Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a gonosz amiért...

Én vagyok a gonosz amiért olyan negatívan látom a családi vacsorát, meghívnátok még egyszer így a családot?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz.


Az első vendégvárásom volt, nem rég költöztem össze barátommal és anyósom kitalálta hogy nálunk tartsuk meg a karácsonyi vacsorát,mert ő neki már elege van hogy miden évben ő tartja. Abszolút megértettem, így igent mondtam,viszont arról senki sem szólt először hogy jönne barátom bátyja és annak 3 gyereke is,akik amúgy nagyon problémásak és rosszul neveltek. Mint kiderült anyósom hívta meg őket a hátam mögött.

Azt tudni kell,hogy én vidéki vagyok,barátom pesti és a 25-ét otthon vidéken töltöttük és reggel 26-án amikor mentünk vissza pestre akkor aznap délután tartottuk meg (hiszen az én családommal is akartam találkozni),tehát én otthon vidéken főztem meg a kaják felét amit vittem,mivel nem lett volna időm Pesten megcsinálni az egészet. Rohanás volt az egész,mert 5 felnőttre kellett főznöm. Állítólag a gyerekeknek nem kellett,mert ők nem esznek. Ezt így mondták. Jó,akkor gondoltam majd megetetik előtte őket.

Megjöttek,anyósom egyből megjegyezte,hogy itt mennyivel jobb és nagyobb a tér, ezután is itt kell tartanunk az összejöveteleket. Erre többször is utalt,sőt még a húsvétira is. Erre én csóváltam azért a fejem,de nem akartam vitát. Minden finomság volt, krumpli, francia saláta, hús stb. Közben a gyerekek éhesek voltak és ketten mindenre azt mondták hogy fúúúj,ez undorító,az undorító. Volt például egy aszalt szilvás tekert csirkemell amire azt mondta a 12 éves, hogy olyan mint egy bogár, hogy tudjátok megenni azt. Kínáltam őket 100%-os gyümölcslével amit meg sem ittak. Semmit, mindenre undorodva néztek. Őszintén, nekem ez rosszul esett, azzal nyugtattak hogy minden gyerek ilyen. Jó,nekem nincs gyerekem,de azért én nem szoktam hozzá ehhez más gyerekektől sem,mert azért vannak a családunkban is gyerekek és nem viselkedtek így.

Anyósom viszontn el volt ragadtatva és nem győzte mondogatni a végén is,hogy itt nálunk mennyivel jobban elférünk és így jobb itt, úgy jobb itt. Én meg csak annyit mondtam, hogy majd meglátjuk. Mondjuk azt hozzáteszem,hogy anyós hozott beijlit és még egy kevés süteményt, ami igazából csak a gyerekeknek volt elég, mert ők csak azt ették, semmi mást.

Barátom szerint ezzel az estével nincs semmi baj, lehet legközelebb én meg csak annyit válaszoltam,hogy ja nem neked kellett ezeket megfőznöd.


Mit gondoltok? Én vettem nagyon a szívemre?



2017. dec. 29. 11:09
1 2 3 4 5 6
 1/55 A kérdező kommentje:
Nem olvastam át mielőtt elküldtem, elírtam pár dolgot,de remélem érthető.
2017. dec. 29. 11:13
 2/55 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nincs ezzel semmi probléma.

Persze, a rohanás az kellemetlen, de ez kialakul majd az évek alatt, hogy hogy praktikus, neked is jusson mindenre időd, saját családra, meg a párodnak is. :)

A gyerekek hisztisek, de gondolom a család már ismeri őket, ezért is mondták, hogy ne főzz rájuk, mert mindenre csak fintorognak - szerintem. Ha a felnőtteknek ízlett a vacsora, jó volt a hangulat, akkor nem "buktál meg", mint vendéglátó, nincs okod a rossz érzésre. Annál is inkább, hiszen meg is lettél dicsérve. :)

(Gyerekekre nézve tanulság: szerezz be egy üveg cukros üdítőt, meg a hús egy részét süsd meg simán minden extra cécó nélkül sütőben vagy panírban. Néha a legegyszerűbb a legjobb.)

2017. dec. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Igen, így utólag megtudtam hogy a kirántott húst megeszik ,amúgy meg édességen élnek.
2017. dec. 29. 11:16
 4/55 anonim ***** válasza:
10%
A franciasaláta, krumpli meg csirkemell akkora durranás, hogy a szüleidnél kellett megcsinálni? Azta :D
2017. dec. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
85%
szerintem az egész pereputtytól meg kéne szabadulni
2017. dec. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
71%

Én sem látok ebben semmit.

