Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tinik! Mennyi pénzt kaptok?...

Tinik! Mennyi pénzt kaptok? Egyáltalán kaptok? Ha igen mire?

Figyelt kérdés
Kort és nemet írjátok.Illetve higy mennyire keresnek jól a szüleitek.
2018. febr. 4. 12:37
 1/9 anonim válasza:
100%

Átlagos a fizetésük, havi 2000-t kapok, tökéletesen elég számomra. Úgyis ők tartanak fenn, én csak a saját céljaimra gyűjtök.

14/L

2018. febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

a gyerektartást én kapom meg, mert anya nem ránk költötte, de csak szigorúan arra mehet el ami fontos, pl nyelvvizsga, ruha, gyógyszer, szórakozásra pl nem. Az havonta 30 ezer. Ezenfelül diákmunkázom ami attól függ mennyi, de pl ebben a hónapban összejött egy 100 as. 30 kívűl nem kapok semmit. Sok mindent magamnak kell megvennem, ami kissé idegesítő, úgy kezelnek mintha lenne fix havi keresetem . Ígyis nehéz suli mellett dolgozni...

17/L

2018. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem átlagosan keresnek a szüleim, az összbevételük picivel több, mint 400.000 forint. Otthon élek, ők tartanak el, tehát az ilyen alap dolgokat pl. kaja, ruhák, cipők, tisztálkodási és higiéniai cuccok stb. ők fizetik, valamint ha valamire még kell pénz pl. könyv, külön óra vagy smink, ékszer stb., akkor kérek és adnak (rendszeres zsebpénzt nem kapok és nem is kaptam soha). Ha valami drágább dolgot szeretnék (mondjuk drága könyvet vagy akármit) vagy egy sokadik cipőt, akkor azt a saját félretett pénzemből (ünnepekre kapok rokonoktól) szoktam fizetni és ebből költök, ha a barátaimmal beülünk valahová vagy elmegyünk moziba stb.

18/L

2018. febr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Soha nem kaptam. 12 éves koromtól kezdve mennem kell apával villanyt szerelni, egy teljes hétvége után kaptam 2000 Ft-ot. Ha pedig apának nem volt hétvégére munkája, anya vállalkozásába kell besegítenem nyáron minden nap, iskolaidőben pedig szintén hétvégenként. Azért viszont nem kapok semmit, mert eltartanak, tető van a fejem felett és meleg ételt kapok tőlük, és mert segítő családtag vagyok papíron, ami miatt engem nem illet fizetés. Idén júniustól diákmunkára kell mennem dolgozni, mivel 16 éves leszek, és 18 éves koromra meg kell teremtenem annyi anyagi hátteret, hogy el tudjak költözni, mert a szüleim addig engedik meg, hogy náluk lakjak.


15/F

2018. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó! Mi az, hogy addig engedik meg, hogy náluk lakj?? 18 éves lett a gyerek, tegyük ki a szűrét?? Hát milyen szüleid vannak? Megáll az eszem..
2018. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Mi az hogy addig engedik? Utána képesek ki tenni?
2018. febr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
a szüleim normálisan keresnek de nem kapok tölük pénzt. Nekem személy szerint nincs ezzel semmi bajom. 15/L
2018. febr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Én külföldön éltem egy ideig, ahol az a szokás van, hogy igenis, 18 éves lett a gyerek, költözzön el otthonrol. Az más kérdés, hogy náluk az állam pénzügyileg támogatta ezt az egészet abban az esetben, ha egyetemen továbbtanult a gyerek. Szoval nem biztos, hogy rossz az, ha elöre tudja a fiatalság, hogy igenis függetlenednie kell és 18 éves kora körül a saját lábára állni..


Kérdésre válaszolva: én anno gyerekként egy 500-ast kezdtem el kapni naponta kajára, de mivel ennyiért sosem vásároltam, igy nem vettem ki minden nap anya pénztárcájábol, csak ha épp szükségesnek éreztem. Ezen felül nem kaptam havi zsebpénzt, de ha valamit venni akartam, akkor anya mindig adott rá. 18 évesen koliba költöztem, onnastul csak a kolidij befizetésével támogatott, a többit magamnak álltam.

2018. febr. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem jol keresnek a szuleim (apu gyarigazgato anya hrs) viszont soha nem kaptam zsebpenzt.Ha penzem volt akkor az azert volt mert valamilyen alkalomra( pl szulinap ,nevnap ,karacsony) kaptam a nagyszuloktol egy keveset. Mar 20 eves vagyok itthon lakok dolgozom .Havi 40ezret kell leadnom ,engem ezek a dolgok soha nem zavartak ,mert ettol vagyok olyan ember amilyen.Pl az ocsem nem kap penzt de mindene meg van ,a legfulosabb cuccok ,jatekok ,ruhak ,telefonok ,de o mar most ez a kenyes nagypofaju mai tizeneves.En soha nem voltam olyen de nem is kaptam soha semmit ,mindent magamnak vettem a nyari munkaimbol (pl telefon).Ameg nem dolgoztam ugy ellatak ,mostmar hogy dolgozom mindent magamnak teremtek meg de nincs vele problemam :)
2018. febr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!