Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne vele megértetni...

Hogyan lehetne vele megértetni, hogy nem jó az amit csinál?

Figyelt kérdés
Apukám kb. 1 hónapja volt vérvételen, és elég rossz a vérképe, az orvos azt mondta, hogy legalább 10 kgot fogyni kéne, meg néhány ételt mondott amit nem ehet(ne) alkoholt se nagyon ihatna. Na ehhez képest este nassolgat, mindig iszik valamit, bort sört, és ha anyum rá szól, hogy este 10 óra van ne egye a chipset, akkor felháborodik, hogy őt ne korlátozzák, ha én mondok valamit akkor is már olyan csúnyán tud nézni, hogy én csak a gyereke vagyok mit oktatom ki. Anyum mondja neki, hogy amik eredmények nem lettek jók a vérképen, pl. Milyen betegségek lehetnek belőle, de szerintem nem nagyon foglalkozik vele mert ugyanúgy folytatja. Volt is 1x rosszul, de szerencsére kis idő múlva jobban lett. Lehet változtatni rajta? Már annyi mindent mondtunk neki, leültünk vele beszélni, mondja hogy jó persze változtat, aztán nem történik semmi.
2018. febr. 25. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem vesztek ilyen kajákat és nem lesz mit nassolgatni.
2018. febr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Magától nem fog változtatni.

Ne legyen otthon chips egyáltalán, sör sem.

Ti se egyetek ilyesmit, főleg őelőtte ne (magad miatt is: 25 év múlva ugyanott leszel, mint ő, hasonló genetika, szokások, apukastressz).

Anyukád tanuljon meg új recepteket. Járjanak el a szülők sétálni.

Esetleg adja be az anyukád, hogy az ő eredményei is rosszak, kérje apukádat, hogy segítsen neki változni.

2018. febr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Sajnos, ha nem akarja, akkor sokat nem lehet tenni. Sajnos a félelemkeltés nem nagyon működik, legfeljebb ideig-óráig. Én azt mondanám neki, hogy azért próbáljon meg tenni valamit magáért, hogy még sokáig az apukám lehessen. Szerintem ne mondogassátok neki folyton, hogy ezt meg azt ne egyen, hanem inkább az egészségesebb ételekkel próbáljátok kínálgatni. "Szia apu, csináltam sült csirkecombot rizzsel meg borsóval, kérsz? Szerintem nagyon jól sikerült." Persze ez csak úgy működik, ha ti is egészségesen étkeztek. Az egészséges életmód valamennyi lemondással is jár, ezt saját elhatározásból kell megtennie, nem tudjátok ráerőltetni.

2018. febr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
Csak o tudja magat rabirni a valtoztatasra. Hiaba nem vesztek nasit vagy barmi mast amit meg nem fogyaszthat, szerintem o is ismeri a bolt es a kocsma kifejezest. Be kell latnia, hogy a sajat egeszseget teszi tonkre, hankell, minden nap uljetek le vele beszelni errol!
2018. febr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag nem tehettek semmit, amíg ne adj' Isten "történik" valami, ami megijeszti és ráébred, hogy tényleg változtatnia kell.
2018. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Italt soha nem vesz anyum, apum megy el és ő veszi. Nasit azt néha hoz anyum, de ha meg nincs itthon csak pl keksz (miattam) akkor mondja, hogy nincs itthon semmi, azt a kekszet meg kinek hozta mert senki nem eszi meg. Mindig mondja, hogy megy futni, de ilyen súllyal nem tud, 1x volt aztán másnap úgy fájt a térde.

2018. febr. 28. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!