Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is illetlenség...

Szerintetek is illetlenség karácsonykor "átlagos" ruhába lenni?

Figyelt kérdés
A napokban egy idősebb ismerősöm azt mondta,hogy szerinte elég szégyen, hogy a mi családunkba így megy. Szerintetek is így van? (Szűk családi körben)

2017. márc. 31. 20:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy jól érzitek magatokat. Ahány ház, annyi szokás. Ha vendégségbe megyünk, akkor nyilván csinosabban öltözünk fel, de otthon senki sem törődik ezzel. Nyilván melegitőben vagy pizsiben nem ülünk asztalhoz. Teljesen normálisan van mindenki felöltözve. Azt még hozzá szeretném tenni, hogy általában mire asztalhoz ülünk mindenki el van fáradva a készülődéstől, igy nincs már erőnk cicomázásra. Békés, kellemes hangulatban telnek nálunk az ünnepek és ez a fontos, nem pedig a ruha. Ezt légyszives add át annak az idős ismerősödnek.
2017. márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

illetlenség más dolgába beleugatni


szerintem a nagy készülődés után senki se vágyik még arra, hogy báli ruhát húzzon

2017. márc. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Nalunk se szokas kioltozni. Normalis ruhat veszunk fel.
2017. márc. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy ez illetlenség lenne. Mindenki legyen abban, amiben jól érzi magát. Senkinek semmi köze hozzá.

Szóljanak le, de Szentestén én sem vágom puccba magam. Egy heti sütés-főzés után örülök, ha a vacsora előtt van időm egy gyors zuhanyra, és átöltözni valami kényelmesbe.

Másnap szoktunk vendégségbe menni, az egyik nagyszülői háznál jön össze a család (testvérek, unokák, nagynénik, nagybácsik stb...) Az öltözék elég vegyes, de még sosem jutott eszembe, hogy leszóljam azt, aki egy egyszerű farmer-póló összeállítást vett fel. Én imádom ezeket az idióta karácsonyi pulcsikat, van is belőle egy szép gyűjteményem, mindig valami ilyet veszek fel. :D Ha valaki úgy érzi jól magát, hogy veszettül kiöltözik, én áldásom adom rá. Nem ez számít szerintem.

2017. márc. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

A legtöbb ember ünneplőt ölt karácsonykor (én is), mert fontos az ünnep, ezt kifejezem a ruházatommal is.

Mondjuk színházba, operába, hangversenyre se mennék farmerban vagy kinyúlt pólóban, megtisztelem az alkalmat és bármilyen ünnepet.

Ha a te családod átlagos ruhában van karácsonykor és az tiszta és rendes, semmi kifogásolni valót nem látok benne.

2017. márc. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Mi szenteste nem itthon vagyunk hanem aposnal.már csak nála mert anyós meghalt. 😣 kicsit csinosabban.oltozunk fel mint egy átlagos nap,pl bluz farmer vagy csinos nadrág... Másnap nagyszuleimhez megyünk altalaban ott sincs az h na akkor kisestelyi... Valami csinosabb ing,férjem altalaban zöldet veszi fel,zöld nyakkendovel. Gyerekek is csinosabb ruhát kapnak.. 4,7 évesek.. De legyen kényelmes.jezuska után jatszosba oltoznek, mi maradunk. Amikor itthon vagyunk, változó miben vagyunk,unnepleskor kioltozunk,de nem annyira..30N a lenyeg hogy jol érezzük magunkat szerettünk körében
2017. márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%

Az éjféli misére ( ha járnék), nyilván nem joggingba mennék, de itthon, a párommal kettesben ünnepelve, a lőtéri veszett kutyát sem érdekli az öltözet.


A "klasszikust" kicsit átírva: nem mi vagyunk a karácsonyért, hanem a karácsony értünk.


Ott már szerintem gond van, ahol ez a téma egyáltalán felmerül!

2017. márc. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom hogy ez az ünnep nem a kulsőségekről szól. Attól hogy nem veszek ünneplőt nem jelenti,hogy számomra kevésbé lenne fontos. Mivel tulajdonképpen még gyerek vagyok ,és ezt egy mama korú nő mondta,így eléggé elgondolkodtatott a dolog. Köszönöm az eddigi vélaszokat!
2017. márc. 31. 21:03
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Otthon mi se szoktunk olyan nagyon felöltözni. Ha esetleg valami olyan helyre mész, ahol több ember van, ott egy ing meg egy NEM koszos gatya ami jól néz ki az szerintem bőven elég.
2017. márc. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%
Az enm érdekel, hogy más mit vesz fel, de én enm tudnék melegítőben vagy farmerben karácsonyozni. Igényelem olyankor a szép ruhát, pedig és is egész nap készülődök, de aki a karácsonyt valami fárasztó kötelességnek fogja fel, annak nem való az egész. Én minden pillanatát szeretem, és nem nagy teher szépen felöltözni. Ha vendégségbe megyünk, akkor különösen. Viszont vannak olyan családtagok, akik nem szoktak kiöltözni, ha hozzánk jönnek, de egyszer se szóltam még nekik emiatt.
2017. márc. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!