Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért vam az,...

Szerintetek miért vam az, hogy képtelen vagyok szeretetet érezni a családom iránt?

Figyelt kérdés

Ha jobban belegondolok akkor nemcsak a családom iránt nem tudok szertetet érezni, hanem a barátaim iránt sem. Persze nagyon jóban vagyok a barátaimmal is és a családommal is, de nem tudok szeretetet érezni irantuk. Szerintetek mi az oka ennek?

Válaszokat előre köszönöm



2018. jan. 11. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom ennek mi lehet az oka de en is igy erzek tudom, hogy ez nem valasz a kerdesedre de nem vagy egyedul ezzel.
2018. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Depresszió vagy pszichopátia.
2018. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
A családod szeret? Lehet nem benned van hiba,simán a kornyezeted lehet h alapjáraton érzelem mentes..
2018. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Lehet egy relatíve enyhébb pszichopátia, menj el szakemberhez. De ahogy fentebb írták, depresszió miatt is előfordulhat.
2018. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1-es ez megnyugtató, hogy nem vagyok ezzel egyedül

3-as természetesen szokták mondani, hogy szeretnek, de én ezt valahogy képtelen vagyok elhinni és viszonozni

2018. jan. 11. 20:11
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es köszönöm a választ, majd utánanézek ezeknek a dolgoknak
2018. jan. 11. 20:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, tényleg nem vagy egyedül. Én EGYEDÜL a 22 éves lányom iránt érzek szeretetet, senki más iránt. Ez van, nem tudom befolyásolni. (Szemét volt a családom, apám, anyám, testvérem is. A férjem az az "áldott jó ember", akitől az Isten mentsen meg, lehet, ronda dolog, de őt sem szeretem.)
2018. jan. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mansour ***** válasza:
100%

Szerintem őszinte és önkritikus személyiségre vall, hogy ez így egyáltalán felmerült benned. Az emberek jó része képmutató/vagy megfelelési kényszeres, ezért még önmaguknak is hazudnak. A magunkkal szembeni őszinteség komoly érték, meg kell becsülni. Nem zárható ki persze teljesen valamilyen lelki problémára való hajlam, ezért figyelj oda magadra!


Egyébként én saját tapasztalatból azt mondom, hogy ehhez idő kell, meg kell érni rá. Tizenévesen az embernek általában konfliktusai vannak a szüleivel, ami gyakran ellentmondásos érzelmeket eredményez. Később, amikor rendeződik a viszony, akkor alakulhat ki egy valódi, stabil szeretetkapcsolat. (A gyerekkori kötődés a szülőkhöz más tészta szerintem...) A párkapcsolat is egy érdekes dolog ilyen szempontból, azt szokták mondani, hogy a kezdeti szerelem jó esetben szeretetbe megy át. Persze ez nem mindig így van, és ha igen, akkor sem automatikus szerintem, hanem ezért meg kell dolgozni, vagy éppen az életnek és a kapcsolatnak kell "megdolgoznia" minket, hogy képesek legyünk a másikat megfelelően értékelni és szeretni. A gyerek megint egy másik téma. Én apaként, őszintén megmondom, nem éreztem szeretetet a gyerekem iránt, amikor megszületett. Ez csak évek alatt alakult ki, igazából kb. iskoláskorára jött el az, hogy őszintén azt tudtam mondani, hogy szeretem. Ezt szerintem nem kellene szégyellni, mert az csak hazugsághoz és bűntudathoz vezet.

2018. jan. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. jan. 12. 20:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Autizmus?
2018. jan. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!