Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem féltek a rossz tanácsok...

Ti nem féltek a rossz tanácsoktól amiket olyan emberektől kaptok, akik nem kompetensek a témában?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy más, aki az előbb tette fel a kérdését és nem tud z9ld ágra vergődni a saját életében, ad tanácsot, hogy szerinte mi lenne a jó és helyes.

Amúgy én kérdezek és válaszolok is kérdésekre,magamról jútott ez eszembe, mielőtt mást gondolnátok, hogy kritizálok.


2013. márc. 11. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az itteni válaszokat csak egy véleménynek kell tekinteni. Amikor az embernek gondja van, hajlamos csak a saját köreit futni, hisz csak a saját agyával tud gondolkodni. Erre viszont nagyon jók a különböző válaszok, más nézőpontból is meg tudja vizsgálni a problémáját. Dönteni úgyis saját maga fog, de több szempont figyelembe vételével.
2013. márc. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz azért nagyon hülyének kell lenni, hogy valaki idegenektől akármilyen tanácsot készpénznek vegyen.

Általában 10 válaszból számomra 1-2, ami használható, de olyan is van, hogy egy sem.

Aki kérdést feltesz, legfeljebb reménykedhet benne, hogy valakinek eszébe jut olyan megoldás, ami neki elkerülte a figyelmét, de jónak bizonyul.

2013. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért félnék? Bárki bármit mond, a döntés az enyém.

Néha érdekes a másik oldal véleményét és érveit is megismerni, vagy ha a véleményünk ugyanaz marad, de megismerjük a másik fél motivációját.


Amúgy meg lehet, hogy valakinek elcs.szett az élete, de bizonyos témában még fogalmazhat meg jó gondolatot.

2013. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
No meg (folytatva az előbbi gondolatmenetet), sokszor egy kívülálló, aki érzelmileg nem kapcsolódik a szituhoz, sokszor reálisabban látja, méri fel a dolgokat, mint az, aki benne van, akit érzelmileg érint az eset. És bizony sokszor a kapcsolódó érzelem az, ami megakadályoz embereket abban, hogy rendezni tudjanak saját életükben egy-egy rendezendő dolgot. Ez még nem jelenti azt, ha a saját élete kusza, hogy nem kell, nem szabad ráhallgatni. Attól még nem feltétlenül, sőt az esetek többségében nem rosszindulatú, és szándékosan nem fog rossz tanácsot adni.
2013. márc. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
miért félnék? azért kérdezek, hogy hátha másnak van jobb ötlete, mint nekem. De a döntés felelőssége a kérdezőé! Nem hibáztatható a névtelen válaszoló...
2013. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért félnék, semmi sem kötelez rá, hogy megfogadjam.

Ez az oldal és főleg a családi kapcsolatok témakör (jó esetben) arra van, hogy mások álláspontját megismerjük és elgondolkodjunk rajta.

Kimondottan műszaki-szaki témában, mint például az elektronikus eszközök, ott meg ki tudom szűrni, hogy kire érdemes hallgatni. Például ha TV-t akarok venni, akkor nyilván annak a véleményét értékelem többre, aki kifejti, hogy melyik jobb, miért és mennyiért. Aki meg olyat ír, hogy "Aszt vegyé' me nekem is olyan van, és állat", na azon hamar átsiklok.

2013. márc. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én konkrétan példát hozok, de válaszoló szemmel. Szóval a munkám az, hogy bizonyos típusú dolgokat ellenőrzök. (hagyjuk, hogy mit). 1-2 kategóriában gyakoriak az ilyen kérdések. Ilyenkor megírom azt, hogy mit ír a törvény, sőt...be is másolom. Tudom, hisz ezzel dolgozom. Erre jön 1-2 válaszoló, hogy az nem úgy van, mert a szomszéd Gizikének sem úgy volt. Hiába mondom, hogy akkor az szabálytalan, vagy amikor olyan válaszol, aki pl. könyvelő(nek hiszi magát), hogy márpedig nem úgy van. (Ilyenkor gondolok arra, hogy akkor ellenőrizzem le őket, a főnökkel majd fussa le ő a köröket, mert amit mond, az nem is kicsit téves)
2013. márc. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szóval te egy NAV-os adó-ellenőr vagy?
2013. márc. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!