Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ilyen "tanácsok...

Normális, hogy ilyen "tanácsokat" adnak a szüleim, amikor elvileg szimpatikus nekik a párom?

Figyelt kérdés

5 év párkapcsolat után mostanában szeretnénk összeköltözni (saját lakást venni) a párommal. A szüleimmel jól kijön, anya mindig a kedvencét főzi, ha nálunk ebédelünk, apuval meg van sok közös téma (autó, sportok...), ünnepekkor mindenki mindenkinek vesz ajándékot, stb.,szóval ha úgy nézzük, nem is kívánhatnék magamnak ennél jobbat. Örülök hogy a szüleim szeretik a páromat, és viszont. De valamelyik nap eléggé meglepett, hogy amikor az összeköltözésről, lakásvásárlásról, hitelfelvételről beszélgettem az ősökkel, a párom háta mögött azt tanácsolták, biztosítsam be magam. Pl. Legyen olyan pénz a számlámon, amiről Ő nem tud, ha bármi rosszul sül el, ne az legyen, hogy nincs egy fillérem sem. Meg közölték, hogy szép a szerelem, de egy házassági szerződés nem ártana... Olyan fura ez. Tényleg manapság ennyire óvatosnak kell lennünk azzal is, akivel az életünket készülünk leélni? Tudom, hogy csak jót akarnak. És tudom, hogy fogok olyan választ kapni itt gyk-n, hogy "ne gyere ide sírni, ha rosszra fordulnak a dolgok", de kiváncsi lennék, Ti mit tanácsolnátok? Az esetleg fontos lehet, hogy nekem van 6 Millió önerőm (5-öt összegyűjtögettem a munkából, 1 M-t a szüleim adtak) a lakáshoz, de kevés a fizum (ezt 7 év alatt spóroltam össze úgy, hogy 4 évig másodállásom is volt, neki meg nincs önerője, (mert a szüleit támogatta anyagilag), de 3x annyit keres mint én és kettőnk közül csak ő kaphat hitelt. (Bár annak ellenére, hogy az ő nevén lesz a hitel, tudom, hogy ugyanannyira felelős vagyok én is a visszafizetésért. Sőt, egyedül esélytelen lennék... Rövidre zárva a témát, nem érzem úgy, hogy még nekem kéne "keménykedni", nem akarom megrendíteni a bizalmát, nekem is nagyon rosszul esne ha fordított helyzetben ő ugyanezt tenné, mert ilyen dolgok eddig fel sem merültek köztünk....

Azért kiváncsi lennék, a többség mit tanácsol?


2018. febr. 27. 10:18
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
85%

Maximálisan igazuk van.


Bár nekem az is alap, hogy együttélés nélkül NEM veszek fel senkivel hitelt, lakást meg kizárt, hogy vásároljak.


Hiába vagytok együtt öt éve, egy pillanatig nem éltetek együtt, nem ismered.


Legyen eszed és ne csinálj hülyeséget, mert ha olyan a pasas, tényleg jöhetsz vissza kétségbeesve tanácsot kérni, hogy "a párom ez-az-amaz..." - amiket itt lehet olvasni.

2018. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
84%

Előbb együttélés albiban egy évig, aztán közösen, rendesen lepapírozva vennék fel hitelt valakivel!!!

Önerő arányában legyen tulajdonjog. Mindent papírozzatok le, mert jaj ti nem mentek szét, tudom.... de azért megeshet, aztán kitesz a kecóból, pénzed buktad, neki meg van egy lakása.

2018. febr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
82%
Igen, fura az ötlet, amikor nagy a szerelem. De jobb felkészülni olyan dolgokra, amelyek sajnos megtörténnek. Olyanokkal is, akik álmukban sem gondolnák.
2018. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen igaza van a szüleidnek. Általánosságban is nagyon jó, ha van egy kis mozgástered.

Tudod hány olyan idősebb párt ismerek, akik csak azért vannak együtt, mert nem tudják egymást kifizetni a közös lakásból?

A másik meg, hogy azért ti eléggé aránytalanul fogjátok kezdeni ezt a közös életet. Te 7 millióval, ő 0 Ft-tal.

Egyébként nekem baromi nem szimpatikus, és a jövőre nézve nem is túl biztató, hogy ő a szuper fizetéséből egy fillért sem tudott megspórolni, amíg te a minimális fizetésedből spóroltál, másodállást vállaltál.

És milyen lesz a közös élet? Akkor is mindent te fizetsz, te spórolsz, ő meg mindenét odaadja a szüleinek???

Én is segítem anyukámat, egyedül él, megérdemli, imádom. De! Nem a saját életem rovására.

2018. febr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
72%

És ez nem az a téma, amit a szőnyeg alá seperhettek, erről LEGKÉSŐBB tervezési stádiumban, de összeköltézs ELŐTT beszélni KELL!


Mocskos anyagiak, igen, de pont itt nem szabad érzelmeskedni, meg "jaj, mi lesz, ha rosszul esik neki". Semmi, bele kell állni az esetleges konfliktusba és nem a bizalomhiány miatt, hanem mert bizony csúnya vége lehet.


Ha én anno előzetes együttélés nélkül házasodok vagy vásárolok közös tulajdont az exemmel igencsak nagy szarban lennék.

Ismertük egymást régebbről, majd egy évig jártunk, de 9 hónap együttélés után már azon gondolkoztam, hogyan szakíthatnék vele úgy, hogy ne bántsam meg - nagyon.

Szerencsére elgé volt albérletet néznem és leléphettem még a beszélgetésünk estéjén, nem kellett a közös hülyeségek miatt is találkoznunk.

2018. febr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
68%
Bár akinek semmi megtakarítása úgy, hogy háromszor annyit keres mint én... el sem kezdenék vele élni, mert ezek szerint valamire nagyon durván elbxsza a megkeresett pénzét :(
2018. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
83%

Te mondjuk keresel 100at, abból lett 7millád

Ő keres 300at és nincs egy forintja se, úgy, hogy gondolom otthon élt, mivel az fel sem került, hogy odacuccolsz, ahol lakik (albi)

Ezt így hogy? A pénzügyi kultúrátok eléggé más

2018. febr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
63%
A szüleidből az élettapasztalat beszél, hallgass rájuk. Ne járj úgy mint a nővérem... Náluk totál ő fizetett mindent, de dúlt a szerelem, igy belement hogy a sógorom nevén legyen a ház. Most ott tartanak, hogy a sógorom óriási szájjal hangoztatja hogy Ő fizetett mindent, a nővéremnek semmi joga a házhoz- szóval ha válnak a tesóm takarodhat onnan a három gyerekkel. Ezen gondolkozz el.
2018. febr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
17%
Tipikus. Csaj úgy tud spórolni, hogy mindketten a pasas fizetését élik fel, aztán meg rajta kérik számon, hogy miért nem tudott félretenni.
2018. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
80%

9: tudsz olvasni?

együtt sem élnek, a kérdező munkákból rakott félre, míg a párja háromszor annyi bevételből 0-át...

2018. febr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!