Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknek fiatal korukban...

Akiknek fiatal korukban nagyon rendszertelen volt a menzeszük és többször is volt cisztájuk azoknak nehezebben jön össze a gyerek?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok már pontos a menstruáció és már nincsenek problémáim ettől függetlenül lehet később valami gond? (Még nem szeretnék szülni majd pár év múlva)
2011. febr. 6. 05:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem így volt,és nehezen is jön össze,de szerintem általánosítani nem lehet.
2011. febr. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálam igen!Többször volt cisztám akkor is mikor már beállt a mensim!Hát én a helyedben előre gondolkoznék, először be kell állítani a ciklusod, aztán lehet gondolkodni, hogy mikor jöjjön a gyerek. Ha már tényleg nem jön össze magától akkor írnak fel clostilbegytet, megnézik a hormonokat. De egy év próbálkozás alatt nem is foglalkoznának veled. Én fél éve próbálkoztam az első endokrinológusnál lévő kivizsgálásomig és ő is annyit mondott, hogy várjuk meg az egy évet!
2011. febr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha többször is volt cisztád, akkor valószínűleg PCO-s leszel/vagy, amit általában cukoranyagcsere zavar okoz, amit terheléses cukor és inzulin vérvétellel lehet kimutatni. Ha még nem akarsz babát, akkor fogamzásgátlót érdemes szedni, az rendszressé teszi a ciklust és megakadályozza a ciszták kialakulását. Viszont az alapbetegséget nem kezeli, csak ezeket a tüneteket. Ha most tünetmentes vagy, nincs vele különösebb dolgod, csak tudd, merre indulj, ha megint előjön a gond. :-) Később, amikor babát szeretnél, el kell menni endokrinológushoz, és ha megmondod, hogy voltak már cisztáid, esetleg több tünete is fennál nálad a PCO-nak, akkor nem kell várni, azonnal megcsinálják a vizsgálatot, felírják a cukorcsökkentő gyógyszert, és onnantól ugyanolyan esélyekkel indulsz, mint bárki más.

2011. febr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!