Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek az egyértelmű hibája,...

Kinek az egyértelmű hibája, ha a gyerek a rossz jegyeit nem mondja el és most derültek ki a dolgok?

Figyelt kérdés
2017. dec. 18. 16:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%
Természetesen a gyerek hibája. Mert ő nem tanult és még arra sem volt képes, hogy bevallja, rossz jegyet kapott emiatt.
2017. dec. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%

Természetesen nem a gyerek hibája. Az hogy nem meri elmondani a szüleinek a rossz jegyet, szerintem a szülők hibája. Azok pedig nem kérték tőle számon rendszeresen az ellenőrzőt, esetlegesen az enaplót.

Persze az a része, hogy nem tanult, az azért a gyerek hibája, hacsak nem alkoholisták a szülei, vagy verik őt. Akkor még jó hogy nem a tanulmányai érdeklik.

2017. dec. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%

Ennyiből nem lehet "egyértelműen" megállapítani.

Általában a gyerek hibája, ha huzamosabb ideig nem teljesít elfogadhatóan az iskolában, kivéve, ha szólt a gondjairól a szülőnek, csak nem kapott segítséget.

Általában a szülő hibája, ha a gyerek nem őszinte vele, mert általában azt jelenti, hogy nem megfelelő a szülő és a gyerek között a kommunikáció, nincs meg a bizalom, esetleg irreálisak a szülő elvárásai vagy a várható büntetés mértéke. De egy kamasszal néha nem is olyan könnyű dűlőre jutni:)

2017. dec. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
18%
Természetesen a gyerek hibája. Ha elég nagy volt év közben nem tanulni, ahhoz is annak kellett volna lennie, hogy a szülők elé álljon és elmondja.
2017. dec. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%
Ha azért van rossz jegye, mert nem tanult rá, pedig tudott volna, akkor a gyerek hibája. De csak a rossz jegy. Az, hogy nem meri elmondani, az a szülők hibája, mert képtelenek voltak egy őszinte kapcsolatot kialakítani. És ez szerintem nagyobb baj, mint egy rossz jegy.
2017. dec. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
A rossz jegy a gyerek hibája. Az viszont a szülő hibája, hogy nem meri elmondani a gyerek.
2017. dec. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%
Kedves elsőcske! Én kitűnő tanuló voltam mindig. Volt rá példa, hogy az apám azért vert meg, mert az amúgy ötös matekdolgozatomban volt 2 hiba. Ezért egy idő után nem mondtam el otthon, ha mondjuk kaptam egy négyest. De hát nyilván az én hibám volt, miért nem tanultam rendesen. Azért megtehetnél nekem egy szívességet, kérlek ugorj a Dunába, ok?
2017. dec. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%

Most már nem digitális napló van?


Azért oda hetente egyszer nem belépni nagy trehányság a szülőtől.


Én is szülő vagyok...

2017. dec. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
48%
Mennyiben változtat ez a tényen, hogy a hülyegyerek esélyes a bukásra?:D Miért is jelent felmentést a tanulás alól az, ha a szülő nem számoltatja el naponta a gyereket a jegyeiről? Elképesztő, hogy a valós probléma megoldása helyett azt keresik itt egyesek, hogyan is lehetne mindenféle felelősség alól felmenteni a kis idiótát, és mindent rátolni a szülőre. Pedig az nem fog helyette tanulni, felelni és dolgozatot írni, ez a gyermekcse dolga.
2017. dec. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%

9-es, nem tudom mi az istenről beszélsz. Milyen kis idiótát próbálunk felmenteni a tanulás alól?

Ne legyél kötözködő fogyi.

A kommentelők elmondták, hogy az ő hibája ha nem tanult, kivéve ha verték stb. tehát akadályozták hogy ezt megtegye.

A szülőt mi csak abból a szempontból okoljuk hogy nem néz rá egyszer egy héten a jegyeire, hogy tudja ha nem oké valami. És ha már nem lustulásból buta, akkor tessék szépen különórára járatni.

2017. dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!