Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek az egyértelmű hibája,...

Kinek az egyértelmű hibája, ha a gyerek a rossz jegyeit nem mondja el és most derültek ki a dolgok?

Figyelt kérdés
2017. dec. 18. 16:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Önmagában a kérdés fogyi.:D Tökmindegy, miért sumákolt a gyerek, ha meg olyan borzalmas a szülő, gondolod, hogy majd különtanárt fizet a gyereknek? Megjegyzem, a sunyiság nem feltétlenül nevelési hibából adódik.
2017. dec. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
A gyerek dolga az lett volna, hogy tanuljon, elmondja, mi van. A szülőé meg az, hogy észrevegye, hogy a gyerek egy lusta disznó, illetve hogy néha bejárjon az iskolába...
2017. dec. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
96%

Jaa hogy a "szülő" pöfffeszkedik otthon és elé kell járulni ha valami gáz van...Akkor ezek szerint a szülőnek NEM dolga belenézni az ellenörzőbe, NEM dolga megnézni kész van-e a házi feladat, NEM dolga hogy kikérdezze a gyereket, az a jó ha a szülőnek f1ngja sincs arról hogy a gyereknek milyen jegyei vannak..neki az a dolga hogy KIZÁRÓLAG A BIZONYÍTVÁNYT LÁSSA!


Mi a kóchengeres metélt f@$znak az ILYENEKNEK GYEREK????? Szánalom.


Azt is bírom mikor gyermektelen egyedülállók osztják az ész gyereknevelés ügyben. Érdekes.

2017. dec. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan osztálytársam, aki sírva fakadt a suliban, ha rossz jegyet kapott. Baromi szigorúak voltak a szülei és hatalmas nagy stresszben tartották a jegyek terén.

A jó jegyért nem ismerték el, a rosszért büntették.

Nála pl tökre megértettem volna, ha nem meri elmondani a rosszakat.

Szerintem a szülő hibája, ha nem alakít ki olyan viszonyt a gyerekkel, hogy az el merje mondani.

Persze nem azt mondom, hogy kapjon buksi simit és zsebpénz emelést ha rossz jegyet hoz, de el kell fogadni, hogy emberek vagyunk, hibázunk. A gyerek sem robot, neki is lehet rossz napja, ő is elfelejthet készülni.

Az se jó, ha szülő leszarja a jegyeket, a rosszakat is.

Meg kell értetni a gyerekkel, hogy maga miatt tanul, neki az érdeke, hogy jól menjen a suli és készüljön.

2017. dec. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!!! Szülő vagyok, másodikos gyerekem van. Megnézem a leckéjét, érdeklődöm utána a suliban. De lassan, fokozatosan elengedem a kezét (önálló tanulás, legyen kész a leckéje, ha kérdése van, segítek). Most kell megtanítani neki, hogy a tetteinek következménye van(nincs lecke, fekete pont). Természetesen FOKOZATOSAN. Inkább olyan kapcsolatot igyekszem kialakítani, hogy elmondhassa, ha fekete pontot, rossz jegyet kapott. Szóljon, ha segítségre van szüksége.

Másrészt tanár is vagyok, középiskolában. Jól ismerem a kamaszokat is. A gyerek hibája, ha nem tanul. A szülő hibája, ha nem követi nyomom a gyereke jegyeit. A szülő hibája, ha a gyerek nem meri/akaja/ nincs alkalma elmondani a rossz jegyeket.

A gyerek hibája, ha nem vezeti az ellenőrzőjét (mondjuk nem hordja, nem adja oda otthon, akár kérésre sem, elhagyja, vagy csak ezt hazudja, stb).

A kamasz jó eséllyel próbálkozni fog, hogy sumákoljon.

2017. dec. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Egyértelmű? Ezer oka lehet. Van, ahol a szülői lelki terror miatt történik ez, van, ahol a gyerek lesz lusta hazudozó, bármennyire is szeretik és próbálkoznak vele otthon. Van, ahol a tanár vagy az osztálytársak váltják ki... van, ahol a szülők, a gyerek, és a tanár is hülye, van ahol egyik se... helyzetfüggő, emberfüggő, mindenfüggő. Ezt pont nem lehet általánosítani.
2017. dec. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
48%
És nem, nem csak a nevelés alakítja a gyereket, foglalkoztam olyan kisfiúval, aki 5 évesen már egy megátalkodott kis pszichopata volt. Szó szerint. Pedig tökéletes családba, tökéletes körülmények közé született, semmibe nem lehetett náluk belekötni. Mindenki rendben volt, csak a gyerek lett gyökér. Van ilyen.
2017. dec. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Azért megtehetnél nekem egy szívességet, kérlek ugorj a Dunába, ok?


Nem tudok, mert a Tisza mellett lakok.

2017. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
27%
Nem, drága kalapka, a szülő nem "pöffeszkedik", hanem dolgozik, hogy normálisan eltarthassa a gyereket. És persze igyekszik eljutni minden szülői értekezletre, fogadóórára, aztán vagy sikerül, vagy nem. 3 gyerekem közül az egyik vonakodva ugyan, de elmondta, ha valami gáz volt, a másik már a gyengébben sikerült dolgozat után rögtön referált, hogy valószínűleg rossz jegyet kap, a harmadikkal meg évekbe telt megértetnem, hogy a problémák nem oldódnak meg azzal, ha homokba dugja a fejét, és előttem is sumákol. Ugyanúgy neveltem mind a hármat, ugyanabban a környezetben nőttek fel, még a korkülönbség sem jelentős köztük.:-) Az első dolgom volt az e-napló bevezetésekor, hogy beállítottam az e-mailértesítést, így mindenről tudtam, ha a tanár vette a fáradságot, és beírta a jegyeket. Még így is értek meglepetések, félévi bizonyítvány előtt egy héttel hirtelen megjelenő, októberi, novemberi jegyek. ha gőzöd nincs a gyereknevelésről, inkább fogd be a szád, akkor nem nézel ki ennyire hülyének.
2017. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ezt ennyi idő tudatában nem lehet megmondani. Nálunk pl. én ugyan nem titkoltam el őket, de néha elég későn mondtam el, mert gyűjtöttem magamban az erőt. Ugyanis egy 3-as dolgozatért elvertek meg bicskanyitogató módon ordibáltak velem, de úgy, hogy 4 háztömbbel odébb is lehetett hallani. Ettől meg féltem. (amúgy elég ritka volt az ilyen, 2évente 1x max.)


Ha a szülők ilyenek, és a gyerek alapvetően jól tanul, és nem az van, hogy folyamatosan szar jegyeket hoz haza tanulható tárgyakból mindenféle tanulási nehézség nélkül, akkor a szülők is sárosak benne. De van olyan eset is, amikor csak a gyerek kummant, és a szülő nem ilyen degenerált.

2017. dec. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!