Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy általáno...

Mit lehet kezdeni egy általános iskoláls gyerekkel aki nem akar tanulni?

Figyelt kérdés

Értsd: Semmi nem érdekli, állandóan hazudik a tanulnivalóval kapcsolatban, és meg is bukott több tantárgyból, pontosan matematikából és történelemből (a többi, 2-es, 3-as), mindezt 7. félévben.


Sok esetben csak imitálja, hogy tanul, de közben nem csinál semmit, ha valaki felügyeli akkor is ez van, akár 1-2 órán át is nézi a könyvet, de szinte semmit nem tud visszamondani. Közös tanulás esetén se csinál semmit, csak ha az ember noszogatja.


A tanárok is panaszkodnak, hogy órán nem figyel, nem vesz részt aktívan a munkában.


Hiába próbál elbeszélgetni vele bárki erről, hogy nem jó ez így és fontos, hogy tanuljon, de semmi haszna, a büntetés se ér semmit, teljesen közömbös.


Pedig alsóban jól tanult, aztán fokozatosan kezdtek roomlani a jegyei, hiba a törődés és a folyamatos ösztönzés, egyszerűen nem érdekli szinte semmi, állandóan a telefonján lóg, ennyi, vagy csavarogni akar.


Ha ezeket megvonják se érnek semmit, csak ingerültebb, flegmább lesz.


2018. febr. 13. 17:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
Ezert vannak a fogyatekosok kulon. Oket maskent tanitjak.
2018. febr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
#1 Nem fogyatékos, és régen jól tanult.
2018. febr. 13. 17:35
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
"állandóan a telefonján lóg, ennyi" - elvenni
2018. febr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekpszichológus kellene, hogy feltárja az okot (szerintem), nem mindig könnyű megtalálni az okot...

Iskolapszichológus (ha van) nem tud segíteni?

2018. febr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#3 Többször is meg lett lépve, de hatástalan, nem tanul jobban. Egyáltalán nem érdekli az iskola, egy ideig szándékosan, rendszeresen késett, innen a lógás már csak egy lépés.
2018. febr. 13. 17:40
 6/19 A kérdező kommentje:
#4 Nincs iskola pszichológus, egyébként én javasoltam, csak sajnos nekem nincs beleszólásom, mert bár közeli hozzátartozó vagyok, de a szülők dőntenek, bár ők is egyre inkább hajlanak a szakemberre.
2018. febr. 13. 17:42
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Ez egyre gyakoribb jelenség ma már. Lassan felnő az a generáció akit a technikai kütyük neveltek fel nem pedig a szüleik mert kényelmesebb volt mindig a kezébe nyomni a telefont táblagépet stb mint foglalkozni vele. És ez egy olyan új keletű probléma amire nem nagyon van még megoldás.
2018. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Én 8.-os vagyok, 4-5 vagyok mindenböl, sose tanulok itthon, csak odafigyelek órán, ha valamit úgy tartom hogy semmi haszna, nem tanulom meg és puskázok (ezért puskázok kb 60%-ban). Nyelvet tanulok, irodalomra figyelek, történelemre figyelek, biológiára/földrajzra, nyelvtanra figyelek. Viszont a többi tantárgyat nagyon magasról letojom mert nem hiszem hogy annyira fontos hogy a Vektorokat hogyan kell eltolni, meg hogy a Kovalens kötés milyen molekulák közt jön létre. Abban egyetértek hogy nem kéne a gyereknek a kezébe adni a telefont már (gyanítom) kiskora óta mert azon fog felnöni, mondom én aki szintén sokat telefonozik, viszont nagyrészt zenét hallgatok/nyelvet tanulok. Én nagy valószínüséggel kifogok költözöni a nyáron Németországba, mert eléggé rossz lett a felvételim (khmm iskolai felkészítés) és több lehetöséget látok így kint. Egyébként a legtöbb jóra való diák aki beleunt ebbe a tetves iskolarendszerben ami ma van, ugyanúgy kifog menni, csak vagy Gimi után, vagy Egyetem után..
2018. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

Ez azért komplikált esetnek tűnik. Nem lehet hogy figyelemzavaros? Vagy esetleg a szövegértésével vannak gondok?


Bár nem ismerem a családot, a szülőket, szóval így tanácsot adni is nehéz. Nem lehet hogy a szülők nem foglalkoznak a gyerekkel, nem figyelnek rá eléggé? Akkor kellett volna elfojtani ezt a közömbösséget, amikor jelentkezett. Szakembert mindenképp keressenek fel, illetve nagyobb szigor sem árt a gyereknek. Flegmázzon a barátaival, ne a szüleivel.


Ha a szakember se válik be, mert a gyerek kezelhetetlen, akkor pedig drákói szigort javasolnék. Telefon elkobzása, internet korlátozása, minden elektronikai kütyü elvétele (a tv is),a lecke felmondása, ellenőrzése, Akár együtt tanulás, vagy különtanár árán. Semmi szórakozás. Ha nem megy, akkor pofon. Bár remélem eddig nem kell eljutni... Nem szívesen vernék én sem egy kiskamaszt, de néha hatásos egy szülői saller, nevelő célzattal. Addig fokoznám, amíg meg nem törik, és tanulni nem kezd.

2018. febr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szakember kell. Hiányzik a motivációja, ezt kellene kideríteni miért. Iskolai rossz tapasztalatok vagy a családdal nincs rendben valami?
2018. febr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!