Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem képtelen szeretetet...

A férjem képtelen szeretetet adni és fogadni változhat?

Figyelt kérdés
Nem szeretni ha átölelem, nem szeret ölelni, és beszélgetni sem tud. Előttem nem volt komoly kapcsolata az anyja pocsék anya és nem tudom mit tegyek. Tudom, ezek alapvető tanult viselkedések de azt is hogy ezt az anyjának kellett volna példamutatással megtanítani. Vajon én képes leszek rá? Megpróbáljam? Megéri, vagy önzés a részemről olyat elvárni ami nem jellemző rá?
2012. márc. 8. 14:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

lehet, hogy ő nem szereti, ha tapizzák. Lehet, azt értékeli jobban, ha teszel érte valamit vagy dicséred. Ki kell tapasztalni.

Már csak azt nem értem, miért mentél hozzá, vagy hogyan is vagytok a hétköznapokban? Attól még szeret, ugye, ha nem hangoztatja úton-útfélen?

2012. márc. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
régebben milyen volt a párod?gondolj arra,miért mentél hozzá..1.azért mert jobb volt akkor,vagy 2. azért mert remélted, hogy megváltozik?
2012. márc. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
igy fogadtad el, így mentél hozzá.Akkor ne akard megváltoztatni
2012. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem, ha ölelgetnek, mert úgy érzem, nem tudok szabadon mozogni és nagyon zavar. (Nem anyukám tehet róla. :D) Viszont nekem pont az kell, amit már írt egy válaszoló, hogy dicsérjenek, észrevegyék, ha valamit jól csinálok.

Változni... szerintem teljesen sosem fog. Pl. az ölelés olyan dolog, hogy ha nem kényelmes, de az ember erőlteti, akkor nem tud ellazulni, rosszul fogja magát érezni.


De mielőtt összeházasodtatok, hogy volt? Akkor nem látszott rajta?

2012. márc. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy szeret és az elején ölelt, meg beszélt is. Igen nagy sz.rban vagyunk anyagilag, de nem érzem azt, hogy "legalább vagyunk egymásnak" nem vagyunk. Már két éve nem. Ha itthon van képes egész nap játszani a gépen vagy tv-t nézni. Ha beszélek hozzá figyel, de nem néz rám, és nincs reakció ahogy a beszélGETéseknél lennie kellene. És igen, ha valami jó azt megjegyzem, hogy észrevettem. Már van gyerekünk, de mindig úgy kell összeveszni vele (már a férjemmel) hogy igenis jöjjön az asztalhoz enni velünk, nagyon el vagyok keseredve. Talán mégis ilyen volt csak én nem láttam...
2012. márc. 8. 15:02
 6/17 anonim ***** válasza:
hm, mi lenne, ha elmennétek valahová, hogy ne tudjon gépezni, és rád figyeljen? Esetleg gyerek addig mamánál vagy valahol máshol lehet.
2012. márc. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Most azt mondtam neki gondolkozzon el rajta, hogy neki mi számít normálisnak egy kapcsolatban és egy családban. Este ha hazajött megbeszéljük, mert ha nagyon eltér attól amit én tartok annak nem leszek olyan önző hogy változást követeljek akkor inkább váljunk el békében. Nagyon rosszul érzem magam, előbb kellett volna gondolkodnom, a gyerekvállalás előtt kellett volna ezt tisztáznunk de már késő. Szégyellem magam a meggondolatlanságom miatt, és szomorú vagyok.
2012. márc. 8. 15:11
 8/17 Bence_ ***** válasza:

Ne szégyelld.

Alapvető értékeket beszéljétek meg. Ha ebben egyformák vagytok, akkor az a kérdés, hogy te és a párod szeretnétek e együtt élni boldogan. Ha erre mind ketten igennel feleltek akkor van kiút.

Nagyon sok jó könyv van.

2012. márc. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Itt vagyok. Sajnos nem tudtuk megbeszélni, mert még a kérdést sem értette amit feltettem neki. Hiába szeretjük egymást ha nem tudunk együtt élni csak egymás mellett. Olyan elkeserítő. Döbbentnek és butának érzem magam. Hogy nem vettem észre eddig?

Okosnak tartottam mert nagyon jó a logikai gondolkodása, és jó agya van. De nem használja ki. A kisujjából rázná az érettségit (én főiskolára járok levelezőn) de nem akarja. Az érzéseit kimondani kifejezni nem tudja és nagyon szűk a látóköre. Nem lehetek olyan öntelt, hogy ezeken minden változtatni akarjak, főleg meg úgy hogy ő nem akar. A könyv jó lenne nekem, de ő nem olvas. :(

2012. márc. 9. 06:48
 10/17 anonim ***** válasza:
írd le mindazt amit érzel és gondolsz. (ne egyszerre, írdlegalább egy hétig,hogy letisztuljon) és addoda neki. Adj neki is időt megérteni, monddmeg, hogy néhány napmúlva leültök és megbeszélitek. Lehet, hogy írásban te is jobban kifejezed mit szeretnél és mi zavar, valamint ő is jobban megérti.
2012. márc. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!