Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés
Most már teljesen tanácstalan vagyok.. Iskolát akarok váltani. Szakgimnáziumból mennék gimnáziumba. Elmondtam anyámnak,erre olyanokat vágott hozzám hogy gimihez hülye lennék,inkább maradjak a szakmánál mert az jó,érettségivel nem érek semmit,meg hogy nehogy már én egyik nap a fejembe veszem hogy gimibe jönnék és másnap már ott lennék. (elmondtam hogy ezen már 1 hónapja gondolkodok). Hozzáteszem hogy kolis vagyok és utálom. Azt mondja akkor gyere haza és járj gimnáziumba(de ezt úgy mondja mintha utálna vagy nem tudom), én mondom oké,csak 4 év és felőlem a büdös életbe nem fogtok látni többet,ő meg mindig besértődik erre. Na és akkor mondja hogy akkor állj apád elé és mondd el neki. Ezzel csak az a baj, hogy én hamarabb fogok megpusztulni, minthogy szót értsek apámmal. Én nem akarok visszamenni a koliba,akárhányszor arra gondolok hogy vissza kell menni felfordul a gyomrom. Mi tévő legyek,hogy oldjam meg ezt a helyzetet?

2017. dec. 29. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Hát nemtom, nem jött le teljesen, hogy anyád akkor most támogat amúgy? Mert akkor beszélgessétek meg ketten együtt apukáddal. Mert amúgy én most hajlok affelé, hogy anyukád benne lenne
2017. dec. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Semmi esetre ne hagyd magad, beszélj apuddal, próbáld megértetni, hogy ez neked egyáltalán nem jó és nem érzed jól magad. Ne engedd hogy elérjék azt, hogy még te érezd magad szemétnek azért mert szlit akarsz váltani... ez a te jövődet határozza meg, akár az egész életedet. Ha jól bánsz a szavakkal és ezt kb elmondod akkor talán nyert ügyed van.
2017. dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Pedig egy szakmával sokkal többet érsz, mint egy érettségivel. Az szart sem ér.
2017. dec. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Úristen, milyen család vagytok ti, hogy az anyád becsmérel, nem segít, az apádtól meg rettegsz? Kénytelen leszel elmondani, ha el akarsz érni valamit. Gondolom, előbb-utóbb megengedik, csak előtte még szidalmaznak egy sort. Mért akarsz iskolát és lakóhelyet váltani? Rossz a társaság?
2017. dec. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Szakgimnáziumba jártam, szrt sem ér.

Normál gimiben kezdtem de anyámék átírattak, mondván, hogy majd szakmával elhelyezkedek. Hát, nem.

Most felvételizek egyetemre. Diploma az alap, és jó, ha van mellé szakma.


Ahogy leírtad a dolgot, kb ilyen női vernyákolás lehetett ez a "beszélgetés". Normális hangon nem lehetne, vagdalkozás is hiszti nélkül?

Simán csak mondd ki: ezt szeretném, pont. Lehet?

És majd mondanak rá valamit. Felesleges ez a soseláttoktöbbet duma, gyerekes. Koncentrálj arra, amit el akarsz érni, hagyd a színházat.

2017. dec. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
hány éves vagy? ha jól tudom, ha betöltöd a 16-ot, akkor nem kell szülői engedély
2017. dec. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
Aha. szóval nem csinálták első szóra amit akartál, erre megfenyegetted anyádat hogy a büdös életben nem fog látni téged. Jól elba.szták a nevelésedet, arrogáns kis hülye vagy. És hogy hogy oldd meg: kezd felfogni hogy az élet igy működik. Nem léphetsz meg minden kényelmetlen helyzet elől. Vagy visszamész a koleszba, vagy gerincet növesztesz és kiállsz magadért. Mindenképpen fel kell vállalnod valamelyik konfliktust . Más lehetőség nincs...
2017. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi a baj a kolesszal? Otthon se jo,koleszba se,kicsit összeférhetetlennek tunsz.
2017. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy a szakgimnázium érettségi mellé nem ad szakmát, csak alapozó tágyakat kapsz. Szóval utána ugyanúgy el kell menned egy 1 vagy 2 éves képzésre maximum felmentést kapsz a szakmai tárgyakból. Gimnázium után is lehet ugyanolyan szakmát szerezni, mint a szakgimnázium UTÁN.
2017. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

#9

A szakgimnázium ad szakmát, igaz nem érsz vele sokat. (pl. gyártósori gépész)

2017. dec. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!