Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Emlékszik valaki 1986-ra?...

Emlékszik valaki 1986-ra? Csernobil katasztrófa miatt, április 26-án történt, ez Szombatra esett. A következő hétre ért el hozzánk a felhő. Emlékeztek bármilyen óvintézkedésre akkor? Nem mehetettek ki a gyerekek a szabadba, jód tablettákat kaptunk-e?

Figyelt kérdés
Én akkor voltam 5 éves és nem emlékszem semmire sem, de érdekel vajon tettek-e valamit az érdekünkben.

2016. ápr. 26. 22:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hogyne . Skandináv országok műszerei jelezték hogy oroszoktól ered a fertő , nehezen elismerték utólag .
2016. ápr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én kemény 1 hónapos voltam akkor, szóval semmire nem emlékszem. Azt tudom (mert mesélték), hogy nem vittek engem ki a szabadba egy jó darabig utána.
2016. ápr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
1-es: te hány éves voltál akkor? emlékszel valamire?
2016. ápr. 26. 22:54
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor voltam 29. Semmire nem emlékszem, csak arra, hogy nagyon olcsó volt a fejes saláta.

A nem emlékezésemnek két oka lehet:

- most már öreg vagyok és szenilis;

- nem volt.


Egyiket sem tartom valószínűnek, de bennem nem maradt meg semmi érzékelhető intézkedés. Pl. sugárvédő tabletták osztogatása.

2016. ápr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
22%

Emlékszem, 14 éves voltam akkor. Óvintézkedés nem volt, és nem is volt rá szükség.

Csernobil tőlünk több, mint ezer kilométerre van, és a svédek mértek magasabb háttérsugárzást.


Óvintézkedés: Most fingok egyet Fehérváron, É-Ny-i a szél, de Miskolcon adjunk gázálarcot mindenkinek! Kb ennyire érintett minket a csernobili szerencsétlenség!


Persze, ha mindenáron összeesküvés-elméletet szeretnénk gyártani, akkor legyen!


Off: Emlékszik valaki a pár évvel ezelőtti izlandi vulkánkitörésre? Akkor sem volt semmi, ami minket érintett volna.

2016. ápr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ja, hogy most van az évforduló, azért van erre ennyire rákattanva mindenki...?
2016. ápr. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Mindent meg kellett mosni alaposabban. Én erre az egyre emlékszek. Nem ehettem nyáron a fáról a cseresznyét, vagy a kertből a bokorról a málnát. Persze ezek később, május vége, június-júliusban lehettek. Meg talán az is volt, hogy akármeddig voltam kint, akármit is csináltam, ha bementem, mindenképpen kezet kellett mosni.

Ez az ukrán (akkori szovjet) határtól jó 250km-re volt, a tágabb agglomerációban, kb 900-ra Csernobiltól.

2016. ápr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

--Pánikkeltő intézkedések nem voltak.

--Arról kaptunk tájékoztatást iskolában a tanároktól, hogy a szabadban termett leveles zöldségeket mossuk meg jól mielőtt megennénk, és általában is mossunk meg a szokásosnál jobban minden zöldséget gyümölcsöt.

--Az egyetemi oktató ismerőseink mondták, hogy mérhető, észlelhető Budapesten a természetes háttérsugárzásnál valamivel nagyobb sugárzás, de ez nem különösebben veszélyes. Talán azt a hasonlatot mondták, hogy annyival lesz több rákbeteg Magyarországon, mintha minden ember elszívna 3 db cigarettával többet az egész év során.

2016. ápr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=AohOLOlcNgg


Azért itt elég keményen kaptunk belőle szerintem, csodálkozok ezen az "épphogy" magasabb értékeken. Ha felénk élt a felhő akkor az már le is szállt a földre mind, vagy ez hogy működik valójában?

2016. ápr. 27. 17:50
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 éves voltam akkor. Mi rögtön tudtuk, hogy valami atomkatasztrófa történhetett a SZU-ban, mert apukám minden nap hallgatta a Szabad Európát és más külföldi rádióadókat is, ott pedig ismertették a Skandináviából befutó híreket.

Jódtablettát nem kaptunk, az biztos, kint is játszhattunk. Engem otthon arra figyelmeztettek, hogy esőben azonnal menjek fedett helyre, mert a csapadékkal a talajra hullik a radioaktív szennyeződés és az veszélyes lehet. Meg arra emlékszem, hogy anyu nem tudta, hogy merjen-e zöldséget meg salátát venni. Az iskolában is állandó téma volt Csernobil azokban a napokban, de nem rémlik, hogy a tanárok különösebben figyelmeztettek volna minket órán bármire is.


"Most fingok egyet Fehérváron, É-Ny-i a szél, de Miskolcon adjunk gázálarcot mindenkinek! Kb ennyire érintett minket a csernobili szerencsétlenség! "


Nekünk szerencsénk volt, mert a Kárpát-medence valamennyire védett bennünket, de ezt azokban a napokban nem lehetett tudni. A tőlünk nyugatabbra fekvő Ausztria például elég rendes dózist kapott a csernobili szennyezésből, többszörösét, mint mi. A radioaktív szennyeződés mintegy 1500 méter magasba jutott az erőműből és napokon át szanaszét terjedt a légáramlásnak megfelelően, még Amerika keleti partja is kapott belőle.

2016. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!