Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Járna valami a feleségemnek...

Járna valami a feleségemnek az apja halála után?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés, nem támasztunk semmilyen igényt, nem vagyunk rászorulva, csak kiváncsiság...

A nejem még kisiskolás volt, mikor az apja elhagyta őket. Nagyon szerette, apás volt, nagyon megviselte, még a mai napig nem tette magát túl rajta, pedig 40 múlt a feleségem. Próbálta az apjával többször is a kapcsolatot felvenni, még felnőtt fejjel is, de pár beszélgetés után mindíg eltünt. Most tudtuk meg, hogy az apja pár hete meghalt. Van egy felesége, ugyanaz, akiért a családját a 80-as években elhegyta. Az apjának nem született más gyermeke, az új asszonynak a hozott lányainak a nevelőapja volt. Azt tudja a feleségem, hogy anyagilag nem állt rosszul, valahol Budán élt. Az édesgyermeke csak a feleségem. Járna neki valami örökség az apja után? Tényleg csak kiváncsiság, mert ha rá lennénk szorulva sem kellene tőle nekem semmi, de a nejemnek sem.


2017. dec. 20. 00:36
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
A jelenlegi törvények szerint az apa vagyona a gyerekére vagyis a nejedre és a jelenlegi feleségére száll. A házastársnak is jár most egy gyereknyi rész az örökségből. Viszont a házastársnak arra az ingatlanra amiben laktak és az összes ingóságra holtig tartó haszonélvezete lesz. Szóval elméletileg mondjuk ha van egy házuk, annak a háznak a fele az apáé volt, akkor annak a fél háznak a fele jár a nejednek, de igazából sokra nem megy vele, mert a feleségnek haszonélvezete lesz rajta.
2017. dec. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Tudni kellene, hogy volt-e végrendelet (ebben az esetben a kötelesrész felét kapja a feleséged), örökbe fogadta-e az új feleség gyerekeit (akkor ők is örökölnek), illetve kötött-e valakivel eltartási szerződést (nem valószínű, mert házasok nem szoktak).
2017. dec. 20. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
1.-höz pontosítás: a fél ház járna a nejednek, mert a házastárs a közösen lakott ingatlanból nem örököl, hanem haszonélvező lesz rajta, minden másból jár neki egy gyermekrész, azaz jelen esetben a vagyon fele.
2017. dec. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Ebben az esetben én simán kikérném a köteles részt és mivel nem vagyok rászorulva, támogatnék vele egy alapítványt.
2017. dec. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként én se hagynám, bár ha a kedves apuka ennyire nem foglalkozott az egyszem gyerekével, jó eséllyel gondoskodott arról, hogy semmi ne legyen a nevén. Elvileg a hagyatéki eljárást intéző közjegyzőnél be kéne diktálni a feleséged, mint örökös nevét, de simán bent van a pakliban, hogy az özvegy erről "megfeledkezik."
2017. dec. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%
A nejed az örökös.
2017. dec. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem bántásból mondom, de hülye lenne a feleséged nem felvenni a kötelesrészt, ha pl. volt az apának megtakarítása és hasonlók. A házból is ahogy írták, meg kell kapja a maga részét, érdemes akár a feleséggel tárgyalni, hogy ha nektek nem kell a ház, akkor vásárolja ki a feleséged.

Lehet önérzeteskedni persze, de a pénz az pénz, ha már akár milliókról van szó, kár veszni hagyni, ne meséld, hogy nem jönne jól..... :) Ha annyira nem nem kell, akkor adjátok tényleg menhelynek, beteg gyerekeknek, támogassatok alapítványokat. Akár nekem is jól jönne néhány százezer, mert tovább szeretnék még tanulni... Szóval ne csak magatokra gondoljatok ennél a kérdésnél.

2017. dec. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Gondoskodtak azok hogy semmi ne legyen a nevén. Hidd el ott semmi nem maradt ami a feleségednek járna. Ahol laktak simán a nő nevén lehet a lakás, vagy eltartásit kötött a nővel vagy annak gyerekével. Ha közös számlán volt pénz az már a nőé.
2017. dec. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amennyiben tényleg "elfelejti" bediktálni a lányát a hagyatékin, majd később jelentkezik a lánya, hogy engem kifelejtettek, akkor mi a helyzet? Hatóság félrevezetése? Új tárgyalás kiírása?
2017. dec. 20. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!