Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy gyerek aki szokott...

Van egy gyerek aki szokott bántani az iskolában? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy gyerek aki szokott piszkálni, esetleg meg is ver.. De én meg nem tudok annyira jól bunyózni.. A tanároknak meg azért nem merek szólni, mert akkor azért ver meg. Ha meg anyukámnak szólok, akkor azért is megver.. Úgyhogy nem tudom mit tegyek?! Iskola váltás nélkül, mert most vagyok 4. osztályos, és 8. bírnom kell... Aki segít az Isten, és nagyon meghálálnám neki!
2018. jan. 11. 20:06
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Anyukádnak nyugodtan mond el.Az ilyen kis kocsogok csak a kisebbekkel vagánykodnak,egy felnőttől összekakilják magukat.
2018. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyudat kérd meg, hogy beszéljen annak a gyereknek az anyujával. Javulna a helyzet.
2018. jan. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%

veresd meg egy ismerősöddel


esetleg fizess egy nagyobbnak hogy fenyítse be

2018. jan. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%
Hanyadikos a csávó?
2018. jan. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
100%
Ezt nem szabad hagyni!! Átérzem, engem is bántottak, ráadásul én még lány is vagyok..Nekem úgy oldódott Még, hogy anyukámmal és apukámmal megbeszéltem, és nagyban kiderültem azokat, akik bántottak. Az az egyetlen megoldás, ha beszélsz erről ŐSZINTÉN a szüleiddel, meglátod, ők segíteni fognak! Ha más nem, legalább lehet, hogy átíratnak más iskolába. De mindenképp beszélj szüleiddel erről. És ami még fontos: minden egyes lehetséges konfliktust kerülj, még csak hozza se szólj, és ha a közeledben van, nagyban kerüld el azt, aki bánt! Nagyon sok sikert kívánok neked!!
2018. jan. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi felnőttek is épp az előbb beszélgettünk egy másik kérdésnél a szóban forgó kártékony emberekről, mert hát munkahelyeken is előfordulnak. Hátha segít, neked is mellékelem ezeket a linkeket, ami ráébreszt bennünk arra hogy megfelelő lelki hozzáállással illetve tudással jól kezelhetőek. Mi is folyamatosan fejlesztjük az ide vonatkozó ismereteket, és persze nem is nehéz kezelni őket ha szem előtt tartjuk hogy valójában selejtek, beteg és értéktelen emberek mert nem hasznára vannak a társadalomnak és másoknak hanem kárára.


Gyakran beszólnak, piszkálnak? Tanuld meg kivédeni a verbális támadásokat! (Verbális önvédelem – 1. rész)

[link]


„A veszekedés energiapazarlás!” – Így reagálj, ha provokálnak (Verbális támadások kivédése, 2. rész: Non-verbális védekezés)

[link]


„Nem tudom szó nélkül hagyni” – Így válaszolj a beszólásra, ha nem akarsz veszekedni (Verbális önvédelem, 3. rész: Szóbeli önvédelmi stratégiák)

[link]


Lefagysz, ha valaki beszól? Így reagálj, amikor nem jut eszedbe frappáns válasz (Verbális önvédelem, 4. rész: Két szótagos válaszok)

[link]


Betámadtak? Vágj vissza egy oda nem illő szólással! (Verbális önvédelem, 5. rész: Értelmetlen közmondások)

[link]


Hogyan védekezzünk a nem tárgyilagos kritika ellen? (Verbális önvédelem, 6. rész: Kérdezz vissza!)

[link]


Van egy könyv is: Barbara Berckhan - Verbális önvédelem


Valamikor nekem is voltak ilyen kártékony, másokat bántó osztálytársaim. Aztán felnőttként alkoholista közmunkás sorsig vitték én meg mérnök lettem.

2018. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Hol ver meg? Senki nem látja?
2018. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Buta vagy! Mindenkinek el kell mondani.
2018. jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
100%
Szólj a szüleidnek,osztályfőnöködnek. Ezt nem szabad hagyni. Apukádat/anyukádat behívod,biztos egyből összefossák a bokáikat.
2018. jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
Én egyszer elmondtam a gyerekem szekálójának mi fog vele történi, ha még egyszer megpróbálkozik. Nem próbálkozott meg. A legtisztább hogy valamelyik szülőd beszél vele, rossz esetben a tanár.
2018. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!