Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itthon vannak hugomék, és...

Itthon vannak hugomék, és ebéd lesz nálunk, de a pároméknál is minden vasárnap összejövetel van, és párom mindenképpen el akar menni hozzájuk! Hogy mondjam meg neki és a drága anyosnak ugy hogy ne sértődjenek meg hogy én inkább a családommal lennék?

Figyelt kérdés
2008. okt. 26. 08:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A kerdesbol - talan tevesen - azt veszem ki, hogy a hugodek ritka vendegek nalatok, mig az anyoseknal hetente van osszejovetel. Meg kell erteniuk, hogy most az egyszer a sajat csaladoddal akarsz lenni, elvegre termeszetes, hogy a "rangsorban" elorebb allnak, raadasul nem is vagytok egyutt hetente, mint a parod csaladjaval.


Ezt minden normalis embernek meg kell ertenie.

2008. okt. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem annyira egyértelmű, hogy igazából nem sokat magyarázkodnék. Nem is kell. Csak elmondod ezt, amit itt leírtál: "Itthon vannak a húgomék, ebéd lesz nálunk, ezt a vasárnapot velük töltöm."

Szerintem minden józan paraszti ésszel rendelkező ember megérti ezt, főleg, hogy írod, a vasárnapokat rendszeresen a párod szüleinél töltitek. Mindkét család ugyanolyan fontos, az nem megoldás, hogy folyamatosan az egyikkel vagytok és engedélyt kell kérni, hogy kivételesen családi összejövetelnél a másikhoz menjetek. Nekem inkább az lenne furcsa, ha ezt külön magyarázni kellene anyósoméknak, illetve ha a férjemnek nem akarna elkísérni.

2008. okt. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellen mindig mindent együtt csinálni?Tudom,hogy ilyen helyekre a házaspárnak együtt kell menni,de most légy formabontó,és egy alkalommal ne menj el. Próbáld kedvesen,de határozottan tálalni az ügyet,ne legyen veszekedés ebből.De ne is hazudozz,csak mondd meg,hogy ma nem. Ha jó a kapcsolatotok a férjeddel,akkor valószínűleg megérti.
2008. okt. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A párod mehet anyukához ebédelni, ha ő oda kívánkozik, de mondd neki, hogy te most nem fogsz vele tartani, és szeretnéd, ha ő is sietne haza, mert ugye vendégeitek lesznek. Legalábbis én így tennék, és senkinek nincs oka megsértődni. A párod meg ha nem siet haza a húgodék miatt, akkor a helyedben én se lennék kíváncsi az ő anyukájára a következő vasárnapokban.
2008. okt. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem,ha a párodéknál tényleg minden hétvégés ez a program,akkor mondd meg,hogy most azt szeretnéd ha hozzátok mennétek ebédre.Főleg,ha a húgodékat ritkán látod.Emiatt igazán nem sértődhetnek meg.Ha meg a párod a saját családjával szeretne lenni,akkor tényleg menjetek külön.

Anyósnak nem hiszem,hogy magyarázkodni kellene,ezt megértheti.

2008. okt. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Végülis hogy alakult az ebéd???
2008. okt. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mi történt?

És mellesleg ha minden hétvégén anyósnál ülnék a párommal, azt is sérelmezném, ha egyszer nem tudna erről lemondani az én családom kedvéért. Olyan borzasztóak ezek a hülye kialakult szokások meg a kapcsolatokban ilyen szinten jelen lévő alá-és fölérendeltségi viszonyok...

2008. okt. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat!Hátt egyedül kellett mennem az ebédre,kedves párom anyukájáékhoz ment!Azt mondta mit csináljon ő ott nálunk meg különben is egyszer egy héten látja a szüleit meg stb.!Őszintén egy kicsit meg bántott ezzel,sőt hogy én már itthon vagyok de ő még sehol!Ezek szerint különbség van a két család között!Az tény hogy én jobban érzem magam a saját családommal mint az övével,de ő is igy van vele!
2008. okt. 26. 14:55
 9/14 A kérdező kommentje:
Sokan mondják hogy sokkal szabadabb vagyok mikor a párom nincs velem!Nekem is van néha olyan érzésem hogyha vele vagyok mintha meg kellene felelnem!Ne nevessetek ki,de nem tudom eldönteni hogy ez igy jo vagy valami nem stimmel velünk?
2008. okt. 26. 15:08
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem el kell gondolkodnod, hogy akkor te mit is keresel az ő anyjánál??? Mindenképpen jegyezd meg neki, hogy ezzel nagyon megbántott. Sőt, az egész kapcsolatotokra rányomja a bélyegét a hozzáállása. Azt megkérdezhetem, hogy milyen komoly a kapcsolatotok? Csak együtt jártok/éltek, házasság?
2008. okt. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!