Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért képzelik magukat 30...

Miért képzelik magukat 30 családanyák 16 éves tininek a facebookon?

Figyelt kérdés
Nem először találkozom a jelenséggel, amikor nem dolgozó, a gyerekkel -állítólag- otthon levő anyukák 0-24 ben a facebookot nyomják és mint egy 16 éves tini írkálnak kifelé meg töltögetik fel a képeket magukról. Ez a jelenség mégis minek tudható be? Elvileg férjes nők, de legalább párjuk van és ott a gyerek, akivel foglalkozni kéne. Hogyan is van ez?
2017. dec. 11. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a 30.-sok hanem az 50.-en felüliek is.


Viszont ez mindenkinek magánügye,hogy ki mit tölt fel az adatlapjára.

2017. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

A tinik nem azért csinálták ezt, mert tinik, hanem mert újdonság volt, és elsőre túl lelkesek voltak.


Ugyanígy újdonság a 30asoknak meg az idősebbeknek a facebook. Egy két év és abbahagyják, majd találnak más újdonságot, amiért rajonganak.

2017. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Mert unatkoznak.

Aztán majd hazajön a férj a munkából és az egyenjogúság nevében elvégzi a házimunkát.

2017. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%
Ezt én is észrevettem. Meg hogy mindenféle szakadéknak már van intsagramja is, ilyen 50-60 évesnek.
2017. dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Segítek! "Követés leállítása". Ugye milyen egyszerű?
2017. dec. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%

Én töröltem azokat az ismerőseimet akik óránként (nem vicc!) töltöttek fel kajálós, alvós, játszós, nevetős, sírós és wc-zős képeket a gyerekeikről. Természetesen mindig ugyanazzal a szöveggel: "szerelmem", "anya-apa szeme fénye." Az már mellékes, hogy a fél világ tudja, hogy a szülők utálják (vagy sok esetben megcsalják) egymást, de a facebookon jól mutat. :D


A kedvencem a baba-mama szelfi volt, legtöbbször sminkben és köldökig kivágott felsőben. Lehet ők így takarítanak és babáznak otthon...

2017. dec. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
Igen sajnos én is ismerek ilyen hhhmmm anyát,épp a minap láttam,őt talpig smink,szoli,oriási műpillák,csillogó kövek a pillán,szuper trendi ruci stb,stb. Másnap tudtam meg hogy otthagyta a pici fiát az apjánál,ő meg lelépett. Facen persze megy az anya pici szerelme igy meg úgy.
2017. dec. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Az ilyen nők nem gondoltak bele a gyerekvállalás előtt abba, hogy mivel jár felnevelni egy gyereket. Nekik ugyanúgy csak a külsőségek számítanak, mint a szülés előtt. Én nem vagyok fent facebookon, de ha egyszer fent is leszek majd, anyaként nem fogom ezt a hülye divatot követni, mert van annyi eszem, hogy tudom, mi a fontos. Már a gyereknevelésből is trendet csinálnak, miközben azt sem tudják, hogy kell pelenkázni. Ja, majd a babysitter megcsinálja. Mert tele van a férjük pénzzel, úgy könnyű. Aki pedig tisztességesen nevelné fel a gyerekét, annak meg nehezen vagy egyáltalán nem jön össze. Ezt nevezem én az élet nagy igazságtalanságának.
2017. dec. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
A másik amit szeretek: 1000 ismeretlen ismerős, bárki követheti mert facebook celebnek hiszi magát és rakja fela gyerekéről a meztelen képeket. Nemcsak kisbabáról, hanem 5-6 évesről is.
2017. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Én is ismerek ilyeneket. Én még csak 21 vagyok, de van vagy 50 ismerősöm, akiket tényleg a valóságban is ismerek és találkozunk is meg profilkép, alap adatok, hogy felismerjenek és ennyi.


Ehhez képest párom anyukája napi szintem ossza meg a csillogós, gifes idézeteket az élet nehézségeiről meg a gyerekekről válogatés nélkül tesz fel mindent. (11 és 7 éves fiai vannak, páromat az apja nevelte, mert elváltak.) De tényleg olyanokat, hogy csupaszon ugrálnak a gyerekek a medencébe, vagy hogy a 7 éves gyerek száján folyik ki a kaja. Elhiszem, hogy neki ez cuki, de nem tartozik a több száz "ismerősére". Az idősebb fiának műtötték a lábát és tett fel róla egy csomó képet, ahogy csupaszon, egyszál takaróba, kómásan fekszik szegény gyerek a kórházban. Mellé aggódó hangulatjel. Mikor a fia még baba volt, csinált neki profilt, hogy be tudja jelölgetni a képeken. De a poén, hogy úgy tesz, mintha velünk ki tudja milyen jó viszonyba lenne, közbe meg találkozunk egy évbe 3x. Pakolja fel páromról ugyan azokat a képeket, meg a szülinapján is kiírta, hogy "pici fiam felnőtt", közbe meg már fél éve nem is látta és nem is keresi. Már évek óta ilyen, nem csak az újdonság varázsa és szerintem nagyon gáz, hogy facebook-on mintaszülőnek mutatja magát, közbe meg trehány, idegbajos és egyáltalán nem neveli a gyerekeit. (Én tanítottam meg a 7 éves gyerekét fogat mosni meg evőeszközt használni, normálisan kezet mosni, stb.) Már le van állítva a követése, szóval nem látom ezeket, de tényleg az ebédtől kezdve a hasmenéséig mindent megosztott. (És még a helyesírása is elég gáz, legalább arra figyelhetne, ha már kiír valamit.)


Van, aki a 10 éves lányáról rakott fel csupasz képet, mikor az medencézett. A gyerekek iskolájától kezdve az órarendjükig mindent megoszt. Nem tudom mit szólna hozzá, ha egyszer én mennék el értük suliba, mert simán tudom, hogy miket szeretnek, mikor végeznek, stb. és még csak ismerőse sem vagyok facebook-on, csak egy közös ismerős által láttam a dolgait. De volt olyan ismerősöm, aki heti kb. 70 db képet rakott fel a gyerekeiről albumba.


Azzal semmi bajom, ha tesznek fel róluk egy két aranyos képet, de ez nekem már sok.

2017. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!