Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csúnyán beszélő új "rokon",...

Csúnyán beszélő új "rokon", mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Öcsém új barátnője nagyon ocsmányul beszél. De nagyon. Bevallom nőt én még ilyen undorítóan nem hallottam beszélni. Családi összejöveteleken sem igen fogja vissza magát, pedig nálunk ez nem szokás.

Gyógypedagógus ráadásul, elvileg nem egy aluliskolázott nő. Elég neki a legkisebb öröm (mondjuk egy gól a tévében, vagy a legkisebb bosszúság, és máris dől belőle az ocsmányság. Gyakran káromkodik is, azaz Isten neve is ott van a csúnya szavai között. Mivel hívők vagyunk, kértük, ezt anyukámék házában, vagy a miénkben ne tegye, tiszteljen meg minket ennyivel. Kevesebbszer teszi, de még most is előfordul, ha ideges lesz, a ronda szavak után meg hozzá teszi, hogy bocs.

Öcsém szereti, hogy csúnyán beszél, azt nem, öcsémet nem szeretnénk, ha elmaradna a családi ünnepekről, a csaj meg jön vele, állítólag kedvel minket, és mindig szívesen jön.

Mindig azzal jön a barátnő, hogy "ne vegyük úgy tőle a káromkodást, bele se gondol, mit mond." Hát kösz.

Valakinél előfordult már esetleg, hogy valaki, aki nagyon rondán beszélt, folyamatosan elhagyta ezt a rossz szokást? Mert mi abban reménykedünk. Az se igen zavarja, ha gyerek van jelen.



2018. febr. 22. 20:32
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
37%
Nekem nincs tapasztalatom ilyenben, de talan ez segit... Hangrogzitovel vegyetek fel ahogy karomkodik, ha o is hallja, hogy milyen undorito akkor talan eszhez ter.
2018. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
77%
Én is lányként iszonyatosan csúnyán beszélek (sajnos még mindig), és Nekem az ”segített”, hogy csak magamban mondtam ezeket a szavakat (A családom előtt soha sem mertem káromkodni). Esetleg akkor tanácsoljátok Neki, hogy magába mondja ezeket, vagy ha ez nem megy, akkor mondjon egy kicsit ”visszafogottabb” szavakat (pl.: sz@r)
2018. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is csúnyaszám van, de vagyok annyira életképes hogy közösségben moderálom magam. Persze kiszalad néha egy b+ de ha valami bosszúság ér akkor is magamba halkan elmormolom a világ összes káromkodását. Nem hozom magam szégyenbe hogy emberek előtt káromkodjak nő létemre. Egyedül a páromat "tisztelem meg vele" de ő is rám szól. Ez egy rossz szokás én sem tudom honnnan szedtem össze mert a családban se és a barátaim se beszélnek soha csúnyán. Szerintem a csaj ezzel produkálni akarja magát főleg hogy ahogy írod a tesódnak tetszik ez a stilus. Ő tudna rá egyedül hatni.
2018. febr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
91%
Tesod dolga volna ezt rendezni de ha őt nem izgatja,fejre is állhattok. Ha tesodat zavarná nem jött volna össze vele dszerintem,hisz az ilyen nem két perce káromkodik gondolom mindig is kocsis száju volt,lehet csak nektek mondta őcséd h zavarja de fikarcnyit se érdekli,lehet öcséd annyira nem vallásos h ez érdekelje...
2018. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
84%
Ez a dolog reflex-szerű, nem lehet csak egyik pillanatról a másikra elhagyni. Lehet próbálkozni persze, ha folyton rászóltok akkor talán egy idő után kialakul nála valami "gát" ellene, de most komolyan, miért kell ekkora feneket keríteni a dolognak :) Ő ilyen, így kell elfogadni. Nem fog rátok szakadni az ég, csak mert egy rokon káromkodik. A gyerekek meg fognak odakint cifrábbakat is hallani, na őket tényleg a ti dolgotok megnevelni.
2018. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Jaj, nem, a tesóm a csajt szereti, a csúnya beszédét nem. (Igen, kétféleképpen lehet értelmezni, ahogy írtam.) Öcsém elmondása szerint lány egész családja nagyon csúnyán beszél.
2018. febr. 22. 20:57
 7/39 A kérdező kommentje:
Nem csak a vallásosság miatt zavar minket az ocsmány beszéd. Nálunk szeretetteljes a légkör mondjuk egy karácsonyi vacsorán. Szépen beszélünk egymáshoz, normális hangnemben. El tudod képzelni, milyen primitíven nyílvánul meg, ha leejti a villáját? És ez hogyan hat egy ilyen légkörben? Az öcsém ilyenkor lesüti a szemét, és vörösödik.
2018. febr. 22. 21:04
 8/39 anonim ***** válasza:
63%
Lesüti a szemét de édes de mégis oda viszi a tusko csajt,gondolom vmit nagyon tud az a csaj amivel kompenzálja azt h kocsis a szája..
2018. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
71%

Az öcséd azért viselkedik így, mert tudja, hogy hogy fogtok reagálni. A ti reakciótoktól fél, mert tudja, milyen karót nyelten álltok a dologhoz.

Nekem a szeretetteljes légkörbe az is beletartozik, hogy elfogadom úgy a másikat, ahogy van. Továbbra is azt mondom, nem dől össze a világ ettől. Ha nem felhördülnétek, hanem úgy tennétek, mintha mi sem történt volna, máris nem lenne oda a hangulat. Ti rontjátok el, nem ő.

2018. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Végül is, ja, oda is csinálhatna az asztal közepére, mi meg el is fogadhatnánk azt is, mert ő ilyen.

Attól, hogy valaki nem beszél ocsmányul, még nem karótnyelt. Az, hogy otthon, meg máshol hogy beszél, az rá tartozik. De ha vendégségbe megy, tudjon már viselkedni.

2018. febr. 22. 21:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!