Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok hazamenni karácsony...

Nem akarok hazamenni karácsonyra emiatt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Meghalt nagymamám és az urnát eltemették, de a kandallón ahol egy kis oltár van kialakitva láttam egy pici porcelán üveget, ami nem volt letakarva, és szándékosan nem néztem bele, mert tudtam, hogy a hamvai vannak ott, legalábbis egy részük. Nem messze van az étkező asztal, és nem fogok ott tudni enni, mert elég ha kinyitják az ablakot, huzat lesz, szállhat a porral együtt, és ez számomra elviselhetetlen...

Azt meg megertem, ha vki urnát tart otthon, szíve joga, na de maradványokat nem lezárt üvegecskében???

Hogyan kérdezzek rá? Lehet nem az, amire gondolok, de elég valószínu.


2017. dec. 12. 00:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%

Nem akarok ízléstelen lenni, mégis az leszek. Azidő alatt amíg te távol voltál, már az egész lakás tele van a hamvaival, mindenhol ott van.


Ki temette el és hol és mikor, kertben, köztemetőben (?) ha temetőben van, akkor 0 az esély arra, hogy az ő hamvai vannak a lakásban egy tálkában.

2017. dec. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Temetőben, de megengedett elrakni a hamvakat, pl nyakláncba, úgyhogy ezért gondolom, hogy ők is ragaszkodtak ilyen elmebeteg cselekedethez...
2017. dec. 12. 01:33
 3/18 anonim ***** válasza:
Mi egy honapja temettük el nagypapámat ... nála nem engedtek kivenni a hamvakból .. sőt ismerősi körben sem engedték senkinek .. nem tartom valószínűnek ,hogy hamvak lennének ..
2017. dec. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Rá kellene kérdeznem, de sajnos fogalmam sincs, hogyan. :(
2017. dec. 12. 02:26
 5/18 anonim ***** válasza:
Vágj biciszemeket és kérdezd meg, hogy az minek van ott. Egyébként ha sikerült is eltenniük a hamvakból, akkor biztos nem nyitott tálban tárolják. Egyébként más lehetőségek:ez volt a.nagyi egyik kedvent porcelánja (az idősek szeretik a porcelán mütyüröket), füstölö/teamécses/gyertya/szenteltvíz tartó is.
2017. dec. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A szenteltvíz tartó nem kizárt, igazad lehet és legyen is. Katolikusok, lehet szokás az ilyesmi. Amúgy addig én be nem teszem oda a lábam, amíg nem tudom meg, mi az. Apám pedig tudja, hogy könnyen rágörcsölök, szóval ha megkérdezném, kitalálna valamit, ezért nem feltűnő módon kell feltenni a kérdést...
2017. dec. 12. 04:23
 7/18 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg mi van a porcelán edényben. Nem egyszerűbb mint kínlódni emiatt? Egyébként nem valószínű, hogy nyitott edényben hamvak vannak.
2017. dec. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%
Istenem, de gyerekes vagy... -.-
2017. dec. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Adnak ki hamvat kis tárolóban de az tuti, hogy nem egy nyitott valami.

De miért félsz tőle?

2017. dec. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a hamvakat olyan üvegbe tennék (ha valóban az van benne), amit nem lehet lezárni.
2017. dec. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!