Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valakit leszoktatni...

Hogy lehet valakit leszoktatni a hazugságról, ha az már beteges mértékű?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy nevelt testvérem, aki nyolc éves elmúlt, mikor hozzánk került. Kb fél eve él velünk. Hamar észrevettük, hogy beteges hazudozó, amiből már bajok is voltak. Annyit eszik, mint egy felnőtt férfi, egymás után 5 nagy töltöttkáposztát megeszik. Minden hónapban hízik egy kilót a kislány. Soha nem mondtunk neki olyat, hogynem ehet többet, csak ha már túlzottan sokat evett. (Pl az 5. Töltöttkáposzta után gabonapelyhet már nem mertünk neki adni) Édességet is sokat eszik, anya max akkor szól rá, ha mindrnkinek vesz egy egy édességet, és ő másét is megakarja enni. Erre azt hazudta az igazi nagymamájának, hogy nem adunk neki enni, és ott a sok édesség az asztalon, ő nem vehet belőle. Az iskolában is azt hazudta, hogy mondta anyának, rosszul van, ő mégis elküldte iskolába.

Ma azt hazudta nekem fél négykor, h négyre készüljek el, mert anya azt üzente, amint hazaér, ugorjak be a kocsiba, mert visz is a kozmetikushoz. Felhívtam anyát és kiderült, hogy ebből semmi sem igaz.

Ti mit tennétek? Olyan, mintha azt hinné, igazat mond, nem érzékeli a különbséget.


2017. nov. 25. 15:50
 1/2 A kérdező kommentje:

Jár a kislány pszichológushoz.

Azért vagyok kétségbeesve, mert a testvérét születésétől neveljük, őt szeretem. De ha ez így megy tovább, anyukám besokall és azonnalit kér (azt jelenti, hogy vigyék el egy másik családhoz). A szülei nagyon buta, hirtelenharagú emberek. Nagyon csúnyán beszéltek anyával, amiért "éhezteti". De ha a kislány megy, megy vele a kistestvére is. Azt meg nem szeretném.

2017. nov. 25. 15:57
 2/2 anonim ***** válasza:

Türelem kell, sok-sok türelem. A pszichológusnak is idő kell, mire etedményt ér el (nem írtad mióta jár pszchológushoz?).

Valószínüleg van valami a háttérben, ami miatt úgy érzi hazudnua kell. Lehet, hogy figyelem felkeltés...nem vagyok orvos, de nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy elkülditek, mert problémás... :(

De nem vagyok a helyetekben, ezt nektek kell eldönteni, nyilván...

2017. nov. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!