Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni két rokon...

Mit tudnék csinálni két rokon kislánnyal, ha még sose volt gyerek a környezetemben?

Figyelt kérdés

Párom unokahúgai nálunk töltik a hétvégét.

Egy 5 és egy 7 éves kislányról van szó. Egyszer már találkoztam velük, nagyon aranyosak, okosak, csípem őket, viszont most kezdek pánikolni, hogy mit kezdjek két gyerekkel két napon át.

Nálunk a családban én voltam az egyetlen gyerek (nincs se tesóm, se unokatesóm, egy másodunokatesóm van de ő idősebb mint én + külföldön éltek már mikor megszülettem), barátaimnak nincs gyereke, szóval a lényeg, hogy ilyen pár perces találkozókon kívül sose volt dolgom gyerekekkel..

Mit lehet csinálni velük? Mármint ez bután hangzik tudom, meg gondolom elfoglalják magukat, hoznak játékokat, de pl miről lehet beszélgetni egy gyerekkel? Mi lesz, ha nem hallgat rám és bajt csinál? Hogyan kell egyáltalán beszélni velük ilyen korban? Mennyit értenek meg?

Lehet, hogy ez fura kérdés, meg butának tűnök, de tényleg eddig annyi interakcióm volt velük, hogy köszöntem nekik, esetleg fiúgyerekkel labdáztam kicsit.. De ez a két lány "ijesztő", én meg tényleg szeretnék jó fej lenni velük, lehetőleg anélkül, hogy szétverné(n)k a házat :D

Tudtok valami tippet adni?


2018. febr. 16. 15:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Két ilyen idős lány nem veri szét a házadat :) Adjál nekik feladatokat a konyhában, segithetnek neked sütni-főzni. Amikor meg épp nem akarsz velük foglalkozni, akkor kapcsold be nekik a TV-t.
2018. febr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Ne lihegd túl! Csak gyerekek :)

Ebben a korban (ha normális közegből jönnek) nagy bajt már nem szoktak csinálni :) Ráadásul lányok, talán nem fogják szétkapni a lakást.

Kérd meg a szülőket, hogy csomagoljanak pár társasjátékot, valamit, amit szeretnek és ülj le velük te is játszani. Adja magát majd a dolog.

Legyen otthon színesceruza, papírok, szeretnek a kislányok asztalnál elrajzolgatni.

Tanulj meg néhány egyszerű hajtogatós trükköt, hajó, csákó, sótartó, stb.

Ne ítélkezzen senki, de ha már nem tudsz mit kitalálni, akkor nézhetnek tévét is (mesecsatorna).

2018. febr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 piroska és a farkas ***** válasza:
93%
Aranyos, ahogy pánikolsz, és tulképpen érthető is, de..nyugi. Először is a párod beszéljen a tesójával, hogy kb mi mikor történik otthon, értem ezalatt azt, h ha otthon 8- kor fürdés, akkor Ti se húzzátok el 10- ig, és nyugodtan tisztázhatjátok azt is, ha vannak otthon pl tv nézési szabályok. Ezen felül, azt gondolom, h ők pont a tökjó korosztály, túl a dackorszakon, de még a kamaszkoron innen, sok jó dolgot lehet velük csinálni. Ha rossz az idő, lehet sütit sütni, társasozni, ha jó, lehet egy tartalmasabb kinti program, a lényeg, hogy legyetek együtt.
2018. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a baj, hogy nem tudom, mire számítsak... a szüleik elváltak, hivatalosan az anyjuknál maradtak, de ő nem foglalkozik velük semmit. :( Az ő nagymamájánál laknak, szóval a gyerekekre a dédmamájuk vigyáz, ő foglalkozik velük, már amennyire bírja szuflával, úgyhogy túlzottan nem jólneveltek szegények. :(

A sütés, rajzolás, origami jó ötlet, társasjáték-ügyben is majd körülnézek, felnőtteknek való van egy nagy kupac, megnézem, hátha van valami gyerek-kompatibilis.


Köszönöm a biztatást! :)

2018. febr. 16. 15:30
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha van játszótér a közelben lemehettek, ha szép az idő egy kicsit. Pláne, ha túl aktívak, kiengedhetik a gőzt. Lehet labdázni velük például. Esetleg elmehettek valamilyen ingyenes gyerekprogramra, ha van a közelben a hétvégén.
2018. febr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#5

Pici faluban lakunk, ilyesmik nincsenek, de arra gondoltunk, hogy elmegyünk sétálni velük, ha szép idő lesz, vannak a környéken jó helyek, szép erdős-mezős a falu környéke, lehet jókat kirándulni, akár egész nap, akár csak fél órát, attól függ, hogy bírják a lánykák. :)

Mondjuk jelenleg szakad a hó, nem úgy tűnik, hogy különösebben szép lesz az idő.. :D

2018. febr. 16. 16:18
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
na, ne viccelj! hógolyózás, hóemberéptés! jobb idő nem is kell :D
2018. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#7

Szakad, de nem marad meg. Most olyan térdig érő sár lehet a falu mellett a mezőkön. :D

2018. febr. 16. 16:44
 9/20 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Szia!

Én a húgaimmal maradtam együtt pár nappal, és először én is aggódtam, mert hasonlóan, én voltam a családban sokáig a legkisebb.

Viszont felesleges volt aggódnom, mert ők bár nagyon életrevalóak és lelőhetetlen energiabombák de nagyon élveztem velük lenni. Szinte adta magát sok program. Pl. a sütikészítés nagyon jó móka volt inkább hasonlított ovis gyurmázáshoz, mint sütéshez, de finom lett az eredmény, meg egyedi.


Nekünk sincs társasunk, viszont van egy rahedli papír és rajzeszköz, így kiadtam a lányoknak, hogy rajzoljanak társast. Bármilyen akadály lehet rajta, és legyen kiszínezve, kicsinosítva, mert kartonra ragasztom és tudunk vele játszani.

Este a fürdésnél meg együtt fürödtek és akkor lefoglalták egymást, nekem csak a hajukat kellett megmosni, meg ellenőrizni, hogy nem hagytak-e ki olyan zugot mint a fülük.

Készítettünk a társashoz só-liszt gyurmából bábukat, szóval sok idő elment ezzel.


Ennyi idős korban nagyon sok minden érdekli őket, a főzéstől, a játékig. Minden izgalmas, és felnőttes és új, úgy hogy be lehet vonni őket nyugodtan. Szerintem nem lesz gond, ne aggódj! :)

2018. febr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Hú,9- és, tök jò, h együtt csináltátok a társast, ez nagyon tetszik! :)
2018. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!