd lesz gyerekem, akkor ne az apám családnevét vigye tovább, de ha csak így simán lehet kérnem az anyám családnevét is, akkor mindenképpen azt kérném, az anyai-nagyapám miatt. :D


18/F

2017. dec. 13. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!