Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki ért egyet a következő...

Ki ért egyet a következő képpel kedves szülők, felnőttek és gyerekek?

Figyelt kérdés

A kép linkje: [link]


Én személy szerint egyetértek.



2018. jan. 9. 20:43
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Kedves komentelők.


Köszönöm a válaszaitokat.


Azért eléggé meglepő válaszokat olvastam itt.

Ki mondta, hogy a 4-5 évesekről és a kisgyerekekről szól a kérdés azon része, ami az elektronikai gépekhez kapcsolódik?

Nyilván minden értelmes felnőtt tudja, hogy szülői felügyelet nélkül az elektromos háztartási gépekhez nem engedjük a gyerekeket.


De 13 fölöttiekre ez már nem vonatkozik. Ők már azért tudják és képesek óvatosan használni ezeket a gépeket.


Számomra azért elég meglepő volt, hogy 4-5 évesek kezébe adnátok okostelefont!

Itt tart a világ sajnos! :( Minek adtok ilyen pici gyerek kezébe okostelefont? Nem szégyellitek magatokat?

Amikor ti gyerekek voltatok nem volt okoskütyü, mégis jól le tudtátok magatokat foglalni pl. építőkockákkal, egyéb játékokkal, játszótéren, szüleitekkel. Akkor most minek a gyerek kezébe telefon? Agyhalottat akartok belőlük csinálni?

Teljesen elítélem az ilyet.

2018. jan. 10. 10:30
 12/19 anonim ***** válasza:
29%
Talán azért adok a kezébe hogy elérjem,kettő nekem se volt,de már 2018 van,alap h mindenkinek van,te meg másszál vissza a fára és mossá teknoben mert régen is csak az volt,ne itt frocsogj arra akit nem is ismersz de egybol elitéled mert nem azt teszi ami szerinted helyes, haladj a korral,nekem se volt konnyu, de nem akarok lemaradni és azt se h a gyereke is lemaradjon és techinai anafabétaként kilegyenek rohogve,mert már az iskolába is mindent emailon kell kuldeni,ezen tudunk beszélni,a társaival,barátaival, nem postán, és posta galambbal üzenünk. Jo reggelt 21 század.
2018. jan. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
45%
21. század vagy sem, 4-5 éves gyereknek akkor sem kell okos telefon.
2018. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Ki mondta, hogy a 4-5 évesekről és a kisgyerekekről szól a kérdés azon része, ami az elektronikai gépekhez kapcsolódik?"


Hát, technikailag a kép azt mondja, hogy ha a gyerek képes kezelni az okostelefont, akkor a sütőt meg a mosógépet is. Erre írták a kommentelők, hogy nem igaz, mert az okostelefont már egy 4-5 éves is tudja kezelni, a sütőt és mosógépet meg nem.


A képkészítő nyilván tinikre gondolt, csak ha valamelyik válaszolónak ötévese van otthon, akkor a "gyerek" szóról nyilván egy ötéves fog eszébe jutni. Nekem nincs gyerekem, de mobilozó tinit sokat látok, ezért egyből ők ugrottak be.


Másik opció, hogy a kép jó pár éve készült, amikor még tényleg nem volt elterjedt 4-5 éveseknek mobilt adni, a tiniknek meg már mind volt.

2018. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%
Akkor ne adj neki, már simán kezelik jobban mint mi ebbe nonek bele,ketto te nem adsz én adok,és értelmesen is lehet használni,ketto van olyan 16 éves akinek villát se adnék annyira retardált hogy azzal is csak bénázik,maradjunk annyiban.
2018. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően egyetértek vele, bár talán kissé leegyszerűsített,demagóg szemléletet is tükröz. Pl. szerintem elég sok olyan gyerek van,akik sokat használják az okostelefont,de kiveszik a részüket a házimunkából is. Ez a házimunkás dolog is inkább nevelés,sőt példamutatás kérdése. Egy telefonos játék használata pl. okozhat élvezetet,míg a takarítás már kevésbé(bár én pl. nagyon szeretek mosogatni,de ez most mellékes),a gyerek meg magától nyilván azt a tevékenységet választja,amelyikben örömét leli. Viszont ha a szülei azt tanítják neki,vagyis inkább azt mutatják neki,hogy otthon a házimunkából mindenki kiveszi a részét,és hogy nem olyan megerőltető,rossz dolog az,akkor a gyereknek is természetes lesz,hogy segít a házimunkában,akár külön felszólítás nélkül is.

Aztán itt van néhány válaszadó felvetése is:egyetértek vele,hogy egy 4-5 évest,aki az okostelefont már simán tudja kezelni,azért még nem buzdítunk a tűzhely és más veszélyes berendezések használatára. Viszont érdemes elgondolkodni azon is,hogy egy 4-5 éves gyereknek szükséges-e,hasznos-e,ha rendszeresen okostelefont használ. Valamilyen aranyközéputas megoldást kellene kitalálni,hogy a gyerek azért ne legyen elveszett a modern technika világában,ugyanakkor ne váljon már kisiskolás korában "digitális zombivá". Szintén köztes megoldást kell kidolgozni a szórakozás/okostelefon használat és a házimunkában való részvétel arányát illetően is. Úgy gondolom, a szülőknek kell megfelelően nevelniük,időben átgondolni ezeket az aranyközéputakat - ez lenne az ideális helyzet szerintem.

2018. jan. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
55%

16-os vagyok megint,csak most olvastam el a kérdező hozzászólását. Konkrétan annak az utolsó szakaszára gondolok: pont az ilyen egysíkú,demagóg szemléletről beszéltem - már bocsi,kérdező. Ezt fejtettem ki az előző válaszomban is, hogy nem működhet egy ilyen egynézőpontú szemlélet,hogy pl. nem adunk egyáltalán a 4-5 éves gyereknek okostelefont. Igenis meg tanulnia használni,méghozzá még viszonylag korán,mert ha nem tanulja meg,akkor később is elveszett lesz a technika világában. De nem szabad egész nap a telefonon lógnia sem - nem megoldás,hogy a szülő,pl. hogy lefoglalja a gyereket,csak leülteti a tv elé,vagy táblagépet,okostelefont nyom a kezébe. Mint írtam,középutas megoldás kell.

Egyébként a kérdezőnek ezt a hozzászólását olvasva az merült fel bennem, hogy a kérdésben megfogalmazott problémánál szerintem sokkal jelentősebb kérdés a következő: Mennyire való egy ilyen gondolkodásmódú és stílusú személynek,mint a kérdező,egy gyerek?

Ezzel nem személyeskedni szeretnék,csupán kifejtettem a véleményemet.

2018. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
18%
Az ilyen egyszemléletu szulok felnottkoru lányai szotak gyakorin sirni mert még 19 22 24 évesen is megvan tiltva h pasijuk legyen,ott aludjanak,aztán csodálozik az ilyen ha lelép mielobb tőle a sarj,v hazudozik neki. :(
2018. jan. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
80%

Mi tableten kirakózunk, párkeresőzünk, az elsős lányomnak tananyaghoz kapcsolódó interaktív feladatokat is találtam online, amiket élvez, miközben gyakorolja az olvasást, matekot.

És, kapaszkodj meg, kiporszívózza a szobáját!

2018. jan. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!