Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan rakjam ki otthonról a...

Hogyan rakjam ki otthonról a tatát?

Figyelt kérdés
apám 18 éves koromban halt meg,hirtelen.anya külföldre ment dolgozni.én itthon maradtam,évente 1-2-szer jött haza.most 25 éves vagyok férjemmel 4 évig albérletben éltünk városban,azóta a házunkban ismerősök laktak,albérlet emelkedett, a házunk megüresedett(csak sajna vidéken van,igy bejárás a munkába) 2 éves a gyerekünk.anya 7 évig kint élt, s pont most kitalálta fél évvel utánunk hogy hazaköltözik.két épület van egy udvarba vagyunk.nem örültünk mert régebben volt nagy veszekedés,és ha tudtuk volna hogy 7 év után hirtelen itt akar lakni,nem hagytuk volna ott az albérletet.van egy 2 éves gyerekünk,közel akar lenni hozzá ezt értem,de eddig alig látta.amugy most jó a viszonyunk,és ényleg rendes,vesz a gyereknek ruhákat, a ciki az hogy pasijával költörött be(ez már 10.pasi kb,de erről nem ő tehet,tényleg nem voltak normálisak) ugymondják a fiamnak hogy itt a tata"ami nekem bizarr mert nem az apám és tök idegen,és nekem gyerekként nem engedte hogy tatának szolitsam a mostohát...ez a tata"utálja a gyerekeket,csak anya miatt költözött ide.csak nyűg neki ,kiabál stb.meg kidobálta az összes babaholmit meg emléket "azt hitte szemét"ez még mindig fáj nekem.anya csak titokba vehet bármit az unokájáak,pedig mi fizetjük az ő rezsijüket is.kétszer hagytuk otthon a gyereket,hogy beásároljunk és nagy balhé volt belőle.főleg a pasija felől.a rezsitmég nem kérem tőlük,mert most nem akarom anyávalelrontani végre jó a viszonyunk. ost 50 évesek együtt lehetnek még évtizedeket akár.a gond az,hogy nem tudom hány év élettársi kapcsolat után osztódik a vagyon.ha anya meghal,lehet hogy ki se tehetjük a tatát?de gondozni ugye nem nekünk kell majd? sose volt családja,testvéreivel nem találkozik,gyereke nincs,háza se mert albérletben lakott mindig a volt feleségével. köszönöm a választ aki tudja hogy működik ez.
2017. nov. 10. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"ez már 10.pasi kb,de erről nem ő tehet,tényleg nem voltak normálisak" ? mindenki szembejon az autopalyan esete.. egyrol kettorol meg elhiszem, de ha mar tizedszerre valaszt idiotat, arrol bizony o tehet.

Jo viszony? Hogy ratokmaszik, a gyereket nem hagyhatjatok nala, idegen fa szit hoz a nyakatokra?


Viszont a tenyek: ha jol veszem ki a leirtakbol, a haz anyade nem a tied. Ami azt jelenti, hogy ha valaki valakit kirakhat jelenleg, az o benneteket.

Viszont: hazassag elotti kulonvagyon meg hazassag eseten se osztodik, sehany ev utan se (jol is nezne ki), az csak az ove, halala utan ti oroklitek es pont. HA osszehazasodnak, akkor viszont hazastarskent orokolne egy gyereknyi reszt az uj szabalyok szerint.

Tudtommal (de ezt erdemesebb ugyvedtol kerdezni) elettars eseten ilyesmi nem jatszik.

Mar persze ha onkent nem irja pl a fel hazat a nevere, mert ehhez minden joga megvan, amig el a haz az ove, azt csinal vele amit akar.

Ha valaki eletvitelszeruen es bejelentve lakik valahol azt onnan eleg maceras kirakni akkor is, ha jogcim nelkuli lakashasznalo, de azert nem lehetetlen.

2017. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy nem kéred a rezsit? Mi lenne ha elkérnéd,anyuci megharagudna? Jótékonysági egyesület vagytok vagy mi? Szóba se álltam volna vele,már akkor mikor haza tolta a képét és látom milyen züllött alakkal él együtt.
2017. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Sose értettem ezt a "nem szólok neki, hogy jó viszony maradjon" dolgot.

Bakker, akkor most képmutatásból vagy jóban vele?

És amit a gyerekedre meg a családodra költhetnél, azt az anyádra költöd, aki igazából tudna dolgozni a "tatával" együtt???


Na én ezért alapítottam úgy családot, hogy megvettük a SAJÁT házunkat (saját önerőből, hitelből), ami a mienk, és senki nem költözik be hozzánk "önkéntes lakásfoglalóként", és senkire nem vagyok ráutalva, és senki rezsijét nem kell fizetnem... csak a jó viszony kedvéért...

2017. nov. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit értelmetlen történet. Kié az ingatlan?
2017. nov. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, csak a ház fele anyué. A pasinak semmilyen tulajdona nem lesz benne, akkor se, ha 50 évig élnek együtt. Ha majd eljuttok odáig, elég necces lesz kirakni, ha nincs hova mennie, ápolnotok nem kell, de úgyse bírjátok elnézni, ha magatehetetlenül ott lesz az orrotok előtt. Mindenesetre 50 évesen még kicsit korai elhalálozásról elmélkedni, annak örüljetek, hogy gyerek várhatóan nem lesz már a kapcsolatból.:-)
2017. nov. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem kéred a rezsit? A ház anyádé nem? A fele legalábbis tuti. Úgyhogy örülj hogy nem titeket dobnak ki onnan.
2017. nov. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!