Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem? Hogy hozhatná...

Mit kéne tennem? Hogy hozhatnám rendbe az apám és az öcsém kapcsolatát? Hogyan vehetném rá apámat a jobb életre?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok,van egy öcsém,aki 12 éves.A szüleink 9 éve elváltak.Azóta apám mindent megtesz,hogy anyánk ellen fordítson minket (rosszakat mesél róla,kitalál történeteket).Két hetente hétvégén anyukámhoz megyek,de az öcsém nagyon rosszban van vele,ezért ő nem megy hozzá.Apánknak nagyon jövedelmező állása van (bár nem kell sokat dolgoznia) ,és nagyon sok pénzt örökölt.Sajnos folyton játékterembe jár ,és ott költi el,aztán azt mondja,hogy alig van pénzünk.Mivel elég nagytestű,és nagyhangú,az öcsém nagyon fél tőle,folyton kiabál,egy doboz cigit szív el egy nap és ha kell,ha nem ,káromkodik,sosem pakol el maga után,mindig nekekm kell,én mosok én főzök,és minden házimunkát én látok el otthon.Olyan mintha az öcsém anyja lennék,de sosoem hallgat rám,mert mindig az apám intelmeit lesi,ami nem is lenne baj,csak hogy nem mer neki semmit sem elmondani,segítséget kérni tőle.Amikor segíteni próbálok neki házi feladatban ,mindig azt mondja ,hogy "szivatom" ,hogy meg kell csinálnia.
2010. jún. 3. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
költözz anyádhoz
2010. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem merem itt hagyni az öcsémet.
2010. jún. 3. 13:17
 3/6 anonim ***** válasza:
költözzön ő is...
2010. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mivel nagyon fél apámtól a házat sem merné elhagyni az engedélye nélkül egy napra sem.Ő pedig nem jön ki anyukámmal.
2010. jún. 3. 13:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Fordulj a családsegítőhöz.
2010. jún. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kettejük kapcsolatát te nem tudod rendbe hozni. Apukátok szenvedélybeteg, segítségre szorul, ráadásul félelemben tartja az öcsédet. Ezzel már családsegítőhöz fordulhattok. Ha anyukátok nem jöhet szóba, akkor még mindig ott a lehetőség, hogy nevelőszülőkhöz kerüljetek. Anyukátok hogy-hogy nem panaszolta eddig be apukátokat az életmódja miatt és próbált elperelni tőle benneteket?
2010. jún. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!