Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet még olyan a kapcsolatunk...

Lehet még olyan a kapcsolatunk, mint régen? Nagyon vágyom újra a szerelemre.

Figyelt kérdés

A házasságunk kihűlt,unalmas és ellaposodott. Van egy gyerekünk, hamarosan születik a 2. baba, de igazából nem tudok örülni, mert olyan egyhangú kapcsolatban élünk, amiből már a szerelem rég kihűlt és már a szeretet sem az igazi.Ez az utóbbi hónapokban még rosszabb lett,mivel veszélyeztetett terhes vagyok és tilos a szex, ami őt nagyon rosszul érint. Tényleg nagyon rá kellene vennem magam, hogy odamenjek mellé és átöleljem, vagy megcsókoljam. Igazából ez főleg ő miatta van, mert nagyon lenézően tud velem beszélni és a szüleimről is a hátuk mögött. Ez miatt már 2 éve hazaköltöztem, de 1 hét után sírva könyörögte vissza magát, hogy nem lesz többet ilyen velem. Egy darabig jól elvoltunk, de most megint rossz minden.

Igazából én nem akarom, hogy vége legyen, az senkinek nem lenne jó, hanem javítani szeretném a helyzetet, de hogyan?

Valakinek sikerült, fel lehet még éleszteni a szerelmet?


2010. jún. 9. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
szia!A saját idödet rabolod és az övét,ami egyszer elmúlt az már nem lesz a régi.minek vállaltál igy második gyereket?már bocs h megkérdezem.
2010. jún. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Na ezért van sok válás mostanában kedves első válaszoló. A problémát ne oldjuk meg, vessünk véget a kapcsolatnak. Ez igazán jó tanács. Már bocs az offért.

Ha valamit el akarsz érni az életben, azért keményen meg kell küzdeni. Ez így van a minden napokban is, otthon, a családban is. Ha igazán akarod ezt a kapcsolatot, küzdj meg érte. És a legfontosabb: Beszélni róla. Meg kell beszélnetek, de az még nem elég. Az csak a kezdet. Megbeszélitek, ki hol rontotta el, és azon megpróbáltok változtatni. Igen is rá kell venned magad, hogy odamenj hozzá, és átöleld. Kezd azzal, hogy csak egyáltalán hozzáérsz, mert akkor gondolom az érintés is hiányzik. Dícsérd meg valamiért minden nap. Próbálj meg kedveskedni. Először lehet nehéz lesz, de meglátod, egy kicsit megerölteted magad, és könyebb lesz utána.

"Küzdve küzdj, és bízva bízzál!"

2010. jún. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járok a kérdezővel, én is várom a -tapasztalat szülte- tanácsokat. Nem hiszem, hogy a válás lenne a legjobb megoldás.
2010. jún. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocsi az offert tolem is... de en ezert nem tudok belemenni egy olyan hosszutavu fuggosegi kapcsolatba, mint a hazassag. mert ettol felek.
2010. jún. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szió.Hú, de nehéz kérdés. Fel lehet-e éleszteni a szerelmet?

Biztos lehet, de ahhoz nagyon kell szeretnünk és becsülnünk a párunkat. A vágy az elmúlik egy idő után, szerintem sok mindenkinek, de ha az alap szeretet meg van, ja és az akarat, mindkét fél részéről a jobbá tételre, akkor van esély.Mert akkor már csak valami vágyfokozó megoldás kell.

De ha nincsenek meg a fent említett dolgok, tehát, ha nem csak a szerelem múlt el, de a szeretet, a másik becsülése és tisztelete, akkor azt szerintem nehéz visszahozni.

Szió

2010. jún. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem semmiképp se váljatok el, csak ha nagyon menthetetlen a dolog. a 2 gyerek mindenképpen fontos szempont, akik kedvéért meg kell próbálni helyrehozni a házasságot. úgyis olyan kevés ember nő fel szép családban. ez sajnos nekem sem adatott meg. elváltak a szüleim mikor 9 éves votam. ezért is mondom, h ha lehet, ne váljatok el. valakinek itt nagyon igaza van, beszéljétek meg. ezt szerintem el lehet mondani a párodnak, h mit érzel, és szeretnéd helyrehozni. biztosan ő is érzi, h problémák vannak. még mielőtt megszületik a pici, álljatok neki dolgozni rajta, mert akkor egy ideig biztosan a háttérbe szorul a dolog. szerintem próbáljatok meg több közös programot szervezni. a szülők biztos vigyáznak a gyerekre, és menjetek el randizni. nagyon jó tud lenni. olyan igazi előlről kezdünk mindent randira menjetek. öltözzetek fel szépen, és menjetek el egy olyan helyre, ahova esetleg kedves emlékek fűznek. első randi és megismerkedés színhelye is varázsos tud lenni. és tanácsolnám, h próbáljatok meg többet szeretkezni, az sok mindent helyre tud hozni, de mivel nem tudtok, szerintem egy kicsit erőltesd magadra, és este szó nélkül kényeztesd egy kicsit a párodat ahogy ő szereti (orálisan, kézzel, ahogy akarod) ezek az apró kis dolgok talán javítanak rajta. beszéljetek nagyon sokat. és mondd el neki, h nem azért hozod fel, mert veszekedni akarsz, hanem ezen változtatni akarsz, és nézzétek együtt meg, h mi vezetett ide. mondd azt, hogy lesz mégegy gyereketek, és te szép családra vágysz, és kötelességetek javítani, és szeretnéd, ha partner lenne benn. ha gondolod, nagyon szívesen beszélek veled msn-en is, és segítek amit csak tudok. érzékenyen érint az ilyesmi.

