Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira tökéletes az...

Tényleg annyira tökéletes az életük, mint a facebookon?

Figyelt kérdés
Nézegettem facebookon a megosztásokat és elég sok (főként) 16-25 év közötti (fiúk és lányok egyaránt) szélsőséges életet találtam. Sokan valami gazdag gengszternek meg tökéletes anyának, férjnek, feleségnek mutatják be magukat, pedig a valóság tökre nem ez. Szóval egy csomóan osztogatták a "mennyit elértem az életben, nyomomba sem érhetsz" posztokat, közben meg tudom hogy 8 osztállyal dolgoznak egy gyárban és ehhez hasonlók. Meg hogy így szeretem a lányomat, ha "csalódást okozol neki, elintézlek, tudom a lakcímedet" meg ehhez hasonló "idézet" és "képek". Meg ezek a trágár keménykedő, nagyzoló rap zenék, közben aki megosztja sok esetben tényleg semmit nem ért el az életben.Meg pl. felteszik, hogy buliznak és lefényképezik miket isznak és a képen ilyen olcsó 100 Ft-os kóla, sparos energiaital, 250 Ft-os bor van meg 125 Ft os aranyfácán sör.Azt hiszik hogy majd irigykedünk rájuk? Komolyan érdekel, miért ilyenek? Miért állítanak olyat magukról, ami nem igaz? Miért nem próbálnak előrébb lépni csak egy kicsit is az életben?

2017. dec. 13. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Hát, ha amúgy nem bántanak senkit,miért ne...? Sok ember szerintem valahogy a vágyainak próbál megfelelni a facebookon, én is a jól sikerült nyaralós képeket osztom meg, nem azt, amikor mondjuk vécét pucolok... Ilyen szemszögből nézve akkor kellenének a vécépucolós képek is, mert az is az igazsághoz tartozik?
2017. dec. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, nem erről van szó.
2017. dec. 13. 22:31
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Te is kb nyolc általánossal osztod az észt, nincs egy normális mondatod. Ez pont ugyanaz.
2017. dec. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Most őszintén: Szerinted ki fogja neked látatlanban megmondani, hogy az a többezer idegen hogyan él? Vannak kamuk, igen. Sok. Van aki meg nem az. És???


Saját magamat felhozva példaként: Magánügyekről sosem posztolok, maximum évente egyszer bejelölök egy helyet, ahol éppen vagyunk (a legpuccosabb 4 csillagos szállodákat pl. nem is szoktam jelezni, de még az utat sem). Fiatalok vagyunk, házasok, két kisgyerekkel. Nulla hitellel, nagyon jó anyagi helyzettel, saját kertes házzal, idilli kapcsolatban, gyerekkorunk óta. Legutóbb láttam is hogy páran lestek, amikor a luxusszálloda előtt betettük a két gyereket a 10 milliós kocsiba - ami kivételesen kölcsönbe volt. Megbámultak, igen. Bár pont nem saját kocsi volt, azért a jólétünket illetően sokat nem tévedtek. És hogy van - e nyoma? Nincs. Egy egyszerű beosztásban fogok dolgozni egy egyszerű helyen, részmunkaidőben ha lejár a GYES - em, mert itthon unatkoznék. Abból sem fogja senki azt gondolni, hogy nem szorulok rá. Pedig nem. Csak ez közel van és kényelmes munka. Nem mondanád meg, hogy itthon is lógathatnám a lábamat. Ja, és sosem rázzuk a rongyot csili-vili luxusdolgokkal. Más alól meg kirohad az Audi, mert úszik az adósságban. Szóval magamról tudom, hogy a látszat az SEMMI.

2017. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Ki szokott kiabálva mondani a maga igazát? Akinek nincs igaza :). Kinek kell mutogatnia magát? Akinek nincs mit.


Tesóm menyasszonya és a menyasszony anyja között finoman szólva sincs igazi anya-lánya viszony, viszont olyanokat posztolnak ki, hogy "így szeretlek, meg úgy szeretlek". Szerencsére ennek a közösségnek egyáltalán nem vagyok a tagja és ezt is csak a feleségem mondta, mert neki van egy üres rege a Facebook-n.


Könnyebb látszani, mint tenni érte. A másik oldalon megy az irigység, hogy bezzeg ők is tudtak venni új autót, akkor mi miért tehetjük meg, hiszen egy helyen dolgoztok. Ó majd akkor veszünk hitelből, mert az milyen jó.

2017. dec. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Igazad van. Sírjuk tele a közösségi oldalakat is, mindenki posztolja ki a kórházi szobáját, temetéseket, kihullott haja helyén a kopasz foltot, a halott háziállata tetemét, a munkahelyi felmondását, autóbaleseteket, egyéb nyalánkságokat.
2017. dec. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Hogyne lenne az, itt nálunk olyanok vannak, hogy közel 40 éves k.urvica feltesz 60 képet saját magáról, a gyereke meg bukik meg az iskolában...
2017. dec. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Dehogy tökéletes. A legtöbb ilyen, csak kompenzálni akar szerintem. Akiket én ismerek szinte pont az ellentétei a valóságban, mint neten.


Pl. anyuka idegbeteg, gyerekek sehogy nincsenek nevelve, egy putriban laknan, folyton megy a veszekedés, ordítás, stb. neten meg a "boldog" családi képek, mikor az egész család rühelli egymást.


Másik egy házaspár, akik közös képeket, szerelmes idézeteket osztanak meg végtelen szivecskével, közben meg zavarják el egymást a lakásból meg verekednek, majdnem késelés is volt. Náluk is megy a boldog családi album hetente közbe meg az összes gyerekének van valami mentális baja.


Vagy mikor anyuka havonta 2x dobja ki a lányát a lakásból meg zavarja el, hordja le mindennek, neten meg mennek a szívecskés anya-lánya idézetes képek.


Nem arról van szó, hogy tegyék fel a rossz dolgokat is, de ha nincsenek jóban pl. akkor minek megjátszani neten? Főleg, hogy mindenki tudja, hogy mi a helyzet.

2017. dec. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Ezekre nincs időm. Őszintén irigyellek, hogy ennyi szabad kapacitásod van :). Küldj nekem is belőle.
2017. dec. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a tökéletes énjét szeretné megmutatni a világnak, de persze nemcsak jó dolgok vannak az életünkben. Én nem vagyok fent fb-n, de a körülöttem élőkön is azt látom, hogy csak akkor elégedettek, ha azt mutatják, ami nekik tetszik, és a szörnyű valóságot inkább mélyen elrejtik, amivel alapvetően nem lenne baj, mert mindenki azt szeretné, hogy csak a jó oldalát ismerjék meg az emberek, de a neten túl sok olyan kép van, ami már a megjátszott boldogság határán van. Ez esik jól a lelküknek.
2017. dec. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!