Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a nálad korábban született...

Ha a nálad korábban született testvéred meghalt nagyon kis korában, az rád milyen lelki hatással volt?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy el is titkolták előtted és csak később tudtad meg? Ez hogy érintett?

2017. nov. 27. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nekem egy öcsém lett volna, aki halva született, viszont én akkor 1,5 éves voltam így nem sokat fogtam fel belőle. 20 éves koromban tudtam meg, nagyon meglepett és a mai napig megvisrl, mivel sokszor jól jönne egy testvér.
2017. nov. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha ő megszületik, lehet, hogy Rád nem kerül sor?! Így egyrészről neki is köszönheted az életed, hogy a halálával helyet adott neked. Másrészről mindenképp el kell őt gyászolni, akár most, ha most jöttél rá, és úgy kell tekinteni rá, mint aki szintén a testvéred, csak odaátról van veled... mint az örzőangyalod...! Hmm... lehet, hogy többet tud mint egy élő testvér? Kezdj el beszélgetni vele...
2017. nov. 27. 17:05
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja tévedtem, de így is odaátról veled van biztos.
2017. nov. 27. 17:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Két tesóm is halva született,de akkor még pici voltam. Amúgy nem viselt meg
2017. nov. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kisebbik nővérem halt meg 5 hónapos korábam.Majdnem 6 év volt köztünk.Sosem titkolták,mióta az eszemet tudom,tisztában vagyok vele,hogy mi történt.Valószínűleg én már nem születtem volna meg,ha ő nem hal meg.Nincs rám különösebb lelki hatással.
2017. nov. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy bátyám halt meg 7 éves korában. Rákos lett a csernobili atomkatasztrófa után. Anyukámék sosem titkolták, pedig pont 10 évvel a halála után születtem.

Nem nagyon visel meg a dolog, inkább az, ahogyan anyumra hat.

2017. nov. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt én megszülettem anyámnak az egyik gyereke (nővérem, bár furcsa ezt írni, mert sose gondoltam így rá) 1 hetesen meghalt. Van egy bátyám még.

Amíg nem született meg az én gyerekem sehogy nem érintett meg. Amikor Megszületett gondoltam rá, hogy el se tudom képzelni, hogy nincs többé. Szóval csak akkor éreztem, hogy milyen fájdalmas lehetett.

2017. nov. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a batyam halt meg azt hiszem 2 honaposan. Ugy engem sem viselt meg de nagyon sokat gondoltam ra, volt hogy sírtam is. Pedig van 3 batyam. De mint hiany az nincs. Es igen, ha o nem hal meg en nem lennek itt. Sokszor gondolkoztam azon, hogy a szuleim mennyivel jobban jartak volna, ha o marad en meg megsem szuletek.
2017. nov. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!