Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy általáno...

Mit lehet kezdeni egy általános iskoláls gyerekkel aki nem akar tanulni?

Figyelt kérdés

Értsd: Semmi nem érdekli, állandóan hazudik a tanulnivalóval kapcsolatban, és meg is bukott több tantárgyból, pontosan matematikából és történelemből (a többi, 2-es, 3-as), mindezt 7. félévben.


Sok esetben csak imitálja, hogy tanul, de közben nem csinál semmit, ha valaki felügyeli akkor is ez van, akár 1-2 órán át is nézi a könyvet, de szinte semmit nem tud visszamondani. Közös tanulás esetén se csinál semmit, csak ha az ember noszogatja.


A tanárok is panaszkodnak, hogy órán nem figyel, nem vesz részt aktívan a munkában.


Hiába próbál elbeszélgetni vele bárki erről, hogy nem jó ez így és fontos, hogy tanuljon, de semmi haszna, a büntetés se ér semmit, teljesen közömbös.


Pedig alsóban jól tanult, aztán fokozatosan kezdtek roomlani a jegyei, hiba a törődés és a folyamatos ösztönzés, egyszerűen nem érdekli szinte semmi, állandóan a telefonján lóg, ennyi, vagy csavarogni akar.


Ha ezeket megvonják se érnek semmit, csak ingerültebb, flegmább lesz.


2018. febr. 13. 17:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

Az én húgom pontosan ilyen és kezdjük ott anyám születésekor nem azt csinálta hogy telefon tab a kezébe és azzal nőt fel

Anyám rendesen felnevelte ahogy azt kell tudja mi az hogy bujocskázni gyurmázni biciklizni

1-5osztályosig jól tanult húgom anya mindig vitte külön tanárhoz abból a tantárgyból ami nem ment neki

6 osztálytol romlott a jegyei a hozzáállása is

És odáig fajult a helyzet amit írtál ugyan ezt csinálja imitálja a tanulást stb...

Húgomnak tavaly óta el van véve a teloja semmi kütyüt nem használ de ez se hatja meg tojik az egészre pedig anyam normális nevelte


Na akkor ezzel is mit lehetne kezdeni?

2018. febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy kiközösítik az iskolában vagy piszkálják.
2018. febr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
72%
Kikozosites és piszkálás sem ha úgy van nagy a szája nem hagyja magát
2018. febr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ki kell vizsgálni az ügyet, ha rákényszerítitek és még nagyobb nyomást helyeztek rá akkor lehet hogy rosszabb lesz. Biztosan van valami a háttérben amiről ti nem tudtok. Én például szorongok valami miatt és még számtalan lelki bajom van, de a szüleim nem visznek orvoshoz mert konzervatívak és szerintük nem vagyok hülye. Én persze nem tudom csak így abbahagyni a tanulást mert megfelelési kényszerem is van, szóval hiába nem akarom, hajtom magam miattuk. Ha meg épp olyan rosszul vagyok már hogy élni nincs kedvem nem hogy tanulni akkor lusta vagyok... Még most cselekedjetek mielőtt lelki nyomorult lesz mint én. 17l
2018. febr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
10%
Nem beszélni kell vele, meg nógatni, motiválni. Ilyen gyereket jól el kellene pi**ázni egyszer, de csakis egyszer, de akkor jó rendesen. Telefont és egyéb kütyüket elvenni és addig vissza nem adni, míg el nem kezd tanulni rendesen, csavarogni csak akkor mehet, ha megtanult és fel is mondja a szülőnek.
2018. febr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%
Úristen, remélem a válaszolók nagyrészének nincs gyereke vagy ha volt, akkor már elvette az állam. Verni egy nyilvánvalóan figyelemzavaros gyereket? Idióták vagytok. Pszichológus/pszichiáter kell ide, meg sok testmozgás. Elképesztő, hogy sokan a pszichés problémákat még mindig nem tartják valósnak, csupán nevelésbeli deficitnek. A kerekesszékes gyereket is jól kipitsáznád, mert nem tud jól kötelet mászni?
2018. febr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy ahhoz tul fiatal hogy megertse, ha nem tanul a legtobb amire viszi hogy szalag mellett vagy tescoban dolgozik minimalberert es semmit se fog elerni az eleteben. Sok ilyen felnott van, tul sok.
2018. febr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 az ilyen felnőttek pont azokból a gyerekekből lesznek akiknek a szülei baxták megoldabi a gyerek problémáját inkább ráfogták hogy hülye és lusta, utána jól elverték és még nagyobb nyomást tettek rá. Nem hülyék az ilyen korú gyerekek, ahogy én sem, szívesen tanulnék és azt is tudom hogy xarra nem fogom vinni ha nem tanulok, de ha nincs életkedvem a lelki bajaim miatt amit a szüleim lustaságnak fognak fel akkor mit tehetnék? Az az egy barátom aki van mondta hogy szerinte szorongok és sok más bajom is lehet, beszéltem róla a nővéremmel aki szintén egyet értett, de óva intett hogy a szüleinknek nehogy elmondjam mert kiakadnának. Mindig van valamai ok.
2018. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az is elképzelhető,hogy baromira untatja a tananyag.Beszéljetek már vele, hogy ő mit szeretne !Ha nagy felfedező akar lenni,akkor kell venni neki egy hatalmas hátizsákot.

Aztán majd neki kell lépni valamit.

2018. febr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!