Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kapok egy lakást a nagyszüleim...

Kapok egy lakást a nagyszüleimtől, ezért én vagyok a legnagyobb ellenség a családban. Mit tehetnék, hogy ne legyen ez? Beszéljek velük, vagy csináljak úgy, mintha nem venném észre?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok az egyetemen, Budapesten tanulok. Tervben volt, hogy kapok lakást, de a szüleim nem akarták azonnal, mikor felvettek, mert először derüljön ki, hogy szeretem-e ezt a szakot, nekem való-e, stb. Viszont a nagyszüleim mondták, hogy X millióval beszállnak a lakásvásárlásba, ez egy elég nagy összeg.

A nagynéném (apukám testvére) ezt megtudta és azóta a férjével ki vannak rám és a nagyszüleimre akadva, meg apára is. Hogy ennyiért itt már egy új családi házat lehetne építeni, ők ott vannak 40 és 44 évesen, nincs saját ingatlanjuk, a két kis szobában élnek az emeleten mamáéknál a gyerekekkel, nekik nagyobb szükségük lenne arra a pénzre, stb. Én ebbe először nem akartam beleszólni, de már nagyon igazságtalan, amit csinálnak...


10 éve ott élnek, semmit nem kell fizetniük mamáéknak. Nem fizetnek bele a rezsibe, nem kell külön bevásárolniuk, mama minden nap főz, szóval nagyon arra sem kell költeniük. De megvesznek mindent hitelre, pl. most karácsony előtt 400 ezerért vettek tv-t, utána végig azt hallgattuk, hogy mennyire nincs pénzük és az ajándékok is mennyi pénzt elvittek (én egy gyertyát kaptam és egy csomag zoknit, annyira csak nem lehetett megerőltető...).

Tavaly is elutaztak télen Dubaiba, nyáron pedig nekem sírt a nagynéném, hogy annyira sincs pénzük, hogy elutazzanak pár napra legalább a Balatonhoz a gyerekekkel.


Mindent mama csinál otthon, ő megy a gyerekekért az iskolába, óvodába, ő ül le velük külön foglalkozni otthon. Ő kel hozzájuk reggel, készíti el őket, csinálja a reggeliket, stb. Mégis a nagynéném úgy beszél vele, mintha valami megtűrt vendég lenne, olyanokat mond neki veszekedés közben (ami napi szintű), hogy alig várja már, hogy meghaljon, mert csak egy hülye vén k..va, akinek semmiről nincs fogalma. Borzasztó, ahogy beszél vele. De az utcára meg csak nem rakhatja őket gyerekekkel együtt mama, meg tudja, hogy semmit nem foglalkoznak velük a szüleik.


2018. jan. 21. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nagynénéd ostobák és rosszindulatúak, eddig is azok voltak, borítékolhatod, hogy ezek után is azok lesznek. Tipikus fillérba**ó emberek. Ne törődj velük, örülj, hogy kapsz egy lakást. A kapcsolatot velük nem erőltetném a helyedben.
2018. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát csak így elég kellemetlen, mert mamáékhoz ugye gyakran megyek (kb hetente, kéthetente), az unokatesóim is nagyon szeretnek (7 és 4 évesek).
2018. jan. 21. 12:57
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Ne foglalkozz a nagynénédék véleményével! Szinte senkik ők Neked! Fogadd el a lakást! A nagynénédék meg sem érdemelnék, hiszen herdálják a pénzt.
2018. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
mond meg a lepukkant nagynéninek hogy szívesen várod egy jó kvra az új lakásban, és hogy mekkora királyság már hogy ott dőzsölhetsz
2018. jan. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

5! mivan? talan te is irigy vagy?

kerdezo! fogadd el a penzt, es orulj, ne foglalkozz nagynenedekkel. viszont ha majd kesobb ugy alakul egyetemen ne nagyon hireszteld, hogy sajat a lakas. szuleim is most vettek 2 lakast, egyet oroksegbol egyet sajat penzbol, es sok rosszindulatu megjegyzest kaptam a csoporttarsaimtol, pedig nem is vertem nagy dobra + nem is lakok benne, es egyetem alatt nem is fogok.

2018. jan. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Ugyan ez van nálunk is.

Igaz én most megyek mester szakra - dolgozok. Idáig bejártam napi 3.5 órát utaztam. Van megtakarításom de a szüleim + nagyszüleim vennének lakást, ne hitellel kezdjem az életet. Erre nagynéném aki mama tesója kibukott minek rám költi az örökséget meg ilyeneket mondott. Pedig nagynéném a gimis lányának bérel lakást pesten, hogy ne legyen kolis.

2018. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Valószínű, hogy a nagynéni örökli majd a szülei házát (vagy majd az ő gyereke is kap lakást). Gondolom, ha rendesek a (nagy)szülők, akkor nem kivételeznek.
2018. jan. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom nagyidék azért nem nekik adják azt a pénzt, mert ők is látják hogy nem tudják normálisan kezelni a költekezést.. Ne foglalkozz velük!
2018. jan. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ők kaptak már ugyanannyi támogatást a nagyszüleidtől, mint te, csak ők természetben kapták. Az alatt a tíz év alatt, amíg nem fizettek lakbért, rezsit, jóformán kaját se (hogy a tisztítószereket, miegymást ne is említsem, mert gondolom azt se ők veszik), a megmaradt összeget simán félretehették volna. Az ő bajuk, ha nem éltek a lehetőséggel megfelelően.

Ha tovább mocskoskodnak, én ezt nekik is megmondanám a helyedben.

2018. jan. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon foglalkoznék ezzel. Mármint a nagyszüleid maguk döntötték el, hogy vesznek neked lakást.

A nagynénédnek ehhez semmi közük nincsen.

Inkább a saját portájukon sepregessenek. Felnőtt , dolgozó emberek és a szüleiknél csöveznek a gyerekekkel. Nem akarok gonosz lenni, de a leírtak alapján ha jól osztották volna be a pénzüket, akkor külön tudtak volna költözni már rég.

Én azt is feltételezem, hogyha gyűjtöttek volna az évek során pár milliót, akkor a nagyszüleid kiegészítették volna , biztosan segítettek volna nekik.

Dubai nyaralás és 400 ezres tv helyett lehetett volna inkább lakáskasszát nyitni és spórolni, félretenni a pénzt.

A másik meg, hogy semmire nem kell költeniük, a nagyszüleid eltartják őket.

2 felnőtt + gyerekek eltartása hosszú éveken keresztül többe kerül, mint egy lakás, amit te fogsz kapni..

Nagyon gáz ez egyébként,hogy így kihasználják a nagyszüleidet.

2018. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!