Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatesom gyereke gyakorlatil...

Unokatesom gyereke gyakorlatilag kárt okoz a lakásban, normális az ilyen?

Figyelt kérdés

Atjottek hozzánk az új hazunkba látogatóba.

Összesen volt itt 5 gyerek, de csak ő volt aki neveletlenul viselkedett.

Értem ez alatt hogy a nappali világos falán ott volt a cipo nyoma, mert levetette magát a földre plusz összetapogatta a falat.. a szekrényt nyitogatta és az agyon ugrált.. a 200 ezres függönyt huzkodta..

Az unokatesom meg a férje meg csak ültek és beszélgettek a többi vendéggel..

Normális az ilyen?!

Ja és a gyerek már harmadikas..szóval nem egy babarol beszélünk..

Egy biztos hogy nem hívjuk őket többet. Ha rákérdeznek, én meg fogom mondani miért, aztán még ok fognak megsértődni..

Szerintem nem én tulzom el.


2017. nov. 30. 06:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hát nálunk volt hasonló, azaz családi összejövetelen, borzamlasak voltak unokatesóm gyerekei, egyik rokon rájuk szólt, erre az unokatesóméknak állt feljebb és nagyon megsértődtek.

Ez pár éve volt, most meg panaszkodnak, hogy nem bírnak a két gyerekkel, és kikészülnek tőlük...

2017. nov. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Metionin ***** válasza:
100%

Olyan szempontból ezt már elcseszted hogy akkor kellett volna rászólni a gyerekekre amikor ott voltak. De amúgy igazad van, a ti házatokban a ti szabályaitok érvényesek és akinek ez nem tetszik, annak nem muszáj jönni. Mondjuk én azt sem vágom hogy a gyerekek szülei miért nem szóltak rájuk, meg eleve mit keres a gyerek cipőben a nappaliban. Alap lenne hogy ha odaviszem más házába a kölykömet akkor figyelek hogy ne csessze szét a berendezést.

Amúgy nyugodtan mondd meg hogy ha ezután jönni akarnak akkor figyeljenek a gyerekekre, ha pedig nem akkor jöjjenek a gyerekek nélkül vagy inkább ne jöjjenek. Te házad, te várad.

Nekem nem lesz gyerekem de pl. sógornőmnek biztosan és ha odahozza a kölköt de nem szól rá, vágom ki mint macskát szrni. Otthon úgy cseszi szét a házat ahogy akarja de másnál vagy viselkedik vagy repül.

2017. nov. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, a gyereket meg kellene nevelni cseppet unokatesódnak, mert ezek szerint azt csinál, amit akar.

De én már ott elakadtam, amikor olvastam a kérdésed, hogy mit keres egy vadi új lakásban a nappaliban a gyereken cipő? Anyjában annyi sem volt, hogy leveszi neki, főleg ebben az esős-havas időben? Te is szóvá tehetted volna, és ha emiatt megsértődik az anyuka, sértődjön, magasról letojnám a helyedben.

2017. nov. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%
Hát, igen, akkor kellett volna a szüleinek, ha már maguktól nem érezték, hogy gáz amit a gyerek művel.
2017. nov. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértem miről beszélsz.

Az én családomban is , pont az unokatesóm és a párja ilyenek. Ülnek, beszélgetnek, mosolyognak és addig a két kis ördögfiókájuk szétszedi éppen a házat.

Néha ha már nagyon gáz a helyzet, akkor így enyje-benjézve rájuk pirítanak, de nem sokat ér, ugyanúgy rohangálnak és rongálnak a gyerekeik tovább.

Sajnos az ilyen szülőkkel nem tudsz mit tenni. Neked kell szólni, hogy szóljanak rá a gyerekre, mert tönkreteszi az értékeidet.

Ha nem csinálnak semmit, vagy még ők vannak felhábrodva, akkor meg tényleg el lehet takarodniuk és ne jöjjenek többet.

Ha vendégségbe megyek, akkor alap, hogy vigyázok a berendezésre, tárgyakra. Ha gyerekem van, akkor pedig arra is figyelek, hogy ő sem tegyen kárt semmiben.

Szóval mondom, ha mégegyszer ilyen lesz, akkor azonnal szólj a szülőknek. Nyugodtan mondd meg, hogy az egy több száz ezres érték amit a csemete éppen szaggat, ők fogják kifizetni, ha baja lesz.

Lehet ezzel nem leszel népszerű és mindenkinek elmondják, hogy mekkora szemét vagy, de igazad van.

Ha már harmadikos a gyerek és még mindig ez van, nagyon valószínűnek tartom, hogy keveset foglalkoznak vele és a gyerek a rosszalkodással akarja felhívni magára a szülei figyelmét..

Én a környezetemben azt látom, hogy ezek azok a gyerekek, akiket bedugnak otthon a számítógép elé, adnak nekik még egy tabletet meg egy telefont és kész. Kimerült a szülők foglalkozása ezzel.

Szerencsétlen gyerek meg vágyna arra, hogy figyeljenek rá és felhívja magára a figyelmet.

Több tanár ismerősöm is van. A sulikban is ez a helyzet a nagyon rossz gyerekekkel.

Hiába próbálnak beszélni a szülőkkel, az ilyenek szarnak magasra a gyerekre, be sem mennek ha hívatja őket a tanár.

Szóval szólj rá legközelebb a szülőkre.

Én nem hagytam volna szó nélkül.

Ugráljon otthon az ágyon. Nálam nem.

A falat esetleg szódabikarbónával próbáld letakarítani, le szokta hozni a koszt és a színt se bántja.

2017. dec. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi a szodabikarbonas tippet, nem is hallottam meg ezt, de ki fogom próbálni :)
2017. dec. 2. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!