Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan próbáljam megértetni...

Hogyan próbáljam megértetni nagymamámmal, hogy túlzás amit csinál?

Figyelt kérdés

Párommal most lesz huszadikán, hogy három hónapja együtt leszünk. Mivel ő az első férfi, akit bemutattam a családomnak, nagymamám túlzásba viszi a dolgokat. Párom egy erdő közepén él családi házban, kutyával és két macskával. Két héttel azelőtt költözött le, hogy mi szeptemberben összejöttünk. Amióta nagymamám tud róla, az agyunkra megy a folytonos kérdéseivel, mint pl.: áram van a házban? Mosni tudtok? Kaja van? Ilyenkor el szoktam sütni viccesen, hogy nem sátorban él, nem a folyóból hordjuk a vizet, nem mosószappannal mosunk és igen, áram is van a házban, sőt, ha nem párom főz, akkor én és nem, nem halunk éhen...Tegnap leült velem beszélgetni, hogy ő már kb 5 éve gyűjti az ágyneműgarnitúrákat, lepedőket, gyapjúpárnákat és a pincében egy zepteres edénykészlet is van nekünk eltéve. A párommal elnevettük magunkat, bár ő is mondta, hogy finoman próbáljam már meg neki elmagyarázni, hogy még nem a lagzira készülünk és bár 2 napot ott vagyok 2 napot itthon, még nem költöztünk össze. Nem akarom nagyanyám lelkessége miatt elveszíteni a páromat... Így is nekem is van elég sok hibám, amit ki kell küszöbölnöm, nem akarom, hogy a családtagjaimét is én tegyem meg. Nekem ő az első párom, de neki volt már egy tíz éves kapcsolata én előttem viszont öt éve, hogy egyedül él.

21l ő 33f


2015. dec. 14. 07:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Sehogy, nem tudod megéretetni vele, csak megsérted, ha nagyon erölködsz.


Vedd tudmásul, köszönd meg a szivességét és mondd meg neki, hogy majd szólsz, ha szükség lesz arra, amiket nekted gyüjtött, most még nem tudod, mi kell majd.

2015. dec. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
"Nagymama, túlzás, amit csinálsz."
2015. dec. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
"Alig 3 hónapja vagyunk gyütt mama, légyszíves ne csinálj úgy, mintha a jövő héten házasodnánk, szóval hanyagoljuk kérlek ezt az ágyneműs témát egy ideig"
2015. dec. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

emiatt miért veszítenéd el a párodat?

az én nagymamáim is gyűjtötték az ágyneműket,edényeket,hogyha elköltözök otthonról,akkor ne kelljen arra is költeni. szerintem ez egy nagyon jó dolog. de egyszerűen mondd meg neki,hogy még nem régóta vagytok együtt, még nem költöztetek össze. de ha összeköltöztök,szívesen fogadod az ajándékait. ennyi.. ha van is a párodnak már edénye, hát félreteszitek, de emiatt nem kell megbántani a nagyit,csak jót akar.

a házzal kapcsolatban meg ha majd meglátja a párod lakását,rájön hogy nem is olyan amilyennek képzelte:D de amúgy az időseknél természetes az ilyen "rigolya" szóval én nem akadnék annyira fent rajta.

2015. dec. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Talán túl korán mutattad be a nagyidnak.:-) 21 éves korodig nem vittél oda senkit, pedig, gondolom, eddig se apácaként éltél, most pedig beállítasz egy családalapításhoz viszonylag érett férfival, mégis mi mást gondolna, mint hogy közös jövőt terveztek? Az ő generációjában ez logikus gondolkodás.

Mondd el neki, hogy köszönöd a kedvességét és a gondoskodását, de még csak 2,5 hónapja vagytok együtt, majd szólsz, ha aktuális lesz a dolog. Addig ne hozza elő a barátod jelenlétében, mert ez neked kínos.

2015. dec. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

1. Ne úgy áll hozzá, hogy neked is van elég sok hibád.

2. Ha a párod normálisan gondolkodik, akkor legfeljebb mosolyog a mami lelkesedésén, nem hiszem, hogy ezzel el lehetne üldözni. Ha igen, akkor inkább menjen.

3. A nagymama úgy tűnik, még abban a korban él, amikor a lányok 20 éves kor körül férjhez mentek, a család összerakta a hozományt, és ezzel minden rendben volt, mindenki megnyugodott. Szerintem hiába próbálod elmagyarázni neki, hogy a világ változott, úgysem fog sikerülni. Inkább örülj a Zepter-készletnek, mert egyébként több, mint százezerbe kerül, aztán ha eljön az ideje, majd odaadja ajándékba. (szerintem alig várja).

Ha pedig nagyon zavaró a viselkedése, akkor kicsit ritkábban vidd el hozzá a párodat, a többit te magad is tudod kezelni.

2015. dec. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
6-os leírta a lényeget.
2015. dec. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért csinálja ,mert régen nem vittek haza minden jött ment párt ,akik max 1 évig vannak meg. Ezért azt hiszi, hogy ő lesz a férjed ami persze nincs kizárva hisz érett férfiról beszélünk.

Nálunk meg pont az volt mikor 25 évesen bemutattam a párom aki akkor 38 volt, hogy nem vették komolyan...aztán 1 év és a házasság megtörténte után csak lestek ( mondjuk kezdetektől együtt laktunk, már akkor "meginogtak" ) és most 6 év és egy édes 3 éves unoka mellett teljesen mások...

Aranyos a magymamád , ha a párod azért komolyabban gondolja akkor ilyennel nem igazán lehet elüldözni. Mosolyognánk rajta :)

2015. dec. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarom nagyanyám lelkessége miatt elveszíteni a páromat... Így is nekem is van elég sok hibám, amit ki kell küszöbölnöm"


Ne haragudj, nem a kérdésre válaszolok, de nekem ez szúrt szemet. Ha - nem biztosra mondom, csak ennyiből ez a benyomásom - a barátod nevelni akar téged, formálni, változtatni rajtad, és nagymamád lelkesedése miatt képes lenne elhagyni, akkor kérlek, szépen kérlek, tedd meg, hogy leülsz és elgondolkodsz ezen a kapcsolaton.

2015. dec. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jaj nem, félreértitek 😊 Ő nem nevel. Elfogad a hibáimmal együtt olyannak amilyen vagyok és pont a tökéletlenségemet szereti. Én próbálok változni magamtól azért, hogy minél jobb emberré váljak és, hogy a kapcsolatunk is jobb legyen. Nem nagy dolgokra gondolok itt, pl arra, hogy jobb háziasszony legyek, a buszon ne puszilgassam agyon a páromat, mert nem a bólogatós kiskutyám, ha fél napig nem elérhető, ne legyen 12 nem fogadott hívása. Apróságok, amik néha tényleg idegesítőek tudnak lenni.. Nem kell engem nevelni, nem is akar, pont ez az egyik ami tetszik neki bennem meg, hogy csupa szív lélek vagyok. Mindezt magamért teszem a magam elhatározásából. A szívem mélyén pedig tudom, hogy nem fogom elveszíteni őt ez is csak az én hülyeségem, mert tudom, hogy szeret. Ez mind azért van mert már annyiszor csalódtam, és míg én bejárom az utamat, ő már rég kitaposta az ösvényt. 😊
2015. dec. 14. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!