Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány féle képpen vehetem fel...

Hány féle képpen vehetem fel a férjem nevét?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdés arra vonatkozik, hogy ha a páromat Kovács Attilának hívják, engem meg például Szabó Évának,milyen lehetőségeim vannak a férjezett név kapcsán, tehát mire leeht átiratni a személyiben az anyakönyveztetés után?

2018. jan. 28. 17:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Kovács Attiláné Szabó Éva

Kovácsné Szabó Éva

Kovács-Szabó Éva

Szabó-Kovács Éva

Kovács Éva

2018. jan. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Az egyszerű Kovács Attiláné kimaradt a felsorolásból.


(Amúgy nekem a Kovács-Szabó Éva felállás tetszik a legjobban. Én ilyen formában venném fel a férjem nevét.)

2018. jan. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Kovács Attiláné


Ez kimaradt az elsöből.

2018. jan. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaz ;-)
2018. jan. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Ezek a lehetőségeid vannak:


Kovács Attiláné

Kovács Attiláné Szabó Éva

Kovácsné Szabó Éva

Kovács-Szabó Éva

Szabó-Kovács Éva

Kovács Éva

Szabó Éva


Ezek közül kell választanod tehát egyet. Természetesen a lánykori, azaz a születési neved megmarad olyan értelemben, hogy ahol hivatalos dokumentumokon kérik azt is, ott a Szabó Éva nevet kell megadnod. De az igazolványaidban, például a személyidben konkrétan az a név fog szerepelni, amelyiket a fentiek közül választod.

2018. jan. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
14%
Egy hülye kérdés! Ha Kovács Attiláné lesz akkor hivatalosan hova ""tűnik"" a keresztneve?
2018. jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Akkor Attiláné a keresztneve...
2018. jan. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, azthiszem a Kovácsné Szabó Éva lesz! Nagyon tetszik :-)
2018. jan. 28. 18:39
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#6


Nem olyan hülye kérdés egyébként. A jog annyit rögzít, hogy a születési név családi névből és utónévből áll (tehát nem is a vezetéknév és keresztnév elnevezéseket használja, bár ennek nincs különösebb jelentősége). A születési név nyilván nem változik a házasságkötés hatására. Ugyanakkor meg lehet változtatni a születési nevet is. Amikor valaki névváltoztatási kérelmet ad be, mert mondjuk nem tetszik neki a vezetékneve vagy a keresztneve, akkor új születési nevet kér és kap.


A születési névtől egy független kategória a házassági név. Ezt a házasság révén szerzi az ember, és utána szabadon használhatja. A házassági névnek nincsenek részei, tehát a jog igazából nem különböztet meg benne családi nevet és utónevet. Viszont mivel az adott egyén a házassági nevet használja mindenhol, ez szerepel az igazolványain is, ezért valamiképpen meg kell oldani, hogyan tüntetik fel. Például a jogosítványokon és az útleveleken szereplő adatmezők nemzetközileg nagyjából egységesek, és elvárás, hogy szerepeljen külön családi név és utónév rajtuk. Ezért egy magyar jogosítványon például egy férjezett nő esetében, aki a Kovács Jánosné nevet vette fel házassági névként, úgy tüntetik fel, hogy a Kovács a családi neve, és a Jánosné az utóneve. Pedig a Jánosné az nyilván nem utónév, hiszen nem szerepel az anyakönyvi bejegyzésre alkalmasnak minősített utónevek jegyzékében. Szóval ez egy kicsit ilyen hülye helyzet.


[link]

2018. jan. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Na igen, én pl külföldön hazasodtam és az anyám volt a tanú, aki XYne. A házasság bejelentésekor vinni kellett másolatot a személyi igazolvanyarol, mert itt regisztráljak a tanúkat is. Az ugyintezo fel kellett hogy Hívja a feletteset, hogy akkor most mi legyen, mert az igazolványan férjezett név is szerepel a lánykori mellett. Itt egyetlen igazolvanyban sincs feltuntetve4, ha férjhez mész és nevét változtatsz, minden marad lanykori néven. Anyam is végül a lanykori nevével lett regisztrálva, azzal kellett aláírnia is.
2018. jan. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!