Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért próbál mindent megmagyar...

Miért próbál mindent megmagyarázni? Hogyan építhetném le?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm nem dolgozik, pedig a gyerekei már nagyok, de a mostani élettársával megfejelték egy negyedik gyerekkel is, pedig az előzőekkel is voltak problémák. A nő nem dolgozott vagy húsz éve, most lehet kb. 40 éves. A férfi dolgozik valami gyári melót,amivel nem lenne gond, ha nem próbálna mindenkit kioktatni és mindenhez jobban érteni, pedig nem ért semmihez. Egy ócska szakmát nem bírtak összekaparni, de mindig mindenbe beleszólnak. Ha próbálsz válaszolni akár érvekkel, akkor hülyének próbál nézni és úgy tesz mintha "kiröhögne", vagyis mosolyog rajtad. Szóval pl. azt mondom hogy van egy célom, mondjuk az hogy részt veszek egy képzésen és jó eredménnyel elvégzem, akkor kiröhög, mintha egy 5 éves kisgyerek mondaná, hogy űrhajós lesz kb. Tudom, ne foglalkozzak vele és tényleg ez lenne a normális, de egyszerűen amikor már 100-adszorra csinálja meg ezt az bosszantó. Nem mindennap, hanem havonta párszor,amikor úgy alakul a helyzet,hogy valamilyen oknál fogva ( akaraton kívül) összefutunk pl. ismerősnél vagy ilyesmi.

2018. jan. 26. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Én rá se néznék többet. Rosszul vagyok az ilyen ellő tehenektől, annyi eszük sincs mint egy asztalnak. Ne szólj hozzá, ennyi, reméljük észreveszi magát. Bár ezek nem észlények, ne várj tőlük sokat.
2018. jan. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
87%
Vannak emberek, akiknek bármit mondasz, soha nem fogják számításba venni a véleményedet. Persze van aki legalább burkoltan vesz semmibe, aztán vannak az ilyenek. Próbálkozhatsz, ha szereted a kihívásokat, de amúgy ezt hívják meddő "vitának".
2018. jan. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Hát például nem mondani el neki milyen képzésre jársz, nem beszélni neki a terveidről, ha kérdezi jól vagyunk köszönjük, dolgozom köszi, milyen a meló: elmegy, és NEM visszakérdezni akármilyen bunkóság is, ha le akarod építeni az ignoráláson kívül nincs más megoldás.
2018. jan. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

amikor ezeket meséled, szúrj közbe: dehát ezt úgysem értheted..

nem azért mondom, tudom neked nincsenek ilyen komoly céljaid...


felejtsd el úgysem értenéd...


megnézném meddig tart a hülye vigyora

2018. jan. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Ezek olyan emberek, akik nem is a körülményekből fakadóan, hanem a saját tehetségtelenségük és tehetetlenségük következtében sikertelenek. Persze rossz lenne nekik ez a tudat, ezért hazudnak maguknak, és már maguk is elhiszik, hogy a világon semmit sem lehet tenni a sikerért, hogy az nem is az emberen múlik. Szóval ez a "bölcsesség" lapul a mosolya mögött.
2018. jan. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha ezt észrevetted az illetőn, hogy ilyen és nem kötelező vele egy légtérben lenned hosszútávon, csak egy hónapban egyszer, egy rövid időre ami elkerülhetetlen, akkor azt kibírnám. Nem kell kötözködni, meg provokálni azzal, hogy ezt te úgysem értenéd, meg ilyenek. Nem, nem, ő ilyen és kész. Származik valamiféle hasznod abból, hogy újra és újra ugyanazt nyomatod neki az élet nagy dolgairól, vagy abból ha megy a saját feje után (?)
2018. jan. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

családban van egy házaspár (nagynéném anyósáék), akik senkit nem tekintenek felnőttnek, aki náluk fiatalabb. anyámékat se (50es házaspár 2 gyerekkel, vállalkozással), nagynénéméket se (40es házaspár 2 gyerekkel). mondjuk mi kb 5 évente találkozunk, szóval annyira engem nem zavar, de nagynéném lassan megőrül tőle (egy városban laknak).

nem lehet hogy az ismerőseid is ebben a betegségben szenvednek?

2018. jan. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én az ilyen emberhez hozzá sem szolok. Szia-szia aztán részemröl ennyi a kommunikáció. :)

Ö persze próbálkodhat, csak épp leszarom mit mond.

2018. jan. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!