Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan család, ahol nem...

Van olyan család, ahol nem adnak ajándékot karácsonykor?

Figyelt kérdés
Amikor még "jézuska" volt, akkor kaptunk pár könyvet, de utána semmi. Én szoktam a szüleimnek venni valami apróságot, de ők semmit. Ünnepi hangulat sem volt soha, apa megeszik egy pár tányér halászlét külön és ez a karácsony nekik.
2016. dec. 27. 07:58
1 2
 1/17 Salx Narval ***** válasza:
77%
Szomorú, hogy így van. Te ne kövesd a példájukat ha felnősz. Természetesen nem ítélkezek és te se tedd, ez az ő döntésük nem lehet senkire ráerőltetni a karácsonyt, de lesz lehetőséged másképp csinálni mint ők.
2016. dec. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%

Miért, az jobb lenne, ha a karácsony előtti héten már napi szinten menne az üvöltözés valami miatt - mint a családok nagy százalékában?

Piszok jó kis ünnepi hangulat, mikor még 24-én is leszedik a fejed (nekem 19-24-ig nem telt egy úgy nap, hogy ne bőgtem volna el magam, mert olyan stílusban kiabáltak velem apróságokért), vagy megsértődnek, aztán ne áll másból a nap, mint próbálni kiengesztelni a drágát.


Hidd el, amit a szüleid csinálnak, az ennél ezerszer jobb, bár itt is ennyi lenne a karácsony, nem a felesleges idegeskedés.

2016. dec. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Salx Narval ***** válasza:
61%
Neked sem tudok mást mondani, emlékezz vissza annak idején erre és te másképp viselkedj a leendő családoddal.
2016. dec. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
Igen, sok családban nincs ajándékozás karácsonykor, van ahol nem is ünnepelnek, de szerintem ez Magyarországon ritka, néhány vallás, nemzet egyáltalán nem is tartja a karácsonyt.
2016. dec. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
61%
nálunk van ajándékozás de ünnepi hangulat közös vacsi vagy ebéd nincs.. igazábol csak az ajándékozásról szól minden és ez se jobb hidd el folyton csak veszekedés stb.. elég szar igazábol a te dolgod hogy hogyan fogod ezt intézni a saját gyerekeidnél majd de én biztos nem követném a szüleid példáját,és
2016. dec. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
77%
nálunk van ajándékozás de ünnepi hangulat közös vacsi vagy ebéd nincs.. igazábol csak az ajándékozásról szól minden és ez se jobb hidd el folyton csak veszekedés stb.. elég szar igazábol a te dolgod hogy hogyan fogod ezt intézni a saját gyerekeidnél majd de én biztos nem követném a szüleid példáját,és a sajátjaimét sem akarom.
2016. dec. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
48%
tényleg te tudod de ha ez fontos lenne neked szerintem érdemes lenne beszélni velük erről.
2016. dec. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

mennyi idös vagy?

felnöttek között mi sem ajandekozunk, csak a gyerekek kapnak.

2016. dec. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Van, ahol az ajándékozásnál sokkal fontosabb az, hogy összejön a család, együtt vannak és beszélgetnek, eszegetnek. Ez szerintem sokkal jobb, mint mindenféle ajándékokat elvárni, emiatt stresszelni és stresszeltetni, és persze csalódni.

A karácsony a szeretet ünnepe, és nem az ajándék a lényeg.

2016. dec. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
16%
Nem mindenhol van Karácsony, ugyanis vannak zsidó emberek, meg egyéb vallásúú emberek Mo-on. Nekik nincss Karácsony, van helyette hanuka, meg mit tuodm én. Viszont mi keresztény Európa vagyunk még, nekünk ez a hagyományunk. Rettenetes olvasni, hogy sokaknál üvöltözésből, meg hiztériáról szól az előkészület, meg az ünnep, akkor tényleg jobb, ha meg sem tartják ezt a szent ünnepet, nem keresztény az ilyen ember és fin.gja nincs miről szól az ünnep. Aról kéne szólnia, hogy megemlékezünk Jézus születésnapjáról, esetleg családdal elmenni tembpmba, vagy összejönni bezélgetni, jól érezni magukat. Nem a za.bálásról és az eszetlen költekezésről kéne hogy szóljon. A fenyőfa az ajándékok, a díszítések mind csak jelképek, nem ez a fő dolog az egészben, hanem a család együttléte... Szomorú, hogy ezt a magyar ember már elfelejtette. Akkor inkább ne is Karácsonyozzon aki ilyen, mint amit sokan leírtatok!
2016. dec. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!