Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom a meghalt völegén...

Hogyan tudom a meghalt völegényem nevére íratni a megszületendő gyermekünket?

Figyelt kérdés
Csak a völegényem halála után tudtam meg,hogy terhes vagyok akkor kb 6 vagy 7 hetes terhes voltam. Nem voltünk sem házasok sem bejelentett élettársi kapcsolatban. Mégis hogy tudnám elintézni hogy az ö nevére kerüljön a kibabánk. Azon goldolkodtam hogy felveszem a vezetéknevét igy a gyermekem is azt kapja. A másik próblémám az apa személye hogyan tudna a párom nyilatkozatott tenni hogy az ő gyermekét hordom mikor már meghalt. Teljesen megkergülök ezektől a törvényektől. Mit csináljak?
2018. febr. 1. 12:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Menj be az anyakönyvvezetőhöz és kérdezd meg.

De ha sem házas, sem éllettársi kapcsolatban nem voltatok, akkor ez elég nehézkes lesz :(

Őszinte részvétem.

2018. febr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%
Milyen viszonyban vagy a halott vőlegényed szüleivel? Mert tanúnak esetleg ők lehetnek hitelesek. Az biztos, hogy nem lesz könnyű menet, hiszen ez esetben bárki besétálhatna egy hivatalba, egy közelmúltban elhunyt személyt megnevezve apának, hogy kapja az árvasági segélyt.
2018. febr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%

Könnyű.

Benyújtod a kérelmet a lakóhelyed szerinti anyakönyvvezetőnek.

Kell hozzá pár személyes adat, a kiskorú adatai, indoklás, 10e illeték, hozzájárulási nyilatkozat, új családnév.

Elbírálják és vagy engedélyezik, vagy nem.

2018. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
A vezetéknév megváltoztatása tényleg könnyű, de az, hogy bebizonyítsa, hogy ki a gyerek apja, már nem.
2018. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
48%

Túlbonyolítod.

Nem a halott helyett kell ügyintézni(az lehetetlen),csak a vezetéknevet kell változtatni a halottéra.Tízezerért 1-2 hét alatt megvan.

2018. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%

Ezért kell megértenie a kérdezőnek, hogy a névváltoztatás maga könnyű, csak nem az általa képzelt formában.

Ha pénzről, örökségről lenne szó, akkor lehet exhumáltatni és apasági vizsgálatot végezni, ha ez a cél. Remélem nem.

2018. febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
70%

A halott apaságát postmortem apasági perrel, exhumalassal jár es nagyon hosszu eljaras, nem mellesleg mondottan tarumatikus élmény lenne a szüleinek, ezt én mindenképpen kihagynam a helyedben.

Ha csak a neve a lényeg és a nevvaltozttasi szabályoknak ellentmondó vezetéknév, akkor simán a saját neved megváltoztatásának kerelmezesevel.

2018. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%

3!


Milyen kiskorú adatai? A gyerek még nem született meg.

2018. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet DNS vizsgálatot kérni a vőlegényed szüleivel? A rokoni kapcsolat szerintem bizonyítható.
2018. febr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%
A megszületett gyermek családi jogállását rendezni kell, ha megjelölöd a vőlegényedet, mint apát - ha nem így teszel, az amúgy hamis tanúzásnak minősül -, a gyámhivatal már eljár a továbbiakban. Miért ne kaphatna a gyerek árvaellátást, ha egyszer meghalt az édesapja? És miért ne lehetne családtag, illetve örökös? Nem értem, mi ebben a kivetnivaló. Ha már eljegyzés volt, nyilván nem egy futó kapcsolatról beszélünk, és nem hiszem, hogy a nagyszülők meg akarnák tagadni a saját unokájukat, aki legalább valamit tovább visz a tragikusan elvesztett gyerekükből.
2018. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!