Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tökéletes családok? Miért nem...

Tökéletes családok? Miért nem hiszek benne?

Figyelt kérdés
Idős ember vagyok, rengeteg családdal kerültem kapcsolatba munkámból és koromból kifolyóan. Sokszor találkoztam látszólag tökéletes, mély harmóniában élő családokkal.Aztán eltelt 5-10 év, és megdöbbenve értesültem róla, hogy elváltak. Szinte mind, pont azok, akik sokáig azt láttam, tökéletes házasságban, kapcsolatban élnek. Érdekes módon, sok olyan családot ismerek, ahol állandóan veszekedtek, civakodtak, folyton hangos volt a ház...és ők együtt maradtak, sőt némelyik ma már kifejezetten harmonikus házasságban.
2018. febr. 18. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Nincs, csak tökéletesnek látszó család.


Az meg hogy a négy fal közt mi zajlik, háááát., tudnék mesélni róla.


- ismerősnél ordibálás, öngyilkossággal fenyegtőzés, lelépés a fiatalabb puncihoz

- nálunk apám teljes leszaromsága, mostohaanyám rám irányuló napi szintű megalázásai, verbális agressziója, vagy épp passzív-agresszív hetekig tartó sértődöttsége

- másik ismerősnél a nő részéről teljes "hatalom", mindenbe beleszólás, nyaggatás, zsarolás

- barátnőméknék molesztálás, másikakat vertek otthon, szóval, ja...


Tökéletes család nincs, nagyrészk egy kalap szar.

2018. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Ha csak abból indulok ki, hogy az emberek többsége nem tökéletes, akkor a családok miért lennének tökéletesek? Azért többé-kevésbé jól működőek vannak.


Szerintem az komoly probléma, hogy nagyon kevés pszichológiát és az emberi kapcsolatokról szóló ismeretet tanítanak az iskolákban. Sokat segítene a békés együttélésben.

2018. febr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Tökéletes család nem igen létezik, hiszen ha belegondolsz, akkor 2 ember együttélése kompromisszumokkal jár. És egy ideig bírjuk ezeket a megkötéseket, azt mutatjuk kifele hogy minden tökéletes stb., de aztán egyszer eltörik a mécses.
2018. febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos még én sem találkoztam ilyennel, amelyik család nagyon tökéletesnek akar látszani általában ott van a legnagyobb gubanc.

Viszont ismerek nem egy olyan házaspárt akik nem verik nagy dobra a kapcsolatukat, mégis évtizedek óta jól megvannak egymás mellett a kisebb veszekedések ellenére. Szeretném azt hinni hogy ha tökéletes nem is, de kellemes légkörű családot létre lehet hozni.:)

2018. febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Én nem vagyok (még) idős, de huszonévesen sem hittem, hogy létezik a Földön bármi, ami tökéletes, azaz nem lehet már rajta javítani. Az emberek önmagukban sem tökéletesek, ergo a belőlük álló családok sem azok. Mi olyan meglepő ebben?:-)
2018. febr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

A tökéletesnek látszó családokra sokszor pont az jellemző, hogy elfojtják az indulataikat, érzéseiket, mert jaj náluk nem lehet veszekedés, nem lehet felrúgni a családi békét, ők olyan tökéletesek stb. A feszültség csak gyűlik és gyűlik évekig vagy akár évtizedekig, aztán egyszer robban a bomba, kijön minden és az már minőségileg és mennyiségileg is kezelhetetlen.

Ezzel szemben a nem konfliktuskerülő családokban meg tudják beszélni a problémákat, még ha némi veszekedés árán is, és ha a felek alapvetően tudnak együtt élni, akkor ezt nem tekintik végzetes problémának.

2018. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Idős emberként nem ártana már azt tudni, hogy attól, mert a Marika meg a Janika tökéletesnek mutatja a házasságát, te nem vagy ott minden nap, nem élsz velük, igazából halvány gőzöd sincs, mi folyik ott valójában.

Veszekedések meg mindenhol vannak, lehet elkiabálnak egymással fél órát, de megoldják a problémákat a végén és ez számít.

2018. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Legtöbbször az önismereti és pszichológiai ismeretek teljes hiánya vezet ide. Tökéletes család nincs, de boldog család van.
2018. febr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
A tökéletes család az, amelyik nem tökéletes, de ezt jól kezeli.
2018. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez aranyos:)
2018. febr. 18. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!