23/L

2010. jún. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az előbbi egy nagyon korrekt válasz volt. És segítőkész.
2010. jún. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez nem úgy megy, hogy megszavazzuk, hogy a kérdező váljon-e vagy sem.

Nem, kérdező, nem lesz soha olyan, mint régen volt. A kapcsolatok természetes módon fejlődnek, nincs visszalépés bennük. Az már kérdés, hogy nálatok rossz irányba fejlődnek.

Egy dolgot kell magadban tisztázni: megéri-e neked (mindent figyelembe véve, a gyerekek érdekeit is, a jó és rossz dolgokat is) benne maradni a kapcsolatban. Ha igen, tegyél érte, ha nem, vess véget neki.

Lehet új életet kezdeni, de nem lesz könnyű, viszont nem mindegy, hogy most lépsz ki, és több esélyed marad újrakezdeni, mint pár év múlva, és akkor értékes időt raboltál mindkettőtöktől, arról nem is beszélve, hogy a rossz kapcsolat mindenki személyiségét rombolja, a tiedet, a párodét, a gyerekét.

Maradni sem könnyű, mert mindkét fél egyformán tehet arról, ha egy kapcsolat tönkremegy, bárki bármit tesz, a felelősség közös. És erről beszélni kellene. És a szexdolgot is valahogy áthidalni, mert ha szar a kapcsolat, márpedig szar, és még szex sincs, ami a párodat rosszul érinti, előbb-utóbb megcsalás lesz a vége. És ez még a jobbik eset, a rosszabbik az, ha bele is szeret a lányba és lelép.

2010. jún. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg felesleges húzni ami nem megy. ahogy írtad, már egyszer leköltöztél, mert nem bírtad.


Úgy veszem ki, hogy te már nem tudsz rá felnézni, és nem érzed hogy a társad lenne. Nem harag miatt, hanem mert tényleg nem az. Aki lenézően beszél a másikkal, azt nem igazán szabad szerintem a társnak tekinteni. nekem volt jópár kapcsolatom, de egyik férfi sem viselkedett velem lenézően, vagyis még mikor 19 éves voltam, akkor egy igen, de nagyon rövid úton szakítottunk is. És az is alapszabály, hogy a másik szüleit nem szidjuk. Véleményt lehet mondani egy két tettükről, de szidni akkor sem szabad, mert az ő szülei. Ha ő akarja, szidja őket, de nekünk nem szabad. Én sem tudnék azonosulni egy olyan férfivel, aki szidja a szüleimet. nem kell mindenben egyetérteni, de az alapvető tiszteletet akkor is meg kell adni.


Szerintem ha már idáig nem sikerült, és ennyire elhidegültél, kár folytatni. Ha tényleg el tudsz helyezkedni, és meglennél a gyerekekkel egyedül is, akkor én nem maradnék egy ilyen szánalmas kapcsolatban.


31/N

2010. jún. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok mint te de szerencsére még időben kitaláltam, hogy igen is küzdök a házasságomért és a páromért is mert szeretem és ő is engem kicsit eltávolodtunk egymástól, mert nem kommunikáltunk eleget.De azt találtam ki, hogy meg lepem be megyek a munkahelyére és elhívom randizni, és ez olyan jól sikerült, hogy most ő hív engem moziba és nekünk is van egy kislányunk őt kicsit le adom a tesóméknál kel hogy szakítsatok magatokra időt. A szexel kapcsolatosan oldjátok meg máshogy, biztos kitudtok találni valahogy nem vagy te buta nő :), és szerintem a férjed sem fog ellenkezni meg szerintem azt az orvos sem fogja ellenezni tudod mire gondolok.
2010. jún. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!