Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a hülye...

Tényleg én vagyok a hülye mert nem akarom hogy minden hétvégénket a párom testvérével és családjával töltsük? Már kezd rámenni erre a kapcsolatunk.

Figyelt kérdés
Párom (32 éves) egyszerűen oda vissza van a bátyjáért. Nincs ezzel baj, nem akarom tőle eltiltani, de kezd elegem lenni 1-2 dologból. Rendszeresen menni kell hozzájuk szüli-névnap tartásra, (van 2 felnőtt és 3 gyerek), ráadásul mindig úgy hívnak meg minket hogy vagy előző nap vagy aznap. Volt olyan, hogy délután hívtak meg szülinapi ebédre, mire oda értünk már mindenki túl volt az ebéden. Nagyon kellemetlennek éreztem. Ilyenkor borul minden, rohanni kell hozzájuk, mert milyen jófejek hogy meghívtak, nincs közös program, ha kell lemondunk a saját magunk hétvégi tervünkről miattuk. Ha ezt felhozom, szemét vagyok, el akarom őket választani stb. Még nincs gyerekünk, mi lesz akkor? Az az érdekes hogy 3 éve vagyunk együtt és ez az utolsó 1 évben kezdődött. Előtte párom lepattintotta őket a spontán hívogatásaikkal. Persze szépen, de inkább velem volt. Elszállt a szerelme? Mi lehet a baj? Mit tehetnék?
2016. aug. 28. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem az teljesen természetes, hogy szülinapra és névnapra mentek. Ebben semmi túlzás nincs. És nyilván tudjátok, hogy mikor van szülinapjuk, névnapjuk, így annyira nem lehet váratlan a meghívás sem.
2016. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Most akkor mi van konkrétan? Minden hétvégén menni kell (szülinapra??) vagy csak úgy? Ha a párod nem képes néha nemet mondani neki és folyton hozzá van gyógyulva, akkor talán meg kéne ezt beszélni értelmes módra (valamiért ez ezek szerint a párodnak nem megy), ha nincs változás, akkor kalap-kabát. Az nem kapcsolat, ha szabadidőtökben a bátyjával kell állandóan lenni...
2016. aug. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
5 embernek hogy lehet állandóan születés vagy névnapja?
2016. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

Ugy látszik a párod igyekszik a bátyádnak megfelelni mindegy,hogy ez neked jó vagy sem.A férjem már nem fiatal és még ma is azt teszi,amit a bátyja mond, vagy a huga.

Ugyanez volt nálunk is, minden hétvége ennél a 2 embernél,a gyerekeinket sohasem vittük sehova.Nem szóltam,hogy a családi béke megmaradjon.Amikor évek mulva ráébredtem,hogy mire megy ki a játék, már késõ volt.A házasságom most már egy nyögés lett, ugye mert rosszindulatu voltam és vagyok.

2016. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Öt ember, az 10 alkalom. Plusz még előfordulhat karácsonyi, húsvéti látogatás, az +2 alkalom. Ez így 12nap, ami azt jelenti, hogy havi 1 alkalom. Azt még lehet, hogy ki lehetne bírni. Szervezz valami saját programot magatoknak, gondolkozz előre.
2016. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A fenébe már a kötekedő megjegyzésekkel! Nyilván nincs minden hétvégén szüli meg névnap, de akkor meg kitalálnak valamit hogy pl. főznek egy bográccsal menjünk el mi is, vagy ha ők mennek valahová a gyerekeikkel pl. állatkert akkor is menjünk! Elegem van hogy 10-ből 8 hétvégét velük kell töltenünk!
2016. aug. 28. 12:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha azt mondanád ilyenkor, hogy "oké drágám, jó szórakozást, én itthon maradok"? Vagy ha ezt próbáltad már akkor mi történt? Megsértődött? Sértődjön. Ha nélküled is eljárkál továbbra is, akkor legalább tudni fogod, hogy ideje dobbantani.
2016. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy alkalom volt, hogy elment nélkülem, de annak is meg volt az oka. Előre eltervezett programom volt (munka miatt), szóval ha akartam se tudtam volna elmenni vele. Nem akarom mindig én nyelni a békát.
2016. aug. 28. 12:56
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Le kell építeni ezeket a látogatásokat. Nektek is van saját életetek, ne a család többi tagja ráncigáljon dróton. Amit lehet összevonni, megszabni egy éves keretet, hogy hányszor mentek, osszák be. Ez nem önzőség, a ti életetek, ti szabadidőtök.
2016. okt. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!