Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány féle képpen vehetem fel...

Hány féle képpen vehetem fel a férjem nevét?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdés arra vonatkozik, hogy ha a páromat Kovács Attilának hívják, engem meg például Szabó Évának,milyen lehetőségeim vannak a férjezett név kapcsán, tehát mire leeht átiratni a személyiben az anyakönyveztetés után?

2018. jan. 28. 17:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem válaszolok privát üzenetre.

A házassági név itt nálunk -Hollandia - alapból a kötőjel verzió. Tehát a kérdező példáját véve Éva Szabó -Kovács. Az első név a lányokori, a második a férj neve. Kérhető bármilyen verzió, a né kivételével, ami itt ismeretlen. Az én nevem szinten a példa alapján Kovács Éva. Nekem ez a név szerepel az utlevelemben, mert magyar állampolgár vagyok. Ha felvennem a hollandot, Szabó Éva névre szólna a holland utlevelem/szemelyim. Ettől függetlenül minden hivatalos irat a férjezett nevemre érkezik és alá is irhatok vele, a bankkartyam is erre a névre szól. Ha elvalnek, ez azonnal megszunne automatikusan, minden irat a leánykori nevemre érkezne.

2018. jan. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11


Köszi a választ! Semmi gond természetesen, hogy itt válaszoltál, és nem privátban.


Mondjuk ezt az igazolványosdit még mindig nem teljesen értem, mert most találtam például egy ilyet:

[link]

Itt a személyin valóban nem szerepel a férjezett név, csak az eredeti, lánykori. Az útlevélen viszont igen (az e/v elvileg annak a rövidítése, hogy "echtgenote van", azaz felesége valakinek). Szóval furcsa...


Ráadásul nálunk meg pont fordítva van jelenleg. Ha valaki férjezett nevet vesz fel, akkor a személyijén csak az szerepel. Az útlevelében is a férjezett név olvasható elsődlegesen, de ott alatta van külön egy születési név kategória is.

[link]

[link]

2018. jan. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az utlevelnel valóban kérhető a partner nevének a regisztrációja az iratban, de kb senki nem kér ilyet. De amúgy a helyi személyiben fel van tüntetve a magasság és a BSN szám -táj szám - is.
2018. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Aha, értem. Szóval csak kérhető, és nem is jellemző különösebben. Köszi az ilyen bennfentes infókat! :)


A másik részével kapcsolatosan pedig akkor azt mondod, hogy a hétköznapi használatban a kötőjeles verzió a leggyakoribb, méghozzá "Lánykori-Férjezett Keresztnév" alakban, ugye?

2018. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igen, úgy a leggyakoribb, ha nem jelezd a házasságkötés szándékkal együtt, hogy milyen nevet kívánsz használni, akkor automatikusan kötőjeles leszel. Nekem van ahol szintén a kötőjeles verziót használják, pl a gyógyszertárban, ahol regisztrálva vagyok, vagy a kórházban.
2018. jan. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mármint "Keresztnév Lánykori-Férjezett" alakban, hiszen külföldön vagyunk, nem Magyarországon, csak kicsit össze vagyok kavarodva éppen. :)
2018. jan. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!