Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a barátom...

Mit tegyek ha a barátom nagyon elhízott a kapcsolatunk alatt?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt, többek közt az is tetszett benne amikor megismerkedtünk,hogy sportos volt ,szeretett mozogni és látszott is rajta .Nekem ez fontos ,mivel én is odafigyelek magamra,a sport kikapcsol és feltölt,az életem része.

Sajnos körülbelül 10 hónapja elkezdett ellustulni,nem jár edzésre ,és össze vissza eszik . Én főzök itthon ,nem csak csirkét meg rizst,próbálok minél változatosabban, de egészségesen . Mindenféle hús ,steakek,halak,zöldségek ,levesek,főzelékek . Nekem ez nem fáradság,egész gyerekkoromban kövér voltam,életmódot váltottam és azóta tartom is magam ehhez . Mindig szerette az itthoni kaját,viszont egy pár hónapja rászokott,hogy a munkahelyén folyamatosan nassol, ezenkívül gyorskajákat eszik (itthonról is visz ebédet,amellé) . Én nem szeretném "cseszegetni" , nem mondhatom meg mit egyen,egyébként eléggé képben van a táplálkozással,ő is tudja,hogy nem jó ezeket napi szinten fogyasztani (mcdonald's és társai)


+20 kilónál jár most,és előtte sem volt egy szálkás alkat , nagyon féltem az egészségét is, kivizsgáláson már volt ,nincsen hormonális baja,viszont a vérnyomása magas és asztma alakult ki nála,a gyógyszereit nem szedi , a diétát nem tartja . Úgy érzem,hogy nagyon elbagatellizálja a problémát, (" háát igen, kicsit megnőtt a pocim drágám tudom") de valójában már nagyon kövér,és a magas vérnyomással együtt borzasztóan sokat idegeskedem miatta,őt látszólag nem is érdekli ,sportolni továbbra is lusta ,elmegy egyszer edzeni aztán 2 hónap mulva a követekzőre,közte csak a folyamatos kifogások vannak .

Ti mit tennétek? szerintem ez igen komoly probléma,nem csak esztétikai szempontból,mint 5-10 kiló felesleg .

35 éves,én 30 vagyok,szeretjük egymást egyébként,de már megfordult a fejemben nem tagadom,hogy elhagyom,mert unom már a könyörgést ,és tényleg aggódok hogy tönkreteszi magát .


2018. febr. 6. 19:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Sajna ha ő nem akarja, nem fog változni. Nem irigyellek, mit mondjak, teljesen jól állsz hozzá, ez valóban nem egészséges s ha most ez van, mi lesz később?

Nyilván megpróbáltál már vele komolyan beszélni, úgyhogy nincs ötletem. Nem is igazán szép, hogy nem törődik vele, hogy téged ez jogosan zavar, bizonyos szintig az ő dolga, de most már téged is elég erősen és zavaróan érint ez a probléma.

2018. febr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Ha ő nem tesz semmit, akkor hiába főzöl.

Beszélj vele, ha nem változatat, vége. Nem akarod eltemetni

2018. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Hú, hát kemény az ilyen. Nálunk fordítva van, a párom nagyon keveset eszik, elmondása szerint lusta enni, és csak fogy fogy. Ha itt van nálunk 1-2hetet az egyből meglátszik rajta, pedig csak annyit csinálok, hogy 3-4x elé rakom a kaját, neki csak meg kell enni. Anyukája is jól főz, változatosan, de barátom mégis alig eszi a főztjét, amikor jól lakik valamiből az is pont a hulladék kaja.. sültkrumpli, lepcsánka, zöldséget alig eszik és sok kaját elmondása szerint nem szeret, de nálunk mégis jóízűen megeszi. Kb 65 kg 170 cm 28 éves férfi
2018. febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
Valld be őszintén magadnak: szeretni szereted, de ez nem szerelem. Milyen jövője van egy ilyen kapcsolatnak ?
2018. febr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
12%
Eddig se volt szálás de már minden deka zavar,pár perce.. Nem kell erölteni ami nem megy, ő se oknélkül zabál meletted ennyit,pótcselékbves,te meg azért váltottál h másoknak meg akadjon a szeme rajtad,engdjétek el egymást, jobb lesz úgy mindkettőtöknek.
2018. febr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Azért zabál, utolsó, mert biztonságban érzi magát, azt hiszi, már nem kell vadászni.:-) Kettőjük közül a nő az, aki nem mások tetszése kedvéért tartja magát formában.
2018. febr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%

Te nem az egészsége miatt aggódsz igazán, hanem már nem tetszik, nem tartod vonzónak a pocakos párodat.


Én is voltam hasonló helyzetben, a barátom 100 kg tömör izom volt, eszméletlen jó testtel aztán abbahagyta az edzést, nekiállt többet kajálni és eltűntek már a kockák is, husis lett. Rajta is van legalább 15-20 kg felesleg. De nekem ő így is a legjobb pasi, imádom. Nyilván odafigyelek hogy ne csak szemét kajákat egyen, egészségesen főzök és így is jó pasinak találom.

Engedjétek el egymást, keress egy testépítőt :)

2018. febr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
9%
Nem történt valami az életében,amit nem tudtuk megbeszélni és a zabálásba menekül? Ilyen is előfordulhat. Azért egyik napról a másikra egy sportos nő nem hagyja abba a sportot és kezd el szemét kaját enni.
2018. febr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a munkahelyen vannak gondok?
2018. febr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A testépítős válaszon megakadt a szemem,előtte sem foglalkozott testépítéssel , így nem fogok azt keresni.

És ha szerinted nem aggódok mikor 190/90 a vérnyomása,és nem szed gyógyszert,vagy amikor hajnalban arra riadok fel,hogy majd megfullad olyan asztmás rohamot kap ,ugyanis ez is mostanában alakult ki nála , akkor tehetsz egy szivességet a rosszindulatú kommenteddel . Ezt a kérdést csak az érti félre,akinek ez is a szándéka.

2018. febr. 6. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!