Az anyós hozott süteményt, megdícsért mindent, a főztöd jól sikerült stb. A gyerekek általában nem szeretik azt, amit a felnőttek "ínyencségnek" tartanak, ez is természetes. A gyerekek nem csináltak kárt, csak lehetnének udvariasabbak, de végülis szűk családi körben voltatok.

5 emberre főzni nem akkora trauma, ha lesz egy kis tapasztalatod, téged sem visel meg annyira! A szervezés is könnyebb lesz, ahogy tapasztaltabb leszel!

Légy büszke magadra!:)

2017. dec. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
57%

Nem vagy gonosz, csak először csináltad és sok volt. Ne vedd magadra a gyerekek viselkedését, szerintem tudták előre, hogy ez lesz, ezért mondták, hogy rájuk ne is számolj. De alapvetően ahogy leírtad, aszerint egyáltalán nem sült el rosszul. Jó, a rohanásos része biztos nem volt szórakoztató, de majd kialakul vagy jövőre jobban sikerül.

Az, hogy a barátod bátyja és annak családja is jött, nekem nem lett volna meglepő, hiszen a karácsonyi vacsira mindenki hivatalos. Én rákérdeztem volna alapból, hogy hány főre számítsak - de az, hogy jöttek, szerintem természetes.

2017. dec. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
75%
Rohadt egyszerű, aki jönni akar, hoz legközelebb kaját is magával. Elküldesz időben egy listát, amin leírod mi a menü, előétel, leves, főétel, desszert, italok, 2-3 mindegyikhez, aki jönni akar választ belőle és hozza magával, ammi főre, ahányan lesztek. Google fiókban vagy valahol hasonlóban meg lehet oldani (online kívánságlista), hogy amit valaki foglal, az már ne legyen elérhető a többinek.
2017. dec. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
85%

Igenis van probléma.

- Anyós meghívott még pár embert szó nélkül - mert? Milyen alapon?

- Neked abból állt a karácsony, hogy főztél, és cipelted a kaját egyik helyről a másikra.

- A gyerekek neveletlen bunkók voltak. Hazugság, hogy minden gyerek ilyen. Korántsem. Szégyen, ha így nevelik őket, elég gagyi família lehet.

- Barátod szerint jó volt így minden? Aha...értem. Akkor a nyilván az a fajta "férfi", aki 30 év múlva majd ül a fotelba süppedve, kövéren, lesi a tévét, te meg állsz majd reggeltől estig a konyhában és lesed minden kívánságát.


Nem volt normális ez az egész dolog. A fejedre fognak nőni, az egész família, anyósostul-hülyegyerekestül.

2017. dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
90%

Nem minden gyerek ilyen, de az ilyesmit tényleg nem kell mellre szívni.:-) Ha nem tetszik neki, nem eszik és kész, ott volt a süti, meg a víz a csapban. Eleve közölték, hogy a gyerekeknek nem kell főznöd. Amúgy a karácsonyi családi vacsora alapból az egész famíliát jelenti (legalábbis nálunk), beleértve a tesót családostul, ezért nem értem, min lepődtél meg.

Azt, hogy a családi összejövetelek hol legyenek, alapvetően nem az anyós határozza meg, ezt azért beszéld meg a pároddal. Tudom, mekkora meló, nálunk a szüleimnél van, de szétosztjuk, ki mit vigyen, én ki szoktam menni hozzájuk előzőleg megfőzni a hagyományos töltött káposztát. Idén vittem sütiket (sósat és édeset), bort, házi készítésű tojáslikőrt, gyümölcslevet, salátát, köretet, tesóm vadpecsenyét, aprósütit, anyám sütött csirkét, másik tesóm bort, sört, üdítőt (ők messziről jöttek, kaját nem volt érdemes lögybölnie.) Így is húzós ennyi embert ellátni, hát még egyedül. Ha párod is ott akarja tartani ezentúl az összejöveteleket, akkor beszéld meg vele, hogy segítsen, ill. vezesd be, hogy az anyós és a sógornő is vegye ki a részét a dolgokból. Nem lehet elvárni, hogy te gondoskodj egyedül a bulikról, pláne, hogy épp csak bekerültél a családba.

2017. dec. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!