Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok akik korán leléptek...

Azok akik korán leléptek otthonról, hogyan tettétek?

Figyelt kérdés
20 éves leszek,a szüleim nem törődnek velem, vagy éppen minta szülőket akarnak játszani. Mintha csak hibát követnék el az egész életemben. Sokszor gondolkodtam már, hogy fogom magam és lelépek, de nincs miből és hova. Elzártan neveltek se barátnőm... Van egy kapcsolatom, de a nyakára én se akarok menni. Meg sose tudni, hogy mi lesz velünk. Aztán onnan is mehetnék. Tesóm diák munkából él+ő koleszos, magának fizet szinte mindent, nem szeretnék még én is rajta élni. Mamám beteg, kevés kis nyugdíjból él. Nem tudnék sehova se menni. Mit tegyek? Úgy hiszem az lenne a legjobb, ha elkezdenék suli mellett diákmunkázni és össze gyűjtenék egy kis pénzt.
2018. febr. 24. 11:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Mi tart vissza, hogy ugyanazt csináld mint tesod?
2018. febr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A sulimnak nincs kollégium része.
2018. febr. 24. 11:23
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

"20 éves leszek,a szüleim nem törődnek velem, vagy éppen minta szülőket akarnak játszani."


Már bocs, de ha Te 20 évesen ( fiatal felnőtt emberként) még mindig suliba jársz, nem dolgozol és tanulsz, akkor egyáltalán nem mondhatod azt, hogy a szüleid nem törődnek Veled. Hiszen ezek szerint még mindig ők tartanak el, ők állják az iskolai költségeket, stb. ha 18 évesen kiraktak volna a lakásból, akkor mondhatnád, hogy nem törődnek Veled.


És igen, az a része jó a gondolkodásodnak, hogy el kellene kezdeni diákmunkázni és örülni, hogy amíg a szülői házban laksz, addig lényegesen több pénzt tudsz félrerakni (lakásra spórolni), mintha önálló életet kellene élned - ragadd meg az alkalmat, dolgozz, gyűjts, spórolj :-)

2018. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
Nem csak a sajat iskolad kollegiumaban lehetsz. Emellett mi az hogy koran? Pont abban a korban vagy hogy ideje a sajat labadra allnod.
2018. febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Ugy h 18 évesen kisétáltam az ajton,igaz nálunk volt pia és agresszio is. Te 20 évesen azon filozol h tán dolgozni kéne..Tudod sokan már 16 évesen diákmunkáznak,mert otthon egy tusfürdőt sampont se kapnak pedig kiskoruak. Hát kéne dolgozni,ja,sok egyetemista csinálja,v milyen suli,közép? :O Okj? Nem törödnek veled,villany,viz gáz,internet kaja,azért törödnek gondolom..
2018. febr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
En is 18 evesen kisetaltam az ajton,azota vissza se neztem. Anyam azt mondta,eddig tartott a nevelesem. Sulit epp hogy betudtam fejezni. Aztan elmentem szallos munkara,majd kulfoldre. Azota itt lakok.
2018. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
Szóval ha jól értelmezem.. Otthon élsz mert még tanulsz de nem dolgozol és zavar ,hogy a szüleid vagy minta szülők akarnak lenni vagy nem foglalkoznak veled .. Merül fel a kérdés ,hogyha már eltartanak az a bajod ,hogy még mindig gyereknek tekintenek ( ami ez alapján teljesen normális) vagy az ,hogy nem vagy elkényeztetve minden földi jóval mint egy kisgyerek . Én most vagyok 22 .. 19 évesen már már nem laktam otthon csak féllábbal . 17 éves korom óta dolgoztam iskola mellett.
2018. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Es attol h tamogatjak esetleg kap kajat, lalhatast mwg nem biztos h torodnek vele...en is kaptam csomo dolgot apamtol mert gazdag de kozben meg jott az h meg kell felelnem mert rossz vagyok, mindenbe bekekotott alkoholista, mindenbe beleszoltak. Meg nem az volt amit en akartam hanem amit ok kineztek. Amugy ebben igazuk van , ha pesten vagy van sok olyan kolesz aminek csak annyi a lenyege hogy nappalis legyel es ne egyetemista sok okjs tanulot felvesznek en is ilyen koleszban voltam. Szoval attol mert kap kajat meg hasonlokat ne hivjuk mar olyan jo szuloknek. Nem latunk bele mas helyzetebe. Es am is 20 eves . Epp hogy befejezte a gimit es tanul szakmat mit dolgozna? Sokan diakmrlozni sem tudnak mert olyan sok a tanulnivalo. Ha van idod akkor menj diakmunkazni igen, en mar gimi alatt is csinaltam amikor volt idom, nyugodtan. Szerintem eloszor mindenkepp kollegiumba menj mert ott sokkal konnyebben eltartod magad es nagyon nehez dolgozni meg tanulni egyszerre. (Tapasztalat)
2018. febr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem akartam belemenni de akkor elmondom. Apukám nem tagadja meg az alkoholt, anyukám meg sose állt ki mellettem, ha apa megütött ittasan. Kiskoromban is elég sokat kaptam, volt hogy csak úgy fakanállal akkorát vert a hátamra, hogy belejajdult. És ez mostanra se változott. Illettve annyit talán, hogy fenyeget csak hogy pofán ver. Anya meg csak annyit szól hogy ha vissza pofázok vagy panaszkodok ő is lekever egyet. Volt hogy éjszaka közepén keltettek fel, hogy takarodjak el, mert éppen ittasak voltak. Aztán meg hogy ne menjek
2018. febr. 24. 14:29
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
Csodás anyád van ahelyett h elmenne a piás féregtől mikor a gyerekét üti már kiskorában is,de gondolom ő is kapott ezért megszokta és inkább téged ütne ő is n h neked jobb legyen. Enyém ütetett apámmal,hergelte, mert addig ő maguszta. Szánalom,lépj le mielőbb és vissza se nézz,lelkiismeretfurdalásod se legyen..
2018. febr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!