Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szüleimtől és a tesóimtól...

Ha a szüleimtől és a tesóimtól nem fogok semmit sem kapni karácsonykor, akkor én se adjak nekik semmit?

Figyelt kérdés

Anyától december elején kaptam 5000 Ft-ot, és ma meg mondja, hogy az ő részéről már mindenki megkapta a karácsonyi ajándékát. Nem tudtam, hogy karácsonyra kaptam, de mindegy. (Mind a két tesóm is kapott, meg anya nem örült neki, hogy pénzt kellett adni.)


A középső tesóm (19 éves) meg már vett mindenkinek rajtam kívül, és ők már múlthéten megkapták. A másik hugom (17 éves) meg csak a barátainak vett, meg a 19 éves tesónknak. Apától meg nem fogok kapni semmit, ebben 100% biztos vagyok.


Mindez kicsit fáj nekem, hogy én vagyok az egyetlen, akit leszarnak. Tavaly is így volt. Pedig idén úgy terveztem, hogy mivel jól tudok rajzolni, csinálok nekik valami kreatívat. Anyának és apának már megcsináltam. Most pedig a két tesóm következne, de már nem vagyok olyan izgatott ezzel kapcsolatban. Inkább el vagyok keseredve. Meg ha megkérdezi tőlem valaki, hogy karácsonyra mit kaptam, és azt mondom, semmit, akkor kínosan fogom érezni magam. Meg ez az 5000 Ft "ajándék" olyan semmi. Mielőtt valaki félreértené, nem az összeggel van bajom. Nem is izgat. Az zavar, hogy nem szeretettel kaptam. :(


Lehet, hogy ez gyerekes viselkedés, biztos vannak, akik ennyit sem kapnak, de nekem ez rosszul esik, hogy nem viszonozzák. Előző karácsonykor meg vettem nekik valamit, de akkor is ugyan az volt. Régen volt normális karácsony, de az elmúlt jó pár évben már nem. Igazi karácsonyfát sem vesz már apa, mert ott a műfenyőfa, és ezt is a tesóm intézte el, hogy ne legyen igazi. Mert minek, ő nem szereti.



Szóval a kérdés: Ha tudom, hogy nem fogok karácsonykor semmit sem kapni a családomtól, akkor nekem sem kéne őket megajándékoznom? Ti mit tennétek a helyemben?


Ez már nem lesz jobb szerintem. Túl kell tennem magam ezen, igaz?:(


22L

Előre köszönön szépen a normális válaszokat.


2017. dec. 15. 20:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
26%
Örülj hogy kaptál 5 ezer forintot,én annak idején pici gyerekként még enni se igen kaptam karácsonykor.
2017. dec. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha ők nem vesznek neked semmi karácsonyi ajéndékot te se vesgyél nek basszál ki velüm,hogy szégyeljék magukat amiért nem vett a családod ajándékot neked
2017. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ahogy olvastam, azt hittem, hogy max 13 eves vagy. Ennyi ev alatt nem jottel meg ra, hogy ennyire szamithatsz toluk? Csinalj magadnak sajat karacsonyt, az olyan lesz, amilyennek szeretned.
2017. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!