Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista a családba, neked...

Alkoholista a családba, neked milyen rossz élményeid vannak?

Figyelt kérdés

Anyám mióta az eszemet tudom, kezelhetetlen Alkoholista és a rosszabb kötekedős, kétszínű, ordíbálos típus, sajnos így nevelet fel a két báttyámmal minket...


Hát meg is lett az eredménye, én szűkebb szavú ember vagyok de rengeteget változtam 10 év alatt, a báttyám viszont semmit nem változott még hozzám is alig szól valamit 26 éves létére, legidősebb testvéremnek nincs baja akkor még anyám nem piálta szét az agyád annyira.


- Faternak is volt egy 10éves full alkoholista korszaka, de a mája és a gyomra nem bírta, szeme besárgult, gyomra görcsölt és a dokik megmondták, hogy ha nem változtatt akkor rossz lesz a vége, leált pár évre aztán már csak mértékkel ivott. Most már ő is egyre többet piál de nem annyit, mint anyám és ő legalább kusba van ha beiszik.

--------


Sok rossz élményem van: anyám lelkileg sírásig terorrizált kiskoromban, amit józanul mondtam neki azt részegen kifordította és kiordíbálta. Ezekből kifolyolag

suliba számtalanszor megvertek, megaláztak a csendességem miatt, középsuliba még rosszabb volt 9-10 és aztán váltottam osztályt és jó helyre kerültem szerencsére. Melóba is volt pár szóbeli konfliktusom, de szerencsére az ilettők elkerültek és a többivel jól kijövök.



2017. dec. 28. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Konkretan en vagyok a csalad fekete baranya, mert nem iszok csak neha 2-3 poharral unnepkor, es nem vagyok reszeg legalabb hetente egyszer. Apam es fiutestverei is hardcore modban tudnak inni neha, annak ellenere hogy a legnagyobb fiutestvert a vonat elutotte reszegen.

A tavolabbi rokonsagban is a ferfiakkal van baj, csupan egy no iszik olyan szinten hogy berugjon, de akkor durvan.

2017. dec. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ütöttek-vertek minket meg egymást, aztán elitták a fejünk fölül a házat, utána elváltak, és elittak még egy-egy lakást.
2017. dec. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Apám alkoholista volt (bár még él, de hál' Istennek jó távol), mindent megmérgezett a gyermekkoromban. Anyám is belesodródott egy időre, de ő kimászott a gödörből, nem iszik egy kortyot sem nagyon sok éve. A testvérem viszont igen, de reménykedem benne, hogy nem szalad a szakadékba. Én évek óta semmit, mert annyira meggyűlöltem aa piát, a sok tönkrement élet miatt. Befelé forduló lettem a gyerekkorom miatt, de azért nem egy érzelmi selejt, viszont azt tudom, hogy mit nem teszek majd, ha saját családom lesz..
2017. dec. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak rossz élményeim. Még nem dolgoztam fel annyira a történteket, hogy beszélni tudjak róluk. :( Én szégyellem magam. :(
2017. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer-kétszer már leírtam itt.


Szerencsére az alkoholista apám már két éve nincs velünk így így nem is akarom koptatni a múlttal a billentyűzetet. Lényeg a lényeg, szerintem egy kisebb könyvet tudnék írni a mindennapos bántásokból, sértegetésekből.

2017. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért gyerekek még mindig én viszem a prímet :D

Apám részéről konkrétan az ital vitte el a családot, 50 évesen gallyra vágta magát az összes.

Anyám büszke lehet, mivel az a fele 60 évesen is full alkesz.

Persze mondani se kell, h agresszió, verés, törés, zúzás és férfi létemre a saját apám megrontott.

2017. dec. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
:'(
2017. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Úristen 6-os, nagyon sajnállak akkor én egy szót se szóljak engem csak szóban terorizált anyám de akkor dúrván.


Az egyik nagyvárosban ahol középsuliba jártam volt egy olyan esett, hogy két tini lánytestvért 15-17 évest a részeg Apjuk esténként mikor az anya elment dolgozni, minden este megerőszakolta az idősebbiket, anyjuk nem hitte el a dolgot majd pár év múlva az idősebb lány terhes lett fejlentette az apját stb. bezárták pár évre, a nagyobbik addig megszült és a bolond anyjuk visszafogadta és fecsinálta a fiatalabb lányukat.


Na és a lényeg 3 éveknél nem zárták be többre az ilyen mocskot vagy eltiltás vagy valami.

2017. dec. 28. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!