Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kezdjek egy ilyen testvérrel?

Mit kezdjek egy ilyen testvérrel?

Figyelt kérdés
Testvérem 7, én 15 leszek. Egy kis faluban élünk, egy 2 szobás lakáskában. Nagyon nehezen viselem el. Tiszteletlen, mások elött is beceneveket aggat rám, neveletlen, nyiltan piszkálja az orrát és utánna meg is eszi... Folyton veszekedünk a gép fölött, és itt ugrik a majom a vizbe. Mindig hangosan ordit ha odaülnék, erre mindig beszaladnak a szüleim, és mindennek lehordanak. Ilyenkor ő szorosan markolja az egeret, és összekucotodik, és ugy tünik mintha azért tenné, mert verem. Feltünési viszketegsége van, sohasem halgat el... Mindig engem szidnak le ha rászollok. Néha annyira szemtelen és rámtelepedett hogy én sem hagyom magam. SOHA nem üttem meg, mégis rendszeresen mond olyanokat hogy folytogatom, és hogy annyira megütöm hogy beesik az ágyba... Mindig durva, indulatos, torz szavakat használ, amitől én egy állatnak tünök. A szüleim ezek miatt ugy is kezelnek, fölleg hogy szenvedélybetegek. Magyarázatra nincs mod, engem sohasem halgatnak meg. Amugy ő telefonon mondja a hülyeségeit, de azt sohasem mondja oda hogy ő mivel provokálta ki azt... Ha én is beleszolnék elszalad elöllem, és olyanokat is elmond hogy én "kergetem". Nehéz szavakkal kifejezni a viselkedésmodját, látni kell, csak anyáék elött sohasem mutatja. Miatta én egy utolso állat vagyok, és még a gépemen sem vezethetem le a streszt... Mit lehet kezdeni vele, mert félek egyszer tényleg meütöm

2016. jún. 22. 11:56
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*megütöm
2016. jún. 22. 11:58
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Beszéld meg a szüleiddel h csak megjátsza, valamelyik szülődet kérd meg h álljon az ajtótok elé úgy h tesód ne vegye észre es nézze végig ha tudja h mit művel, amig te semmit nem csinálsz ellene.

Húgom is ilyen volt, ez az egyetlen hatalom a kezében jo hogy használja, o úgy bukott le hogy mar arra is ra szokott, hogy akkor is panaszkodik ha ott se voltam. Es egyszer akkor kezdett ra amikor pont szüleimmel voltunk egy szobában. Akkor lett nyilvánvaló nekik is, hogy nekem volt igazam. Aztan végül normális felnőtt lett ő is meg en is, pedig egy szobában nőttünk fel.

Köztünk kódot kisebb a korkülönbség de nálunk is megvolt ez a korszak, amig kvázi utaltam, de neked lassan ideje lenne ezen tullendulnod es felulemelkedned ilyen problémákon, serdülőkor ide vagy oda. O is ki fogja nőni, nem tudom miért határoz meg téged az, hogy o mit csinál es mit mond, ez sztem csak a pubertas miatti tulerzelgosseg...

2016. jún. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Én egy az egybe odaállnék a szüleim elé és kerek perec megmondanám hogy azért mert ő a kisebb ne téged bántsanak és egy kicsit nézzenek utána hogy mit csinál ha meg nem hisznek neked akkor verd ki a hisztit hogy es alj ki az igazad mellett. Ha olyanok a szuleid hogy nem akarnak meghallgatni. A pedig semmi sem mukodik akkor igenis csapj ra hogy vegye eszre magat hogy ne kelljen hazudnia. Most nem mindegy hogy hozza nem ersz es hazudik hogy utod es te vagy jol le cseszve vagy jol megcsapod nem hazudik es ugyanugy le vagy cseszve?en ugy kepen torolnem hogy nem koszonne meg
2016. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
én is először azzal kezdeném hogy a szüleimmel leülnék és megbeszélném velük az érzéseimet,meg azt amiket művel a tesód amikor nem látják.és ha nem hisznek neked akkor esetleg fel kéne venni a telefonodra a dolgait és akkor lenne bizonyítékod is.
2016. jún. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
egyébként tudod mivel tudnád a legjobban őt is felidegesíteni..? tudom hogy nagyon nagyon nehéz-de próbáld ki azt hogy: nem szólsz hozzá,bármit csinálsz nem figyelsz rá,tudomást se vegyél róla-akkor is ha majd fel robbansz az idegtől. mert ha nincs kit idegesíteni úgyis megunja
2016. jún. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
ja,és lehet hogy lepontoztok de ilyen esetben én már adtam volna neki egy sallert.. (ha már úgyis azt hiszik vered-akkor már mindegy is..)
2016. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
rejts el egy kamerát és pár nap múlva mutasd meg a szüleidnek(persze valamennyire provokáld ki a helyzetet pl. ülj a géphez és hasonlók amik zavarják tesódat), akkor látni fogják, hogy te egy ujjal nem érsz hozzá.
2016. jún. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%
Eloszor is tanulj mar meg írni:DD
2016. jún. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

5. Ez nem mindig megy mert az én tesóm már a saját cuccaim között turkált és egyszer majdnem meg is vágta a kardigánom utolsó pillanatban akadályoztam meg mindent ki lehet provokálni

És a kérdésre a válasz ugyan az videózd le de előtte mutasd meg neki had idegesítse magát és próbálj alkut kötni vele ha ez nem megy mutasd meg a szüleidnek de én inkább az alkut választanám

2016. jún. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
9es! Az mar tenyleg bosszanto ha ilyesmit csinal De viszont ha megteszi akkor viszont ott a bizonyiték-hogy mit tett..
2016. jún. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!