Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatesom gyereke gyakorlatil...

Unokatesom gyereke gyakorlatilag kárt okoz a lakásban, normális az ilyen?

Figyelt kérdés

Atjottek hozzánk az új hazunkba látogatóba.

Összesen volt itt 5 gyerek, de csak ő volt aki neveletlenul viselkedett.

Értem ez alatt hogy a nappali világos falán ott volt a cipo nyoma, mert levetette magát a földre plusz összetapogatta a falat.. a szekrényt nyitogatta és az agyon ugrált.. a 200 ezres függönyt huzkodta..

Az unokatesom meg a férje meg csak ültek és beszélgettek a többi vendéggel..

Normális az ilyen?!

Ja és a gyerek már harmadikas..szóval nem egy babarol beszélünk..

Egy biztos hogy nem hívjuk őket többet. Ha rákérdeznek, én meg fogom mondani miért, aztán még ok fognak megsértődni..

Szerintem nem én tulzom el.


2017. nov. 30. 06:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Tényleg neveletlen, de ott és akkor miért nem szóltál, hogy csinálni kéne valamit a gyerekkel?
2017. nov. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Nyugodtan rászólhattál volna, hogy ez nálatok nem szokás, legyen szíves ne csinálja. Hátha a szülő észbe kap, és visszafogja a gyerekét. Azért, mert vendégségbe mentek, nem azt jelenti, hogy mindent köteles vagy eltűrni a gyereküktől, pláne, ha még károkozással fenyeget a magatartása. Ha a tahóbbik fajtából való, akkor meg fog sértődni, de őszintén: fog egy ilyen hiányozni?
2017. nov. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van.. nagyon bosszantó, így utólag szólni persze már baromság, a falat egyébként csak utána vettük eszre.

Azóta is bosszant, nem tudom ok mit szólnának ha elmegyünk hozzájuk és én is valamit szépen tönkretennék vagy falat tapogatnam..

2017. nov. 30. 06:57
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

A szülőkkel van a baj. Nekem is van ilyen ismerősöm, nem tud a gyerek 2 perceg megülni, mászik a bútorra, aztán ha valami nem úgy van, ahogy elképzelte, akkor hisztizik. Erre persze mindent ráhagynak. Én biztos elmagyaráztam volna neki, hogy kell viselkedni, aztán vagy megszégyelli magát a szülő, vagy én csapom pofán a porontyát.

Függönyért ne adj annyi pénzt, tudok sokkal olcsóbban.

2017. nov. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Már akkor szólni kellett volna..
2017. nov. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

1. A gyerekre akkor kellett volna rászólni, elvégre a te lakásodról van szó.


2. Ha a szülök megsértödnek, az az ö problémájuk, ha maguktól nme jut eszükbe a gyerekre figyelni.


3. Viszont ha ilyen (túl)drága berendezésetek van, akkor még sokszor fogsz idegeskedni, mert ilyen esetek azért elöfordulnak - nem feltétlen más okozza, hanem akár nálatok is történhet kisebb baleset.

2017. nov. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem tartom fair dolognak a hozzáállásodat. Akkor ott szólni kellett volna és nem utólag durcázni, hogy akkor mostantól nem hívjátok őket. Akkor talán békésen, sértődés nélkül is rendezni lehetett volna a konfliktust. Most így utólag azt mondom, hogy hívjátok meg őket később is, de előre szóljatok nekik normálisan, hogy a gyereket legyenek szívesek kordában tartani. Ha erre nem hajlandóak, akkor nem jöhetnek.
2017. nov. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is volt már olyan vendég, aki gond nélkül beszélgetett, miközben a kisfia EGYEDÜL randalírozott a házban! Benyitogatott a szobákba és még ki tudja, mit csinált. Anyukát nem zavarta, hogy azt sem tudja, merre csavarog a kisfia...Miután rászóltam a kisfiúra, hogy ejnye, azt nem kéne, ő is rászólt erélyesebben, majd folytatta a pletyizést :)
2017. nov. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy idegesít a dolog, nálunk is történt már ilyen.

Sok emberből csak kiesik a gyerek, attól még gőze sincs róla, hogy nevelni is kéne. És nem is akarják nevelni, csak a kezébe nyomnak valami kütyüt, hogy addig is kussoljon a gyerek. Néha rászól, de csak a látszat kedvéért, amúgy meg nem érdekli. Ha te szólsz rá, akkor persze vérig sértődik és elmegy az ombudsmanig kártérítésért, és persze megosztja fészbukon.. Nem kell őket beengedni többet, az ilyennel vitatkozni is felesleges. Ha magától nem látja, mekkora tahó, te nem tudod meggyőzni róla.

2017. nov. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ott azonnal megmondtam vna mi merre hány méter, és haza lehet takarodni.
2017. nov. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!